bugün

Uygarlığıkadın ve erkek biçi lendirmiştir. Peki günümüz Türkiyesinde benim bu iki cinsiyet için görüşlerim nelerdir?

Yaşadığım çevre açısından söz edeceğim. Bundan 10 sene önce ahlaksal tabular Türk toplumunun ayırt edici özelliğiyken zamanla bir yozlaşma oldu sanırım -geçmişe nazaran-. Burada kastım aslamuhafazakarlik degildir.

Mesela; kadınlar topum içinde küfür etmezdi çünkü pek yakışmazdı bu. Genç kızlar (14-18 yaş aralıģı) erkeklerin altına yatmazdı, bekareti evlendikleri erkege karsi bir söz gibi gorurlerdi.Kizlar beli saatten snra evde olmak zorundaydi. Simdi kiz sabahin 4 unde eve gelse gavat babasi hosgeldim kizim diyim dun gece eglendin mi diye soruyor yuzsuz yuzsuz. Erkelerde kalabalik ortamlarda kufurleserek birbirlerine hitap etmezdi (gunumuzde samimiyet sanilmqkta bu durum.) Buna ragmen gecmisteki insan iliskilerinde dahafazla samimiyet ve insanlik duygusuvardi galiba. Insanlar simdiki ibi yavsak degildi cunku. Su an yolda basiniza bir sey gelse insanlar sizi bi co gibi goruo yaninizdan gecer.

Bence sorun milli karakterlerimizin giderek silnmesi. Icten iceasimile oluyoruz fakat farkinda degiliz.
Hakaret boyutuna varmayacak sekilde sizlerinde yorumunu bekliyorum.
Up up up up.