bugün

Şehirlerarası uzun yolculuklarda edindiğim tecrübeye dair söylemiş olduğum gerçek bir bilgidir.

Neden travego?

Onlarca nedeni vardır ama ben yolculuk yapanlar için kısaca özetleyim.
Travego diğer otobüslerden daha yüksektir. Bu sarsmamasına ve geniş iç hacimden dolayı oksijen miktarının fazla olmasına,

iki koltuk arası mesafenin en fazla oluşuna ve koltukların tabandan yüksekliklerinin daha fazla oluşuna. Bu durumda boyu uzun arkadaşlar ayağını ileriye doğru daha rahat uzatır. Ha mini boy erkekler buna gerek duymayabilir ama gerçek bir erkek bunu ister. Kısa boylu erkekler daha çabuk manevra yağtığı için hep 2. Sınıf olur.

Motor sesi en güzeli ve içeri en az ses alandır travego. Şimdi kulağı sağır neoplancılar bunu anlayamaz.

Reterdar sesi en güzel çıkandır. Kış günü uykuyu en iyi o ses getirir. Karlı, rüzgarın ıslık çala çala geçtiği günlerde sobanın yanında uyuyanlar çaydanlığın o sesini nasıl bilirse işte o seste öyledir.

Koltuk konforu da buna dahildir.

Şimdi bi dünya meriç neoplan, setra, temsa ya da tourisma diyebilir ama onlara aldırış etmeyin. Deneyin göreceksiniz. Setra zaten travegonun muadili olarak yine aynı fabrikada üretiliyor yani fiyat konfor performansı olarak 2. Sınıftır.
Neoplan sesi içeri fazla alır ve basıktır. Tourisma ve setra da aynı şekilde.

O 403 nasıl bir devrimse otobüste travego da onun devamıdır.

Hülasa bebeğim insanın bedeninde tarık akan rahatlığı.
hiç neoplan'a binmemiş fakir beyanıdır.

ayrıca neoplan basık demek için aşırı kör olmak lazım. en geniş otobüs modelidir. eşek gibidir içi. disko gibi. koridor tarafında muavi yürürken kıçı elinize değmeyen tek otobüs modelidir diyebilirim hatta.
hiç internette otobüs aradınız mı?
Bakın işte o erkekler ahah.
Daha boy yüksekliğinden haberi yok.
Koltuk altı yükseklikte dizlerini kıra kıra gidersin.

Neoplan ın içeri aldığı motor sesine be demeli.

Allahımın çiçek abbası.
Puh!!! Çiçeğine tükürdüğüm.
gavurun otobüsüne 2 sayfa methiye düzen işssizlerin boy yüksekliğine takmasıdır.

la cahil herif, hangi neoplan'da boy kısa de bakayım bana?

motor sesini de siklemiyorum. takarım kulaklığımı gider misler gibi.
görsel
Bak bakalım çiçek abbas internetten boy farkına.
Konfor huzur güven...
Lüx arsiz
Sevdiklerinize kavuşturur.

Hala kulaklık diyo la ahah
gecenin bir yarısı aşti'de otobüs boyuna kafayı takan tipleri göstermiştir.

lan olm sen nasıl bir işssizsin aq. *
neoplan starliner bence en lüks otobüs modelidir. koridor genişliği, konforu, ve diz mesafesi gerçekten takdire şayandır. ha ben yıllardır otobüse binmiyorum orası ayrı.
Neoplan ile Travego'yu kıyaslamak saçmalıktır.

Travego yurt içi en çok tutulan, yolcuyu ve şoförü-mal sahibini üzmeyen tek araçtır.

(bkz: yıldız)
O403 zaten Travegonun atası.

(bkz: embesil)
markalardan pek anlamam ama 2+1 olan otobüsler candır. özellikle uzun yol yolculuklarında harika olur. hele tekli koltuğu kaptıysan yaslan arkana keyfine bak.
güncel Önemli Başlıklar