bugün

Bizim oranın kızları pek güzel olmuyo. Ben “almayı “ düşünmüyorum.
Üst edit: benim denk geldiğim kişilerden bahsediyorum. Alınan arkadaşlar olabilir. Sözüm meclisten dışarı.
Allah yardımcınız olsun. Hiç Trabzonlu olup çok sevdiğim bir tanıdığım olmadı. Benimki de önyargı belki. Ama denk geldiğim Trabzonlular baskın karakterli, kompleksli, ailelerine bağlı, evlenince de kayinvalideleri kışın gelip üç beş ay gelinlerin evinde kalan tipler oldu. Özellikle Oflular sıkıntılı.
sevdiğim bir kadınsa nereli olursa olsun alırım.
Almayın vermeyin.

ÇaykurRizespor.
geneli cahil, dik kafalı ve memleket milliyetçisi olurlar. bir keresinde ünide imalat mühendisliği dersindeyiz kadın iki arkadaşa kızdı bi bağırdı: oğlum delirtmeyin beni trabzonluyum ben. diye. mühendis bir kadına yakıştıramadım. bu bide eğitimlisi gerisini siz düşünün.

edit: çocuklar sessizce konuşuyordu ayrı konu ama o kadar tepki gösterilecek bişey değildi ve kadının böyle gelgitleri çok oluyor.
Eğer siz de bir Trabzonlu değilseniz almayın. Bence ne bir Trabzonlu kızla evlenin ne de bir erkekle. Gerçekten üzülürsünüz.

Burada yazarın kuyruk acısı var demeyin zira öyle bir şey yok sadece gözlem ile sabit.
Dilen dere'ye talibim. Eli götü düzgün, güzel bir kız.
karadenizden evlenmeyi düşünüyorum ama severkende önce memleketini sormuyoruz ki ne yapalım gidip yerinde mi seçelim.

(bkz: seçmece bunlar seçmece)
genel olarak saçmalıktan ibaret olan evliliği daha da saçma hale getirmek.
görsel
kürt iseniz alamazsınız. şayet karadenizde çok faşist var.
benim eşim de trabzonlu. abimin eşi de trabzonlu. annem de trabzonlu, babam da. ben de trabzonluyum. trabzonluyuz. hiçbir sorun yok. gayet mutlu mesut yaşıyoruz. trabzonluyuz.
Trabzonlu bir kızla evlenebilirsiniz. Bunda anormal bir şey yok. Sadece 2 şeye dikkat edeceksiniz:

1- trabzonsporlu olmayacak.

2- çok geleneklere bağlı olmayacak. Karadeniz'in gelenklerini ben pek sevmemiştim. Yoksa ileride baldız, kaynana, kayınço falan çok içli-dışlı olup, huzursuz olursunuz.

Bu yüzden aklı başında, kültürlü bir trabzonlu ile evlenin. Özellikle kız tarafının aileleleri genelde gelenekçi olduğundan sıkıntılı olabiliyorlar. Çevremde de birkaç örneği mevcut.
görsel