bugün

bir trabzortlu kahramanlığı. gel adana'da yapsana, götünden kan alak senin. köpeksiz köye rast gelmiş eli değneksiz geziyor.
(bkz: Trabzon çomarı)
Hep derim, Trabzon ile Diyarbakır arasında tek fark deniz olup olmaması.
Bu şehirlere tayin olan, giden, görev yapan tüm eğitim sağlık güvenlik vb kamu görevlilerine Allah yardım etsin.
Biraz abartılmış bir koku var havada sanki... kamera görüntüleri şahit varsa Adli makamlar gereğini yapar.
inşallah covid19 bulaşmıştır oç lere.
Hoşşşt denilesi vahim durum.
Yok bir de atom bombası ile saldırsaydın!

Hasta yaşarsa, aman doktor canım doktor, kaybedilirse dayak kötek he mi?!
içinizdeki öküze çüşş diyecek kadar insan olun!

Ben sağlık bakanı olsam ibreti alem için o hırboyu, çükünden astırırım. Farabi hastanesinin çatısından!
(bkz: koronavirüslü hasta yakının doktora saldırması).
Yine kadına,
Yine sağlık çalışanına,
Yine insana şiddet var..

Allah rahmet eylesin;
Lakin tüple kovalayınca ölen geri geliyor mu be kuzum?
Ulan sonra lazanya dedik mi kızıyorlar.
benzin çok yakıyor diyip tüple saldırmışlar.

not: vurmayın lan anam babam ikisi de doktor.
Sağlık personeli de sütten çıkmış ak kaşık değil kim bilir ne yapmıştır??
Doktorun o saatte orada ne işi vardı?
Etrafta kimse yokmuymus tüpü alıp kafasına geçirememişlermi.emleketimde var böyle mallar. Ama sınırı geçince gidip özür dilemiştir.
Bugün haberim oldu bundan. Bu olay şayet Doğu'da yaşansa "malum ırk" der, kürtlere de hakaretlerinizi mal etmenin dayanılmaz hafifliği ile ağzınızdan salyaları akıtırdınız keyiften.
Lakin Konu doğu harici iller oldu mu ırkla milletle pek uğraşmıyorsunuz.

Dik bir duruş sergilemekten bile acizsiniz, zavallısınız.
işte o tüpü saldırganın bir tarafına sokmadan düzelmeyecek hadiseler silsilesi.
türkiye'deki en cahil ve eğitimsiz insanlar hep karadenizden çıkar. istisnalar var onlarda sol görüşlü devrimci kişiler.
Bu tür insanları hiçbir eğitim kurumunun eğitemeyeceğinin kanıtı. Yüzüne tükürsen yarabbi şükür diyecek insan tipidir. Böyle insanlar ile aynı oyu kullanmak, aynı ülkede yaşamak ve aynı maalesef ki havayı solumak çok acı bir durum.
"doğu karadenizde sıradan bir gün"den fazlası değildir. bizim özümüzde karadeniz ama samsun ve sonrası biraz değişik. zokora diye bir futbolcu vardı ya hani emre ile ırkçılık tartışmaları yaşanmıştı bayağı. ona destek veriyoruz diye kafalarına "siyah poşet" geçirip stadyuma giden insanlar falan var hep o taraflarda. lan onu hiç yapmasanız daha çok destek verirdiniz işte. örnek olsun diye yazdım son 20 senem trabzon ve rizelilerin arasında geçti ve geçiyor. kafaları değişik.
artvin i karıştırma amk.
essyciğimm kürt sorununa değinmeden önce yalandan da olsa bi şiddeti kınasaydın keşke.

son dönem kanser hastası, kalbi durmuş, cpr yapılmış, kurtarılamamış hastasına cpr yapan hekime saldırıyor. önce servisin camlarını kırıyor ayılar - ki burda gerçekten ayılara hakaret oldu- sonra doktora yangın tüpüyle saldırıyor.

sağlıkta şiddet yasası mı çıkmıştı acaba geçen hafta????

çok ağır laflarım var ama etsem kime ne faydası olacak?