bugün

Jason Statham'ın oynadığı transporter serisinin son filmi. 28 kasım'da türkiye'de gösterime girmesi bekleniyor. Bu film hiçbir soru sormadan yaptığı profesyonel taşımacılık işi için bu kez paris'e yerleşen frank martinin yeni macerasını konu ediniyor. Filmde prison break'ten t-bag olarak tanıdığımız Robert Knepperı da görebileceğiz. bu arada Audiyi sabırsızlıkla bekliyoruz. *
teaser'ına buradan erişilebilir.
http://www.worstpreviews....er.php?id=1203&item=0
--spoiler--
- fikrini deği$tirmek için 10 saniyen var

- elini çekmen için 8 saniyen var
--spoiler--
(bkz: 32 aej 13)
internete dusmus yeni jason statham filmi. aksiyon yine tam gaz.
tanım : gereksiz bir devam filmi.

frank martin*in kendi kurallarını tek tek çiğnediği film. oysa transporter serisi, taşıyıcı elemanın kuralları, sert çizgisi sayesinde* kotarılan bir filmdi. yazık edilmiş üçüncü filmde.

--spoiler--
gereksiz diyaloglar, bazı saçma aksiyon sahneleri, ablak bir senaryo ile hem j.statham abimiz kariyerini emin adımlarla çökertmeye devam etmiş, hemde transporter gibi güzel olması gereken ama boka bulanan bir serinin bence sonu gelmiştir. tamam ikinci film de mükemmel değildi ama, kimse "arabanın altındaki bombayı kancaya takmak" sahnesi dışında absürt bir sahne hatırlayamaz bence. bu üçüncü filmde, göldeki audimi olsun, trendeki audimi olsun, yada iki tekerlek üzerinde giden audimi olsun, tonlarca boş sahne... felaket!

yine bir luc besson senaryosu olarak, filmin içinde esrarengiz bir hatun izledik. ama diğer filmlerine göre** bu sefer hatun kişi filmin yarılarında çözülüyor. bu gereksiz hatun da, her transporter'da taşınan bir hatun olduğu için konulmuş filme besbelli. l.besson'dan beklenmeyecek vasat altında bir senaryo, berbat diyaloglar. üzdün bizi besson diyoruz.
--spoiler--

taşıyıcı abimiz bu filmde tekniğini biraz daha ilerletmiş olacakki, artık ceketinin yanında kravatını, gömleğini ve rakibinin kemerini de silah olarak kullanabiliyor. hoştur tamam ama, jason statham'dan daha adam akıllı filmler bekliyoruz.
natalya rudakova deyu bir hoş bir dilberin jason statham'a eşlik ettiği film.

(bkz: çilli kızlar)
dün izlediğim bir programda ismail yk ve müslüm gürses in de yer aldğını öğrendiğim filmdir. filmi izleyenler varsa baş abimiz jason statham münihte bi arkadaşının tamirhanesine geliyor. işte orada duvarların birinde ismail yeka ve müslüm gürses posterlerini zor da olsa görebilmekteyiz.

edit: tamirthane münihte değil, budapeştedeymiş. ne biliyim adam durduğu yerde durmuoki.
serinin bi önceki filmindeki saçmalıklara yaklaşamasa da fizik kurallarına aykırı bol sahnesi bulunan filmdir. ayrıca o kadar patlamaya kovalamaya para akıtana kadar araba içi çekimleri stüdyo yerine yolda çekmeyi tercih etselermiş keşke. çerezlik bi aksiyon filminden öteye geçemez. mümkünse de esas oğlan abimiz artık bu seride devam etmemeli, the bank job gibi özgün filmlerde karşımıza çıkmalı.

bu arada evet müslüm baba da posteriyle figüranlık yapıyor filmde.
tamirhanedeki dövüş sahnesinin kareografisi mükemmel olan filmdir.
izlenmesi gereken müthiş bir aksiyon filmi.
Set it on fire diye güzel bir şarkının olduğu film. Gerisi boş.
iyidir.
guzeldir.
laf edilemez.

fakat, kara murat'a artik laf edilemez.
çok sıkıcı ve durağan olması nedeniyle tamamını izlemeye dayanamadığım film.
aksiyon sahnelerinin güzelliği dışında bolca çekim hatası olan Transporter 3 lemesinin son filmi.
bildiğin aksiyon filmi, jason statham hatrına izlenir. (bkz: hastasıyız)

rus, pardon ukraynalı kızın da ayrı bir şirinliği var.*
http://img218.imageshack....age8220493537ebmg0qk9.jpg

ismail'e dikkat.
naptın frak abi denilesi,transporter ilkini izlediğimde çokta tat alamadığım bir film olmuştu lakin herşeyin benim için koptuğu nokta 2.filmdir,neyse gün geçtikçe artan statham hayranlığı ve transporter serisinin izle izle sıkılma mantığından dolaylı gün geçtikçe hayranı oldum bu serinin,yeni film iyi başladı,bize ilginç bir dişi karakterle frank yakınlaşmasını gösterdi,aksiyon sahneleri daha dozunda ilerledi genel olarak belli bir başarıya ulaştığını söylemek mümkün ama öncelikle çok daha fazlasını görmüş transporter hayranları için dövüş ve araba sahneleri o kadarda heyecan verici değil,filmin en iyi sahnesi tır arası audi sekansı,ayrıca frank abimizle valentine ablamız arasındaki aşk mevzusununda bi noktadan sonra cacığı çıkıyor,ve filmin süresi biraz daha kısa olsa giderilebilcek dağanıklık göze batıyor,herşeye rağmen serinin en iyisi olmasada izlenebilir bir film var karşımızda,ama ben taken gibi bir filmi yakın zamanda bize sunan adam luc besson dan daha çok şey bekliyorum söylemeden geçemiycem ... 10/6
--spoiler--

00:47:34'te, Budapeşte'de bir tamirhanede Jason Statham'ın arkasında Müslüm Gürses posteri var.

--spoiler--
filmde jason statham'ın arabası ısparta plakalıdır.
http://img229.imageshack....img229/9449/plaka1mm5.jpg
aksiyon değil de macera filmi gibi olmuş. ukraynalı bi çilli yerine bir fransız, efenim bir türk, efenim bir israilli filan daha iyi giderdi şahsi kanaatime nazaran.
bir trasnporter klasiği.

ismail yk resmini görünce şaşırdım kaldım vallahi. kim koymuşsa onu oraya.*
şimdi ben buraya upuzun bi entari yazmıştım ama yanlışlıkla sol fireyme tıklayınca gitti. Neyse herşeyin hayırlısı
--spoiler--
tüm transporter serisinde oldugu gibi yine bu filmde bünyesinde binlerce sacma sapan olay barındırıyor. Ama bütün seriyi de izledim. Niye derseniz tek sebebi jason statham'ın karizmatik sesi. Her ne kadar etrafını ceviren 8 kişiyi dövme sahnesi sacma olsa da yine de adamın bi agırlıgı var. Sırf ondan yoksa filmin içi bomboş. En cok güldügüm sahnelerden biri misal: jason abinin audi'sini başka bi sürücü alıyor, gidiyor. Jason abi arkasından önce koşarak daha sonra yoldan arakladıgı bi bemeks marka pisikletle audi'yi kovalayıp yakalıyor. Ulan o audi yolda gitmiyor akıyor be. Düz yolda boşa al bırak kendi kendine bisikleti yine geçer. Kimi kandırıyorsunuz. Ama olsun jason abinin hatrına izledik yine kıvrak zekasıyla her türlü durumdan kurtuldu. Kas gücü yetmeyince zekasını o da yetmeyince ismail yk'yı kullanarak bizi bizden aldı.
--spoiler--
Mümkünse bu seri devam etmesin.*
jason statham abimizin müslüm gürses ve ismail yk hayranı olduğunu kanıtlayan filmdir.
kadın izleyiciler için jason statham, erkek izleyiciler için de natalya rudakova içeren film.

ama gerisi o kadar saçma ki..

yani saysam burdan köye yol olur.

zaman kaybı.