bugün

evindeki en son yemeğini çaylaklık döneminde yemiş olan yurdum polisi.
sabah işe geç kalınmıştır ışıklarda makyaj yapmaya çalışılır, yeşil yandığı farkedilmez ''34 rn..kızım bırak ruj sürmeyi devam et devam et'' şeklinde gelen anonsla kendine gelinir, ruj sürmeye gerek kalmaz domates gibi kızarılmıştır zaten. polis gülmektedir, selam ederim burdan kendisine.
rüşvet yiyici olurlar genelde. tabiki hepsi değil.
rüşvetçi, devlet memurudur. bazıları çok pahalıdır, "rüşveti vereceğine keşke cezası ödeseydim daha ucuza kapatırdım" diye sitem ettirenleri bile vardır.
hiç türbanlı bir kadın şöförün durdurulduğunu görmedim. ne zaman bakımlı bir kadın sürüyor aracı özellikle akşam saatlerinde direk durduruyorlar. göya bu saatde ne işin var demeye getirip ayar veriyorlar.
nakit ve anında ödemelerde ceza vermeyen polis.
trafik polisi aracı durdurur. şoför de zil zurna şarhoş.
polis: sana 1 milyar para cezası yazıyorum.
şoför: sen bana ceza yazamazsın!
polis: nasıl yazamam! bak yazdım işte.
şoför: nereye yazıyon?.. Sen benim Kemal amcamı tanıyon mu?
polis: lan git bana etiket sayma!

şoför bu sırada cebinden bir 20 lik çıkartır. Atatürk'ün resmini gösterir.

polis: oooo! çok güzelmiş birader. 5 tane rica edeyim.
şoför: hadilan ordan * , yanımızda albüm mü taşıyoz!

repliklerin başrol oyuncusudur trafik polisi. her kestiği cezadan 5, 20 likle çorba parasını tamamlayıp ay sonunda memur maaşıyla neye yetişeyim diye yakınan vatandaş.
olabilmek için orospu çocukluğu genine sahip olunması gereken meslek. zaten %95 inde bu gen mevcuttur. bu gene sahip olmayan %5 kadar trafik polisi ise o mardin senin, bu şırnak benim sürünerek emeklilik hayalleriyle görevlerini aslanlar gibi yerine getirirler.

iş bu entry kişisel düşünce belirtmektedir. trafik polislerimizin hepsi o geni taşımadığı gibi, yüzde oranları şehirden şehire değişebilir. örneklersek antalyada bu geni taşıyan trafik polisi sayısı %99 dur.
onlar bozuk para taşımazlar.Aslında para da taşımazlar.Para mı bitti çık trafiğe Allaaahh.Hadi yine yevmiyeyi doğrulttun iyisin.
anadolu yakasından avrupa yakasına 1.köprüye giderken çamlıca bağlantısının orda her gün duran bekleyen izleyen sadece muhabbet eden hiçbir şey yapmayan korkuluk gibi trafik polisi...
bir adam düşünün şehir merkezinde, plakasız ve kasksız 6 ay boyunca motosikletiyle
gezebilen. radar tabelasını takmayıp 200'le caddeyi yaran.

sonra bir grup devlet memuru düşünün o şahsa bırakın ceza yazmayı çevirmeyi bile düşünmeyen.
millet olarak en çok küfür ettiğimiz meslek gruplarının başında gelirler. işini tam olarak yapıyorsa ufak bir kusurumuzdan dolayı, belkide başkalarının canını tehlikeye attığımızdan dolayı yeriz cezayı bir güzel kayarız, işini yapmıyorsa normalde yememiz gereken cezanın az bir miktarını rüşvet olarak veririz sonra gene kayarız bu sefer rüşvet aldığından dolayı.
rüşvete en yatkın memur cinsidir.
yolsuz kalan bir trafik polisi arabanın birini durdurur sırasıyla ehliyet,ruhsat,sigorta,ilk yardım çantası,yangın söndürme tüpü herşey tamam bakıyorki avanta alamıcak şöföre diyor Davut Güloğlu'nun kaseti varmı ? şöför var diyor,çal o zaman diyor polis,adam kaseti takıyor trafik polisi asena gibi oynamaya başlıyor,adam diyor memur bey ne oluyor ? neden oynuyorsun ? trafik polisi adama dönerek : eşşek değilsinya bi 20'lik takarsın diyor.
yanlış ceza kesebilen kişilerdir bunlar. her kestikleri cezayı doğru diye kabul etmemek gerekir iyice inceleyin.
Camlarına film çektirdiğim arabamı sağa çektirip trafikten men etmekle tehdit edip, kendi meslektaşlarının camları filmli arabalarla kayseri'de (sahil ağırlıklı) fink atmasına göz yuman meslek grubu.
kanun ve bağlı mevzuatın çizdiği sınırlar içerisinde, trafiğin yönetim ve denetimi, araç tescil, sürücü belgesi, trafik kazaları ve ceza işlemleri ile önleyici güvenlik hizmetlerini yerine getirme bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

A2 ehliyet 250 tl, 2.el yamaha r1 17.000 TL , nasıl olsa bu kızda A2 ehliyet yoktur diyen polisi dumur etmek paha biçilemez.
trafik polisi olmak için süzme hatta damıtma piç olmak gerekir, ne kadar şerefsiz haysiyetsiz var sanki özellikle seçmece bunlar.
ağustos ayında adana'da zincir var mı diye sorup ceza kesmeya çalışan sonra da malum işte.
işi gücü, millete artistlik yapmak olan gereksiz insanlar topluluğu.
rüşvetle adı çok anılan meslektir. işin ilginç tarafı vatandaş da rüşvet vermek için deli gibi çırpınır. sonuçta yazılacak ceza en az 200 - 250 lira civarı olacağı için vatandaşında işinde gelir. daha sonra yine aynı vatandaş polis rüşvet yiyor diye eleştiriyi de esirgemez. ilginç yer bizim ülkemiz.
bu akşam yarım saat kovalamaca oynayıp kazandığım ama köprü gişelerinde kaybettiğim yarışın başrol oyuncuları.
adamların kullandığı arabanın tepe lambası çalışmayınca 30 dk boyunca peşimden bana yetişmeye çalışmışlar. işin komik tarafı ben de lavukları benimle yarışıyor zannediyorum. gece gece ne güldüm aq.
-niye kaçıyorsun söyle, çabuk, kimsin sen?
+abi sen polis miydin ya?
-ne sandın tabi (yar.. derdim ben olsam)
+abi ne ışık var ne bi'ikaz, nasıl an'lim ben senin polis olduğunu?
-yarım saattir megafondan bağırıyorum "kenara çek" diye....
+nerden duyayım abicim saatte 160 km hızla gidiyoruz, süpermen'miyim ben.(bu arada son ses Andy Timmons - Cry For You çalıyor arabaa)...
-ehliyet, ruhsat....
+aha al....
bambaşkaymıyşınız be....
herhangi bir yabancı ülkenin veya ülkemizin devlet adamı, kalantor bir şahsiyeti bir yoldan geçeceği zaman vatandaşı hiçe sayarak o yolu kapatan, oradan kuş uçurtmayan, ama yollar tıkandığı veya polis yönlendirmesine ihtiyaç olduğunda ortalarda görülmeyen,sadece sistemin ve sömürgecilerin yolunu açan, koruyan polis çeşidi.
http://www.youtube.com/watch?v=6w0w0U0h76E
bu ülkede kesinlikle hiçbir işe yaramamaktadır, çoğunun aldığı para haramdır kanımca. trafikte işlerine gelmedikçe hata yapanları durdurmazlar, öyle çekerler kenara yolu seyrederler. boş boş bakarlar etrafa, adam güvenlik şeridini ihlal eder yanlarından geçer gider bunlar dönüp bakmazlar bile. üst düzey devlet adamı geleceği zaman koyun sürüsü gibi her yere konuşlanırlar, kuş uçurtmazlar. onun dışında ise ortalıkta yokturlar, varsalar bile yine yokturlar, çünkü iş yapmazlar. trafik kazalarının, ihlallerin büyük kısmının sorumlusu sürücüler değildir, ihlalleri görmezden gelen bu memurlardır. yazık halkın parası ile maaş alıyorsunuz, çok yazık.