bugün

Türk futbolunun yüz karasıdır.
bütün branşlarının bir süreliğine kapatılması gerektiğini düşündüğüm spor kulübüdür. nefret ettiğim için değil akıllarını başlarına almaları gerektiği için böyle düşünüyorum. Trabzonlular sporun ne anlama geldiğini hala anlamamışlar, bir kısmı hakemi döveni övüyor, bir kısmı "çok dolmuşlardı ama" diyebiliyor kendi adamlarına toz kondurmuyor. büyük çoğunluk bu kafada (belki de hepsi). o kadar kötü anılar varken güvenlik zafiyeti devam ediyor, maçın 89 dakikasında sahaya giriliyor, hala tek bir kişi yapmış diyenler var. Fenerbahçe bayrağı indirilirken, nani'nin formasını geri versin diye kendi taraftarını dövenler varken sözde Fenerbahçe'yi (bana göre kendi takımını protesto etmek için) alkışlayanları gösterenler var. insanlar bir şeyin değerini en çok onu kaybettiğinde anlar. bir süre spor müsabakalarından uzak kalırlarsa sporun değerini anlarlar diye düşünüyorum. sadece futbol engellense diğer branşlarda kendilerini gösterir bu psikopatlar, o yüzden hepsi kapatılmalı.

edit: bunun yapılması için illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor? gerçi yakini oldukları kişiler o zaman da engeller.
dün akşam abimi bir hayli sinirlendiren takım. futbolu pek takip etmem babam ve abim sayesinde bazen izlerim arada bir alınan sonuçlara falan bakarım da bu takıma 4. büyük takım deniliyor puan durumunda bir hafta 14. sıraya düşmüştü 16. takım küme düşüyor zaten anladığım kadarıyla kötü bir sezon geçiren takım.
Rezil taraftarı olan rezil takımdır. Amınakodumun öküzleri futboldan ne anlar. Anca hakem döverler.
Karadenizin en büyük takımıdır Trabzonda tek ve alternatifsizdir.
san marino gibi defansı var. dün fenerbahçe, trabzon cezaalanında duvarla paslaşıyor gibi pas yaptı.
taraftarlarının dünkü olaylarının gündem olduğu futbol takımı. eğer sadece dün yapılanları baz alırsanız yanılırsınız. arkasındaki psikolojiyi iyi analiz etmek lazım. bu takım uzun yıllar sonra şampiyonluğa en çok yaklaştığı dönemde fenerbahçe masabaşı olaylarla elinden şampiyonluğu 2 kere aldı(birini şike olaylarıyla çaldı aslında). yanılmıyorsam bir 96'da aykutlu oğuzlu kadro ellerinden aldı , diğeri malum hepimizin bildiği fener'in şikeli lig şampiyonluğu.
evet ts de şikeye bulaşmıştı ama eli fenerden daha temiz kalır. gerçi kim bu lig de şikeye bulaşmadı ki. sadece kral çıplak diyen yok.

neyse umarım bu paronayı bir şekilde aşar trabzonspor, trabzon.
bizde inşallah aziz yıldırım başkandan kurtuluruz. adam fener taraftarlarına bile meydan okuyor yahu.
kaçın takımıdır.

insanına çoğu şey fazladır. futbol da bunlardan biri. sizin neyinize la futbol falan? mnsktklrm sizi.

not: gs.
Sevdiğim bir takımdı taraftarıyla topcusuyla.. Lakin önceki gün yaşananlar arama mesafe soktu. Olmamaliydi böyle.. Futbol sahada oynanır destek tribünden verilir.
türkiye'de futbolun katilidir.
"sene 1453, ne güzel almışsın istanbul'u. kadıköy, beşiktaş, sarıyer ortam şahane. 8 sene geçmiş daha doğuya niye dönüp trabzon'u alıyon?"

Buna çok güldüm.
hakem döven adamı kahraman ilan etmiş taraftarın takımıdır.
taraftarının çoğu futbol teröristi, 1990-2000 arası ingiliz taraftarı gibiler. uzun süre seyircisiz oynama yasağı almalı.
Dedem , kanser olup öldü. Şimdi, annem kanser oldu. Bu takım yıllar önce çok iyi bir takımdı ama 20 yıldır falan taraftarının yüzünü güldüremedi gitti ki trabzonlular ne kadar trabzonspor fanatiği bunu bilmeyen de yoktur.

Her maçtan sonra tüm sülale ,sosyal medyada " kanser ettin bizi trabzonspor / artık trabzonspor ' u tutmuyorum everton ' ı tutuyorum " gibi şeyler yazıyor.

Bu takım nasıl bu hale geldi ? Bu tartışılmalı bence.
(bkz: trabzonspor maçlarını bilecikte oynasın)

bundan sonrası için en akla mantığa yatan öneriyi ben yaptım, bu önerimi bir düşünsünler.
şehrin hatasını takımdaki birkaç futbolcuya ödeten futbol kulübü. büyük bir gaflet içerisinde takım olarak, umarım yakın zamanda hatalarından döner.

o oyunculara futbol ortamı yaratılmadı ve oynamalarına izin verilmiyor. sorun şehirlerde değil diyor hande yener ama bu defa sorun sahiden şehirde.

http://populerfutbol.com/...016/04/trabzonsporda-sok/
rum takımıdır. evet.
görsel
görsel
5-6 hafta daha olsa şu ligde küme düşecek takımdır.
Halen hakem tff vs diye ağlıyorlar amk.
2010-2011 sezonunda çalınan şampiyonluğuna ve dahi devam eden haksızlıklara karşı 3 maymunu oynayan tüm şerefsizlere sırtını döndüler bugün eskişehir deplasmanında.

cezayı çok geçmeden 45+'da kestiler. bi penaltı uyduruverip trabzonspor'u mağlup ettiler.

aslında sezon başından beri çok gördük benzerlerini. hatta hemen her sezon görüyoruz. şöyle takım ligin başında 3-5 kazanıp havaya girdiği an geliyor bir tane şerefsiz ya penaltını vermiyor, ya penaltı uyduruveriyor rakibine...

sonra çıkıp hak, adalet deyince ''trabzonlu oyuncu burada müsait pozisyondaki arkadaşına pas vermemiş'' diyorlar. ulan sığır adam ceza sahası dışından aleyhine penaltı veriyor. nasıl baş edeceksin bunlarla?
rakip ceza sahası içinde harmandalı oynuyor, bir tek namuslu hakem grubu çıkıp ''el var, penaltı'' diyemiyor, misal.

trabzon bu hale bir günde gelmedi. taa 5. haftadan beri sistemli bir şekilde doğrandı. takım hedefsizleşti. şimdi bugün çıkıp bir tek futbolcuya dahi kızamıyoruz. çünkü onların da hayallerini yok ettiler.

sen şimdi bu sistemde susunca eziliyorsun, konuşunca ceza yiyorsun.
direği söküp götlerine sokacak oluyorsun ''aaaa bu trabzon haritadan silinmeli'' diye dalga dalga böğüren faşistler çıkıyor karşına en sosyalisti bile olsa...

bu arada; bu şekildeki yanlı hakem kararlarıyla bu kulüp küme düşecekse şereftir bizim için. şerefsizler bunu hesap etmiyor.
Şike diye diye küme düşecek amk.
Düşse de tüm Türkiye kurtulsa. Hatta amedspor la bi lig kursunlar beraber oynayıp dursunlar.
haksız yere 4 kişiyi atan hakemlere yönelik başka bir protestoya kendilerince katılmamış olan takımdır. bu noktada haklılar da diyemeyiz, haksızlar da. ama galatasaray maçında çıkan ağır kararlarla tamamen koptular, burası da gerçek.
Dünkü eskişehir maçındaki penaltıdan sonra hakemi döven kişiye sonuna kadar destek çıkıyorum. Ulan yeter be, bir takım üZerine bu kadar oyunlar oynanmaz.
Eskişehirspor maçının başındaki hakem saldırılarına gösterilen protestoya sırtlarını dönüp, bir nevi o suça ortak olmuş futbolculara sahip kulüp.