nazın boyutlarını abartıp, hayattaki en asil görevin; "insanları çileden çıkarmak" olması durumu.
(bkz: trip yapmak)
oLayLara tepki vermeyip köşesine çekiLip eL , koL , yüz haraketLeri iLe insanLarı sinir etme eyLemi...he birde bunLar soruLara sakiL cevapLar verir...çıLdırtır... * *
inatla aksi tavrını olduğu gibi koruyup olayları çözümleme gayretine girmemek
konuşulmadan yada gözlerin konuşmasıyla yapılan ders verme eylemi. ki konuşulsa daha iyidir.
azına katlanılabilir belki sessiz iletişim denilir anlamaya çalışılır ama fazlası ilişkileri çekilmez kılar.altında sürekli beni anlamıyorsun ben haklıyım iç çekişleri yatar.olmazsa herkesin kendince haklı olduğunu söyleyip yolları ayırabilmek gerekir.
genellikle alıngan insansıların yaptığı karşısındakini son derece demoralize eden bir tavırdır.tabi mutlaka sebepleri vardır.bu tür arkadaşlara yardımcı olmak,bu şekilde biryere varamayacağını idrak ettirmek gerekir..
(bkz: tribal enfeksiyon)
(bkz: trip yapmak sanattır)
bayanların erkeklere kavga anında yaptıkları en iyi şeydir.
sevgiliyi çileden çıkartan, "sen katlanılmazsın" dedirten şey.*
seyehat* yapmak.*
(bkz: euro trip)
sevgilinin dudağına doğru yol almışken birden yanakla başbaşa kalma durumudur.
onlarca gereksiz sevgili eyleminden sadece biridir. en genel olarak, sevgili "nooldu" diye sorduğunda diğer sevgili "yok bişiğ" diye cevap verir. trip atmanın başını çeker bu diyalog. yok bir şey der ama aslında içinde fırtınalar kopuyordur. o günü burnunuzdan getireceği aşikardır.
(bkz: hıh)
çoğunlukla kızlara mahsus bir özelliktir. bilinçli yapılmaz çoğu zaman , mutlaka vardır bir sebebi. en çok sevilene değer verilene yapılır malesef. kızların tribi çekilmezken bir de erkek tarafından yapılanı vardır evlere şenliktir kızların tribinden bin beterdir.
Ne olduğunu hala kavrayamadığım şeydir.
trip atmak bozulmanın,tavır almanın günümüzdeki adıdır.bir şeye bozulursunuz gücenirsiniz tavır koyarsanız ama bu ilişkilerde havadan nem kapma dediğimiz olaya dönüşürse işte o noktada ipler yavaş yavaş incelmeye başlar.kızlarda bolca rastlayabilirsiniz.
yapan kişi bundan zevk alır ancak karşı tarafıda düşünmek gerekir aşırı trip yapma halinde ters tepebilir ve bir anda siz tribe maruz kalırsınız. denenmiş ve test edilmiştir.
karşısındaki kişiye tavrını belli etmek adına suratını değişik şekillere sokan kişi eylemidir. halk arasında bu şekilde kullanılır. fakat "trip atmak" deyimi, ağır sanayide fırınların kendi kendilerine sönüp tekrar yanmadığında kullanılır.

-"birinci fırın trip attı. ikinciyi devreye alın." şeklinde lakırdılar ile cereyan eder.
(bkz: tripsinojen) :=)
*
türk kızının ata sporu.
+harun
-efendin hayatım
+nerdesin sen ?
-dışardayım ya hayatım..
+kimle
-rıfat var yanımda..
+hmmm
-sen ne yapıyorsun ?
+hiç
-nasıl hiç ?
+hiç işte..
-peki..
+peki mi :s
-:-< ne diyeyim..
+tamam git rıfatla ilgilen sen tamam..
-hayatım ne alaka şimdi..
+tamam git hadi git.. dışarıda bir sürü güzel kız vardır..
-töbee.. hayatım ne alaka durduk yere..
+sen beni sevmiyorsun artık :'( böhüeeyy..
-seviyorum hayatım niye sev miyim seni ?
+hııı
-:)
+seviyorsun yani.. sadece seviyorsun öyle kuru kuru..
-anlamadım :s
+ya tamam git ne yapıyorsun yap..
-peki..
+bak hala peki diyor yaa :'( allahım neydi günahım benim..
-:S
+konuşsana yaa tabi dışardasın kızlar karılar güzel geldi gözüne konuşamıyorsun.. konuş harun konuş..
-yav ne alaka şimdi..
+sus bak hala konuşuyor yaa :(
-dıtdıtdıııttt..
türk kızının olimpiyatlarda başarıya ulaşacağı tek branş.

edit : o artı verenin eleri kırılsın.
sebepsiz trip yapan insan iyi tahlil edilmeli, isteyerek bilerek yapıyordur, belki karşıdakini istemediği için, genelde vicdan oluşturmadan birinden yavaş yavaş kurtulma yoludur, her şekilde üzücüdür ama, kötü..