bugün

genç nesilde dalga konusu olabilecek salak türüdür.

- vaaay top sakal bırakmış.
+ yakışmış mı hacı?
- aaa top soru sordu,
+ ?!'&'

(bkz: top sakal bırakmış)
bazılarına yakışan bazılarında kötü duran sakal şekli.
an itibariyle çok tuhaf bi versiyonunu yüzüme yüklediğim sakal çeşidi.oldu mu?tabi ki hayır.ama olsun.vazgeçmiyorum.vazgeçmeyeceğim.

(bkz: hep sakal top sakal)
makine muhendislerini 100mt öteden tanıyabilmemize neden olan sakal çeşididir.
en çirkin sakal biçimidir. kimseye yakışmıyor lan. en kralı kirli sakaldır.
dudak üstü ve çene altında bırakılan sakal modeli. uzun yüzlü erkeklere yakışırken, toplu erkeklerin uzak durması gerektiği tarzdır.
bazı kesimlerde topların bıraktığına inanılan sakal çeşidi. yer ismi vermek gerekirse misal afyon.
kişi kel değilse teknoloji manyağı olduğunu dışarıdan anlamamızı sağlayan imajdır bu.
uygun yüzlerde çok iyi oluyormuş. kendime bakış açım değişti amına koyim.
(bkz: erkekleri itici yapan detaylar)
bıraksa türk kızlarında çıkacak sakaldır.
belli bir yaşa gelmiş profesör sakalıdır.
uygun yüzlerde iyi olmasından kasıt hangi yüzlerde iyi olduğunu merak ettiğim. bir de bıyıkla çeneye doğru inen sakal kısmı kesilip bıyık ve çenede sakal bırakıldığında bunun adı top sakal olmuyor herhalde değil mi?! birisi beni aydınlatırsa sevinirim. 30 yaşındayım hayatımda ilk defa bu sakalı son 10 gündür deniyorum.
incisözlük gibi ezik bir oluşumu kimin kaale alacağı da merak konusu. tipsizler bir araya gelmiş kaynatıyor işte *
çok bilinenin ya da sanılanın aksine arap menşeli bir sakal çeşididir. özellikle suud kökenli ortayaş erkekleri pek sever bu tip sakalı. bizde her ne hikmetse üniversite gençliğinin bandırasıdır, umut sarıkaya pek dalga geçer bu durumla.
yüzü uzun olana yakışmayan sakal çeşidi. çok komik oluyor.
yüzü oval olanlara daha iyi gidiyor. bence biz erkeklerin en iyi hali kirli sakallı olan hali.
üniversite'de öğretim, eğitim ile ilgili bir mesleği olup , hafif birde gıdısı varsa, işte o insan top sakalsız hiçbir şeydir.
dünyada sadece ergün penbe ve sanırım kadavra filminde oynayan prof a yakıştığını düşündüğüm vasat sakal.
mide bulandıran sakal türüdür, kuranda sünnette yeri yoktur, tamamen batı menşeili bir kuşam türüdür, doğru olan bir tutam yani 4 parmak uzunluğunda sakal bırakmaktır, bıyıklar da kaş hizasında olacaktır, gerisi sapıklıktır.
sadece sakalsa top olan sorun yoktur.
babamın nefret ettiği sakal türü. demin bıraktığımı görünce dövecekti şu yaşında yemin olsun zorla kestik.
Çocukken topların bıraktığını düşündüren türden.
Edit: kategorize etmek nasıl dikte edildiyse küçüklükten.
En son 1999da atatürk lisesi yolunda çıtır manitasını bekleyen yeni askerden gelmiş delikanlıda görülmüş olup.
Görüldüğü yerde imha edilmiştir. Lütfen.
Yakışana çok iyi giden sakal türü,

Üniversitedeki ilk yılımda sürekli bırakıyordum ama sonra bakımıyla baş edememeye başladım, vazgeçtim. Ama çok ayrı bir hava kazandırdığını asla inkar edemezsiniz. Hala kimi organizasyon ve etkinliklerde bir hafta öncesinden tirim tirim bırakırım.
Hiçbir erkeğe yakıştıramadığım sakal türüdür. Keçi-kirli sakal dışında, hiç kimsede hoş gözükmediğini düşündüğüm, ''testesteron'' hormonu sayesinde, heriflerin yüzlerine bu şekilde yansımış olan türdür. Keskin ve erkeksi bir surata sahip olmak isteyen bayların, yukarıda yazdığım her iki tip sakaldan bir tanesi seçme hakkı olduğunu unutmaması nihayetinde, kendilerine ultra seksilik kazandıracaklarını da bir kenara yazsınlar efendim.

(bkz: oyhş)