bugün

Yaşlı amca ve teyzelere yer vermemek için, her gün geçtiği yerlere japon turistler gibi bakan, uyuma rolü yapan, telefona kilitlenen genç kızlarımıza, zikinin esiri olmayıp yer vermeyen tiptir.
hamile kadınlar ve ayakta kalmakta zorlanan yaşlılar dışında kimseye yer vermem, kusura bakmasın hiçkimse. ben de yoruluyorum, ordan oraya koşturuyorum, birilerinin keyfi için ayakta ezile ezile nefes almakta zorlanarak mı gideyim ne yani?

Hem genç kız ne alaka?
neden yer vereyim? yer verme olayı zaten genel olarak yaşlı-genç arasında gerçekleşen bir durum. Bir gencin başka bir gence yer vermesi ancak istisnai bir durumda olur. Sırf kız diye yer vermem gerekiyorsa gelip de bana cinsiyet eşitliğinden bahsetmeyin. Ayakta kalan kişinin hasta olması, hamile olması veya benim gibi her gün 10kg ağırlığında bir çantayla dolaşması gibi istisnai durumlarda ise yer verilmelidir diye düşünüyorum.
özel olarak genç kızlara yer vermemek gibi bir saplantısı yoksa gayet normal bir tiptir. ayağında alçıyla zor yürüyen bir kız görüp de yer vermemek ayıp şimdi o ayrı*.
neden vereyim ki? onlar bana "veriyor" mu?
10 saat ağır işte çalışıp yorgunluktan bitap düşünce böyle centilmenlik ya da duyar kasmalar pek umurunda olmuyor insanın.
Erkeklere yer verilmesi gerekir. Bu fikrimin yerleşmesi biraz zaman aldı ama olsun doğrusu bu olmalı. Erkekler ayakta gittikleri sürece hep tacizle suçlanacaklar. Dokunma yanarsın.
Genç kızlara yer vermek gibi bir kulturmu var yasli, çocuklu, emekli ve dul yetimi anladım birde genç kizlarmi çıktı. Ulan hepiniz yoruluyorum. Neden zar zor edindigim yeri başkasına vereyim. Hele ihtiyacı olmayan birine.
Her türlü ayrımcılığa karşı olunduğundan.
Hasta sakat ve yaşlı (bedava diye akşama kadar otobüsle gezen, bir durak sonra inip fırından ekmek alan tekrar otobüse binip bir durak sonra evinde inen ama evinin yanında ki fırından ekmek almayan bedavacı asalaklar hariç) kucağında bebeği olanlar hariç yer verilmez.
ayakları yere basan hiç bir kadın sizden yer istemez, ekstra bir sıkıntı mobbing vs olmadığı sürece. Hatta elimde bir çok eşyayla bindiğim otobüste bana yer veren genç bir kadındı, çok fazla yüküm var ayakta sıkıntı yaşayacağım diye. Böyle saçma şeyler düşünmeyin. Yer i yaşlıya, ihtiyacı olana verirsin, genç kız ın senin yerine niye ihtiyacı olsun sapasağlam insan değil mi o da ? Meriç misin sen ?
Yirmilik dis operasyonundan sonra elimde buz paketi ve davul gibi sismis suratla tam 45 Dakika metroda ayakta gittim. Yapilan agri kesici ve anestezinin yarattigi bas donmesi ve her an kusacakmis hissi de cabasi. kimse de kalkip yer vermedi bana. Ben de kimseye yer vermiyorum artik bu olaydan sonra. Ister hamile olsun, ister yasli ve sakat. Ben bu halde gidebildiysem herkes metroda ayakta gider.
Tipini sikeyim bu benim. elinde baston olan teyzeler dışında kimesneye yer vermiyorum. Söyleniyorlar ama olsun. Erken binselermiş.
Meriçleri rahatsız etmiş tiptir.
içlerinde bulunduğum tip. başlıkta belirtildiği gibi genç kızlar. bende genç bir erkek olarak ona yer vermek zorunda değilim. yaşlı,hamile veyahut sakat biri olursa yer verilmesi gerekir. sonuçta genç kızlarımız ayakta gayet sağlıklı durabiliyorlar.
Neden vereyim?
Verin abi. Yoksa fordculardan gidemiyolar bakın.
en güzeli oturmamak. gideceğin yer zaten 500 t ile gidilen yerler değilse öyle 2 saat süren yolculuk olmuyor. 15-20 dakikalık yarım saatlik 1 saatlik yolculuk için bu kadar strese girmeye gerek yok. sen ayakta gideceksin isteyen istediği yere otursun hiç karışmayacaksın etliye sütlüye.

genç kızların yanına otursan gereksiz gerginlik oluyor. oflayıp pofluyorlar sanki sapıkmışsın gibi. direkt yanından kalkan bile oluyor kendini kötü hissediyorsun. birisine yer versen diğeri sana düşman oluyor neden bağa vermedi diye. yer vermesen sığır diyorlar. en temizi ayakta gitmek.