bugün

sayıları baya arttı. sapasağlam çocuklar yer vermedi kalktım ben verdim. biraz saygılı olun siz de ilerde yardıma muhtaç olabilirsiniz.
sadece yaşlılara değil biz kadınlara da yer vermeleri gereken gençlerdir. yükümüz oluyo falan zorda kalıyoruz.
saygısızlardır net. onlar para vermiyormuş, hem bedavaya binip hem yer bekliyorlarmış...

tuhaf bi nesil var. acımasız, duyarsız. ya benim jenerasyon farklı yetiştirildi ya bunlar başka bir boyutta. anlayamıyorum.
insta, twitter vs. onlar için toplum değerlerimizden daha önemli maalesef
yer vermek zorunda değildir.. bir de toplumda böyle bir olgu var sanki yer vermek zorundaymış gibi.. o kişinin kendi vicdanına kalmış canı isterse verir canı istemezse vermez iş bu kadar basit.. kimsenin başında bekleyip kalksın diye baskı yapamazsın ya da bazı mallar daha da arsız çıkıyor kalk oraya ben oturacağım diyor iş böyle olunca insanın dahada yer vermemeyesi geliyor.. neymiş efendim ilerde ben muhtaç olursam mış mış ta miş miş valla ben kimseye kalk oraya ben oturacağım diye baskı yapmam bu kadarda büyük konuşuyorum o derece yırtık biri olmadım şükür.. yer verirse kendiliğinden verir vermezse gerekirse sürünürüm gene ayakta beklerim yaşlanınca.
Eğitim ve Görgü ile ilgili bir durum.
Pekçok öğretmenin olduğu bir lojman servisinde de ana babalarının arkadaşlarına yer vermiyordu fırlamalar.
günde 12 saat ayakta çalıştıktan sonra ''bari 1 saatten fazla sürecek olan yolculukta oturayım'' diyordur. sonuna kadar da hakkıdır o koltuk.
Benimdir. Kimsenin gezerken ayakları ağrımıyor da otobüste ayakta durunca ağrıyor. Bazen yer veriyorum ama gözümün içine içine bakanlara özellikle vermiyorum. Bazıları da yer beğenmiyor. Biri yer verdiğinde görmezden gelip arkada gözüne kestirdiği koltuklara doğru ilerliyor.

Bursa’da ilk kez metroya bindim. Bunağın biri bu gençlerden bir şey olmaz, yer vermiyorlar diyip hiddetlendi. Aptalca sesini yükseltti. Karşısında muhattap yok kendi kendine bağırıyor. Bunağa bak be hem gençleri aşağıla hem de saygı bekleyip yer gözle. Herkes toplu taşıma için para veriyor. isteyen oturur isteyen yer verir. Ayrıca bu yaşlılar neden saygı ve ayrıcalık bekliyor anlamıyorum. Kafayı yemişler.