bugün

görsel
fenerbahçe -trabzonspor maçı öncesi fenerbahçe takımının kalacağı otelin etrafında gece kemençe ve davul çalarak futbolcularımızın uyumasını ve maça uykusuz ve bitkin çıkmasını sağlamak isteyen taraftarları içinde bulunduran grup.
diyarbakırspor taraftarının deniz görmüş versiyonudur...

futbol ve spor kültüründen uzak, cahil ve patolojik bir taraftar topluluğudur...

o kupa da trabzon'un falan değil..o şike davasından bir nane çıkmaz..ortada içi boş ve her yöne çekilebilecek konuşmalar dışında bir halt yok..

ne delil var, nede maç sonucunu etkileyebilecek bir bulgu var..
takımlarına sahip çıkmaları güzel bir şeydir lakin bu abartılmamalıdır.

amasya handball takımında oynuyorum. trabzona maça gittik. handball da şut atan oyuncunun kolunu nizami bir şekilde tutmak kural içidir. bizden önceki maçı oturdum tribünde izliyorum. yanımda trabzon taraftarı var. her düdükte hakeme ve karşı takıma küfür ediyor. dedim sen bu oyunun nasıl oynandığını biliyor musun? hayır dedi ama hiç farketmez tirabizonspor yenecek başka yolu yok dedi. bahsettiğim maç ise genç bayanlar amatör handball turnuvası. giriş bedava olduğu için yoldan gelip maç izlemeye bi uğradığı çok belli. ama bu işin de bir dozajı var canım!

takım arkadaşları ile başka bir bölüme geçtik amasya bayanlar takımını destekliyoruz. gayet medeni kibar tezahürat ediyoruz. ordan bir trabzonlu genç aramıza bağıra çağıra dalarak yumruk atmaya başladı bize. ne oluyor lan demeye kalmadı olayın şoku ile dayağı yedik 1 adam 15 kişiye karşı. cesarete bak! neymiş tezahürat edemezmişiz trabzon yenecekmiş. o günden sonra trabzon taraftarının hep böyle abartılı fanatik olduğunu düşündüm. trabzon insanını çok severim ama bunlara da dikkat etmelerini önemle rica ediyorum efenim.
şimdi beni bilenler bilir. zerre hazetmem bu toplulugu. onlarda beni hazetmezler bilirim. lakin bunlarla ortak bir nokta keşfettim. bu garip oluşum ile aramızda ortak bir nokta var. geçen gün galatasaray maçından sonra bir trabzonlu taraftarın yazmış oldugu bir yazı ile aramızdaki ortak noktayı buldum. bu adamlar da galatasaray taraftarının nasıl bir zihniyete sahip olduklarını anlamışlar.
maçtan sonraki yorum şu;

--spoiler--
bugün gördümki galatasaray taraftarı, fenerbahçe taraftarından dahada çirkefmiş. futbolcularıda.
--spoiler--

yani bu adamlar galatasaray taraftarının nasıl bir oluşum oldugunu yeni yeni anlamıya başladılar. o yüzden bir ortak nokta bulmuşken yazayım dedim.
uzun yıllar şampiyonluk yaşayamayan bir takımın cefakar ve vefakar taraftarlarıdır.
futbol maçına bıçak sokup sahaya atarlar.
utanın be bunların çoluğu çocuğu var bir de. volkan a bıçak atıldı. adam senin kızına mı tecavüz etti? kardeşini mi öldürdü pislik herif. alex sakatlanıyor oh oh diye bağırıyorlar. yemin ederim uganda'nın gerisindeyiz. yarın bir gün iç savaş çıkar bu renkler yüzünden. lanet olsun sizin gibi insanlara.
uzun bir süre takımlarından ayrı kalacak taraftardır.

belki akıllanırlar.
nasıl insanlar olduğunu belli eden kitle.
kendi sahalarında milletin kaşını gözünü yaran taraftarların tuttuğu takıma kötü muamele yaptıkları için kötülenen taraftar topluluğudur.
ulan bırakın iki yüzlülüğü iş kendinize gelince nasıl da hopluyorsunuz!
1 nisan 2012 trabzonspor fenerbahçe maçında yaşanan taraftar olayları sebebiyle en az kendilerine hakaret eden insanlar kadar aptalca davranmışlardır.

Protestoyu anlarım. Ama çakıyla bıçakla olmaz.
3-5 kişinin yapmış olduğunu genele yaymak da istemem ama bu böyle.

Şimdi dağılın.
fenerbahçe tarfatarının hiç konuşmaması gereken taraftar grubudur. bir söz var hani;

(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
trabzon değil pontusspor taraftarı.
medeniyetten nasibini almamış yaşam formlarının bir araya gelip oluşturduğu topluluktur.

şikeci bir takımı bile haklı çıkarabilmiş yegane sefil gruptur.
Fenerbahçe taraftarından pek farkı yoktur. Fenerbahçe taraftarı da vakti zamanında GS maçında Sahaya bıçak fırlatıyorlardı.

ek: eksilemen senin de sahaya bıçak fırlattığın gerçeğini değiştirmeyecek be koç Hem de Volkan gibi Nursuz adama değil, zaten kadıköye gelip tırsak tırsak top oynayan garibanlara bıçak fırlattın oğlum.
(#15066026) lugano'ya rakı şişesi fırlatan bulundu. adam sarhoş resmen..
kendilerini ilah olarak görmektedirler.fenerbahçe universal'in kupasına bile göz koyacak kadar aç gözlüdürler.
boklu donlarını sahaya atıp götü açık kalan tarftardır.
2 şampiyonluklarını sike sike ellerinden alan fenerbahçe den doğal olarak nefret eden taraftarlardır.

siz nefret ettikçe biz sizi sikmeye devam edeceğiz yavrum.

bakın galatasaray ın ağzını boş bıraktık mı hiç yıllardır ?

edit: birinin kafasına bozuk para atmakla, çakı kelebek türü şeyler atmak çok farklı bir şeydir. o götünüze sokmak için kullandığınız, sahaya atılan rakı şişesini de unutmadık.

insanlıktan bahsedenlere bak.
şampiyon olamadıkları için kesinlikle stat yakmamış olan gruptur. anladınız siz laf kime gidiyor. *
sadri başkancıklarının verdiği gazla sike sike aldığımız kupaya göz dikmiş ibne bi topluluktur.

aziz başkanada ettikleri küfrün karşılığınıda elbet bi gün alacaklar. adam içeride edin tabi küfürleri.

kimsenin sikinde değilsiniz dostum. sizin gibi kaç takımı daha kudurtmuş bi takımız biz.

rahat olun dahada kuduracaksınız hatta çatlayacaksınız!
terörizmi stada taşıyan, emeklerini icra eden masum futbolcuların canına kasteden saçma sapan bir kitle.
eksiliyenleri varmı$ sözlükte öyle duyduk. hiçbir insan evladı sahaya bıçak atan anası bafilenmi$ potansiyel cinayet zanlısını savunamaz. volkan demirel sizin amcaoğlunuz olsaydı durum böyle olmazdı.
diğer takım taraftarları gibi iyi, kötü, bilgili, cahil insanlara sahip taraftarlardır.

trabzonluyum, trabzonsporluyum.

böylesine cahil, böylesine öfke dolu salak insanlar yüzünden -sahaya yabancı madde atanlar- kimse kimseyi itin götüne sokmaya çalışmasın.

fenerbahçeli arkadaşım, senin stadında cahil bir insan tarafından yapılan hata sonucunda ilk sen kınamaz mısın onu? galatasaraylı, beşiktaşlı ya da objektif bir taraftar... sana soruyorum..

fenerbahçe olmasa, galatasaray olmasa, beşiktaş olmasa hiç bir maç tad vermez. bizler birbirimizi var ediyoruz. birbirimize gerekliyiz.