bugün

görsel

haberiniz olsun.
ilerleyen zamanlarda bedeli 3-4 kat artması beklenen sigortadir.
türkiye nin tüm şehirlerine oranla istanbul'da daha fazla ücret talep edilen sigortadır. ayrıca geçmişinizde trafik kazası sonucu pert ettiğiniz bir araç var ise sigortanız daha pahalıya çıkmaktadır. şu ana kadar en memnun kaldığım sigorta şirketi ise ; allianz sigortadır.
(bkz: zorunlu)
görsel
trafiğe çıkacak her araca yapılması gereken sigorta.
bugün bayıla bayıla 297 tl ödediğim sigortadır. karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası poliçesi olarak da bilinir ayrıca. bugün itibariyle 297 tl bayıla bayıla ödedim axa sigortaya.

durmak yok vatandaşı soymaya devam.
Haziran ayından bu yana bu sigorta türünün fiyatlarında inanılmaz bir artış yaşanmaktadır. Fiyat artışındaki sebep olarak kur artışının yanı sıra, Haziran ayında değişen trafik sigortası genel şartları da etkili olmaktadır.
Sigorta şirketlerinin yıllardır zarar etmesi sonucu tavan yapan yasal haraçtır.

Eğer 30 yaşından küçükseniz ve istanbul, izmir, ankara gibi riskin yüksek olduğu illerdeyseniz astronomik rakamlarla karşılaşmamanız mucize gibi bir şey.

150cc'lik motosiklet için 1017 lira sigorta ödedim geçen hafta. Zaten motor kaç para ki amk?
Ben de 287 verdim cok koydu. Hakkaten çok zam gelmiş be!
kimi kişilerin trafik sigortası ücretleri kaskoyu geçmiş durumda. bir de kaza geçmişine göre hesaplama yapıldığı belirtiliyor ki tamamen safsata. 5 yıldır tek bir kazası olmayan adamın sigorta primi %100 artmasının mantıklı bir açıklaması var mı?

kaldı ki şöyle bir durum daha var, sigorta şirketleri yılın ilk 11 ayında trafik sigortasında 1.5 milyar tl zarara uğramışlar. bu çok ciddi bir rakam. ancak bu zararın sebeplerini araştırılması yerine %200'lere varan zamlarla işin kolayına kaçılıyor.

Senede 3-4 kaza yapan sürücünün verdiği zarar, 5 yıldır tek bir kaza yapmamış kişilerin sırtına yükleniyor.

hemen hemen bütün şirketlerde fiyatlar inanılmaz derecede uçmuş durumda, tanıdık bir acente sahibi varsa, gidin oradan yaptırın. aksi takdirde internetteki sitelerden fiyat teklifi almanız yararınıza olacaktır.
sigorta şirketlerinin halkı soymada kullandığı yeni yöntem.
187 lira bayıldığım sigorta.
kimse bir indirim beklemesin inecek diye yaptırmayanlar her geçen gün zarar ediyorlar zararın neresinden dönerseniz kardır dostlar bir an önce yaptırın.
Geçen sene 260 tl ye yaptırdığım sigortayı bu sene 666 tl ye yaptırdım. Bunu bu şekilde bize mecbur bırakanların Allah belasını versin çocuklarından çıksın.
Millet çoluğundan çocuğundan ayırıp gidip bunu yaptırıyor yazık günah Allah'a inanıyorlarsa.
ama bize yol yapıyooo.
geçen sene 180 tl ye yaptırdığım sigortamı bu sene 475 tl ye yaptırdım. bunun %36 sı vergi diye biliyorum ve korkunç rakamlar çıkıyor ulan adam 4500 e toros aldı 1300 e sigortasını kestirdi bu kadar olmaz devlet resmen vatandaşının sikilmesine göz yumuyor.
Devlet yaptığı yolu toprağa değil sana dösüyor..

Bu kadar koyun olduktan sonra çoban daha çok biner..
BU SENE fena şekilde arttı. kaskoyla kafa kafaya nerdeyse.
gecen yil 217 tl ye yaptırmıştı,m bu yil 520 tl ye sukrettim. allahtan gecen yil 1500 olan kaskoyu bu yıl 920 tl ye yaptim da cok koymadi. bundan sonra sampo japan for ever.
mevcut fiyatların düşmeyeceği kesinleşen, iyileştirme için çalışması gereken kurumların sadece seyirci kaldığı yeni dolandırıcılık metodu.

sizi doğuran bayanı sikeyim ben.
Soygundur. her sene azalması gerekirken artıyor. kimin için birkaç tane sigorta şirketi için. dünya üzerindeki sigorta şirketlerinin de yahudilere bağlı olduğunu düşünürsek herkes yahudilere çalışıyor. adamların amacı da zaten kendileri dışındakilerin köle olması değil mi? Bir de bu sistemin zorunlu olduğunu düşünürseniz sizi zaten kitliyorlar.

neymiş efendim ya kaza yaparsanız? Peki yapmadığımızı kabul et. o paralar ne oluyor? Hop.
98 model 1.6 araca 1.105.00TL odemis oldugum ucret.

neyse, ben 2.000tl yi gozden cikartmistim zaten.

diger sigorta sirketleri 2.000-4500 arasi fiyat verdi.

iyi ki oncesinde koc sistem'de calismisim. koc allianz sag olsun, eski personel diye kiyak yapti.
Bu yıl nisan ayında 1264 tl ödediğim sigorta. Kasko daha ucuz aq. Fiyatlar düşmezse gelecek sene yaptırmayacağım sigorta aynı Zamanda.
"zorunlu" trafik sigortası olması gereken başlıktır. fiyatları fahiştir bayağı eskiden kasko yaptırmaya korkardı millet artık kaskoya yönelir. bu nedir lan böyle..