bugün

hakikaten tuhaf bir saçmalıktır. işlerine gelince kadın erkek eşit ama işlerine gelince pozitif ayrımcılık yok efendim yer verin. ya bu ne menem iştir. erkek her türlü üstün onu kabul edin madem yere muhtaçsınız sonra yer vermeyi düşünürüz büyüklük bizde kalsın diye. evet.
saçmalığın daniskasıdır. taciz etmesinler diyeymiş. oturduğu halde uçan tekme yiyebiliyor aslında. oturmak da pek kurtarmıyor.

yer verme kriterleri kadın ya da erkek şeklinde değildir. yaşlı, gazi, engelli, hamile ya da çocuklu şeklindedir. bunun dışındaki bütün pozitif ayrımcılık kadını aşağılamaktır.
Ben karşıyım ama siz yine de bana verin.
Yasli ve hamileler disindakilere yer vermek gereksiz bir davranis.
Centilmenlik adı altında yapılan büyük bir saçmalıktır.

Onlarında bizim gibi iki ayağı var,memeleri büyük ve vajinası var diye ayrıcalık mı tanıyacağız?yok ya.
Kulağına kulaklık walķman takarak, gözüne de güneş gözlüğü takarak insanlığını tatile gönderip oralı olmayabilir şahıslar..! Ne de olsa çağdaş uygar medeni ve ileri ülkeler seviyesi insanlarız öyle değil mi?..! Hatta Dışarıyı filan seyredin, duymamazlıktan gelin, işe yarar..!
bende yer veriyorum çomarlıkla ne alakası var fordçular dayamasın diye.
ezik meriçlerin yaptığı eylem binmeseydin banane amk yallah taksiye.
fordçular dayamasın diye yer vermeyin benim gariban masum penisdaşlarım. o dayama işi sandığınız gibi değil. dayayan er kişi yakışıklı kaslıysa sesleri çıkmıyor yolculuk boyunca. siz de gidip bunlara yer veriyorsunuz.
ister verilir ister verilmez. Herkesin hayatına kimse karışamaz. yer verene neden verdin diye sorulmaz. vermeyene de neden vermedin diye sorulmaz. Vermek kutsaldır. Verin.
Toplu taşımada kadınlara değil; hamile kadınlara, gazilere, yaşlılara ve engellilere yer verilmelidir.

Tercihen geçici bir sakatlığı olduğu dışarıdan belli olan insanlara da yer verebilirsiniz.
Bak ya, yer bulduk da vereceğiz. Ya ben ikinci dünya savaşından daha fazla kan dökmüşüm oraya oturmak için. Boşuna başımda dikilmeyin yemezler. Zaten uykum geldi az sonra uyuyacağım.
oturmaya muhtaç durumdaki herkese yer verilir.
dursunlar ayakta öldüler mi hayır.
sen bak keyfine. be.
yaslilara, engellilere, hamilelere yer verilir.baska kimse yer beklememelidir.
önündeki ya da arkasındaki sapıklardan kurtarmak için ideal bir saçmalık.
kessinlikle aşırı saçma bir davranış.

işin üzücü tarafı da, yer veren kişilerin aşırı cinsiyetçi yaklaşıp sırf kadın olduğu için yer vermesi. arkadaş anlayın artık şunu, o da insan ve sizden tek bir üstünlüğü, ya da farkındalığı yok. kadın olunca ne oluyor? hayır yer verdin, sana ilgi mi duydu? üremek için seni mi seçti? sana saygı duyup önünde mi eğildi? hiçbiri olmadı! sen sik gibi yerinden oldun, o da amını sererek konforlu bir yolculuk yaptı.

aşın artık şunları!
zalbert gibi tiplere yer vermemek lazım. her fırsatta erkeklere saydırıyor, sonra da nezaket bekliyor.
Bu saçmalık tamamen, Erkeklerin kendilerini güçlü, korumacı, kadınların ise zayıf ve korumaya muhtaç bireyler oldukları düşüncesinden kaynaklanan durum bana göre.

Siz o algıyı vermemiş olsanız, kadınlar da böyle bir beklenti içerisinde olmazdı pek tabi ki de. Ama yine de yaşlı ve hamilenin olmadığı bir toplu taşımada, kadına yer vermenin ne gibi bir sakıncası olabilir merak ediyorum. bir kadının kalkıp bir erkeğe yer vermesi sizce de abes ve garip bir davranış olmaz mıydı.

Yer verme konusunda, kadınlar değil her zaman, yaşlı, hasta, hamileler öncelik sahibi olmalıdır. Aksini iddia eden yok zaten.

(bkz: Akıllı hans) o dediğin, saydırmak değil de, alışkın olmadığınız şeyleri duymanın, sizi rahatsız ediyor olması ve bunu cinsiyetçilik iddiasıyla bastırıyor oluşunuzdan kaynaklanıyor olabilir mi. *
Yaşlı, hamile veya bebekli, küçük çocuklu hariç, hiçbir kadına yer vermem. Sözde centilmenliktir, özde kerizlik.