bugün

ne zamandır dinlediğim şarkıların adını yeni öğrendiğim müzik türüdür. sabah veya aksam dinlenilmesi tavsiye edilir. metrobüste iyi gider.
portishead ve massive attack'ın harikalar yarattığı düşük tempo müzik türü.
portishead'in canlı orkestra eşliğinde seslendirdiği şarkılar, "hatun ne söylüyor bea" ve "orkestra ne çalıyor bea" tepkileri eşliğinde insanı kendinden geçirir.

ayrıca techno remixleride hoş olur.
dünyanın en güzel müziğidir. genellikle kuzey ülkelerinden çıkan gruplardan dinlenebilir. özellikle ise, müzik konusunda havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez, aşmış insanların varolduğu ingiltere ve ingiltere'de de özellikle bristol'den elemanlar güzel icra ederler bu türü. ana vatanı da orasıdır zaten. neyse.
Bir dinlemeye başladın mı bırakamıyorsun. Benim gibi sıkı bir metal dinleyicisini bile kendine adapte etmiş durumda, oysa ben slow müziği sıkıldığımdan dinleyemezdim. Lovage ile triphop seruvenime başlamış bulunmaktayım.
yapılmış en güzel müziktir. üstüne çıkanı görmedim, bazı bazı dubstep.
ülkemizde yillar evvel gökhan kırdar bir trip hop albumu çikiarmisti, adi da trip'di. hah iste turun cok guzel bir ornegiydi. yil sanirim 1996\97 olmali. maalesef ilk ve son defa boyle bir album cikti uunutulmuş ve yalniz ulkemde...
korkuna son ver, hayat senindir, cenneti kendin yaratmalisin...

şeklinde sozleri vardi albumun cikis sarkisi olan susma'nin.

çok depresif bir albumdur. halen dinlememis olankarin fizan'a gidip bulmasi gerekir.

evet, bizim bildiğimiz gökhan kırdar; kurtlar vadisi muzikleri ve yerine sevemem gibi bir hit şarkisi olan abimizin deneysel projesiydi bu.
hiçbir müzik tarzına benzemez ve kendine özgün öğeler barındırmaz. sadece içselliği aktardığı için çok revaçta olmamasına rağmen dünyadaki en özgün müzik türlerinden biridir. ucu bucağı yoktur aksak ritmlerle bambaşka yerlere götürür.
90'lı yılların son çeyreğinde elektronik müziğin bile şekil almadığı zamanlarda ortaya çıkan hip hop davullu elektronik müzik temelli müzik türüdür. dans ettirir, ağlatır, üzer ama onsuz da yapamayacağınız bir müzik türüdür.

günümüzde portishead, massive attack ve björk bu tarzın dünya çapındaki en önemli temsilcileridir.
ülkemizde ise umay umay, ceylan ertem ve 123 gibi grupların icra ettiği bir türdür. trip hop tarzı ile alakalı yurt dışında birçok web sitesi varken ülkemizde ne yazık ki haber kaynağı bulmak oldukça zor.

4 ay önce açılan ve her gün güncel ve ilginç haberlerle karşımıza çıkan http://www.triphopturkiye.com 'u saymazsak tabi
Funk jazz soul hip hop electronica rock R&b
nerdeyse çoğu müziği içinde barındıran kendine özgü şarkıların olduğu ve sizi Dinledikçe kendine hapseden, gün boyu doz almadan bırakmayan harika müzik türü.

Portishead
Massive attack
Tricky
Björk
Geoff barrow
Daddy g

Bu türün güzel örneklerinden birkaçını barındırır.
Bağımlılık yaratır. Karamsara bağlatır.
http://www.youtube.com/watch?v=RsBpzm0FMKY

türkçe en iyi örnek bu olsa gerek.
Rock, metal, jazz, progressive biraz da synth rock shoegazing tutkunu sanırdım kendimi bu tarzı dinleyene kadar.
Trip hop icinde bunların hepsini bulunduran bir mucizemmiş meğer. Dinleyin dinletin!
kimi kandIRIYORSUN LAN SEN! ALAKASI YOK!