bugün

anca doğu kültüründe, 3.dünya ülkelerinde olabilecek şeydir ve maalesef ülkemizde aynen böyle olmaktadır. aylardır yıllardır, yüzlerce-binlerce kişi vefat ediyor, sokaklarda milyonlarca ne olduğu belirsiz kişiler dolaşıyor ve bu olaylardan sorumlu yetkililerden bir kişi bile istifa etmiyor, görevini bırakmıyor ya da otorite tarafından sen yapamadın bu görevi, yapabilecek kişi gelsin denmiyor. Sebebi de neymiş: Bizle yola çıkan kişiyi biz yarı yolda bırakmayız!

Ulan ülke yangın yerine dönmüş, bunun hesabını birileri vermelidir, bugün olmazsa yarın olacaktır bu. Akp 2 seçim önce tek başına iktidara gelemeyince bu olaylar başlamadı mı, akabinde Akp yeniden tek başına gelmedi mi? Siz herkesi koyun, 0 iq'lu mu zannediyorsunuz, seçmeniniz gibi?
Bu ülkenin siyaset lugatında istifa kelimesi yok.
33 eri şehit ettirenler de istifa etmemişti. Ankara da bomba patlarken seyirci kalanlar da.
istifa denilen şey sadece onurlu insanların yapacağı iş olduğundan beklenmemesi gerekendir.

http://www.hurriyet.com.t...dis-intihar-etti-28529396
istifayı size kim öğretti abi? istifa istifa. biz japonya mıyız? böyle bir iş ahlakı mı var?

Adam milyarlarca maaşla, paragöz karakterli bir partide iken bırakır mı yahu orayı
çünkü istifa ederse aç kalırlar, siyasiler o kadar beceriksiz ve işe yaramaz insanlar. hanca ülkenin amuna koyup kınamayı bilirler.

koltuğa oturup saltanat kurmayı bilirler. halkı kandırıp uyutmayı severler, başkaldıranı öldürürler.

bunları yapan biri neden istifa etsin?

ölen öldüğüyle kalıyor başka bir şey olduğu yok.
Bakınız bu ülkede diktatörlük istikrarı sürdüğünü gösterir.
O koltuklar kimsenin tapulu malı değil halka hizmet etmek için oraya oturdunuz yapamıyorsanız defolup gideceksiniz!
Aslında doğru Erken seçime gidelim bir de seçimle sandıkla uğraşalım.

Asıl mesele o sandık kaç kere daha girince istifaların bir işe yaramadığını anlayacaksınız.
"Bunlardan başka ülkeyi kimse daha iyi yönetemez, gılışdaroğlunda liderlik vasfı yok bi keren" diyen çomar seçmenlerin olduğu ülkede normal karşılamamız gereken durumdur.
(#31724834)
Koltuklar çok rahat ve konforludur.
Hatta öyle konforludur ki, aklı başından alır!
O yüzden, istifa edemezler!
terörist uşaklarının dileği.

(bkz: terörün amacına hizmet eden hainler)

(bkz: patlama sonrası sosyal medya ayağı)
peşin konuşmamak adına böyle durumlarda yılmaz vural'ın tivitırı kontrol edlmeli.
ortada abd büyükelçiliğinin facebook sayfasından 3 gün önceden yer bile belirterek haber verdiği ve kendi vatandaşlarını oralara gitmeyin diye yaptığı bir uyarı var ve akabinde bu acı olay meydana geliyor.

bu durumda ister istifa etsin, ister etmesin, ister görevden alınsın isterse alınmasın, sağ duyulu vatandaşların gözünde artık bu ülkeyi yönettiğini zannedenlerin kıymeti kalmamıştır, bizim için onlar anca bankamatik devlet memurudur....
bunlar muhtemelen vahiy yoluyla göreve gelmişler. görevi bırakmaları için de vahiy gerekiyor.
istifa ayip (!) çok ayıp (!)
olmaması olmayacağı anlamına gelmez.
Ciddi bir şekilde sebebini merak ettiğimdir. Cidden ne olması gerekmektedir. Baştaki yönetenler; başbakanı, iç işleri bakanı, milli güvenlik bakanı, dış işleri bakanı, Mit müsteşarları...

Evet bu saldırıyı tabiki bu insanlar yapmamıştır. Fakat bu onların sorumlu tutulmaması gerektiğini mi gösterir?

Kahroluyoruz, üzülüyoruz, içimiz kan ağlıyor. Ama herkes için. Suruçta ölenlere, 10 ekimde tren garı ölenlere, 17 şubatta çoğu asker ölenlere, 13 martta ölen tüm sivillere,7 hazirandan sonra başlayan çatışma ortamında ölen tüm asker, polis ve sivil vatandaşlara... Suruçtan başlatıyorum zira o kadar çok olay yaşadık ki artık karıştı hepsi.

7 haziran 2015'ten sonra kaça ulaştı kaybettiğimiz canlar. 4 hanelere ulaşmışızdır bile belki.

Ankara'da başkentimizde bütün devlet dairelerinin ortasında, devletin gücünün simgesi olan şehrimizde son 5 ayda 3 patlama oldu. Yapanların Allah tümden belasını versin.

Ama burda cidden düşünmeniz gereken bu saldırı neden ve nasıl önlenemedi? Amerika vatandaşlarını uyarırken bizi yönetenler napıyordu? Hani 17 şubattan sonra yeni bir güvenlik politikası izleniyordu.

Erdoğan her yerde Fransa'ya Obama'ya biz yönetenler ülkemizde ölen her canın hesabını vermeliyiz bundan sorumluyuz demeyi bilirken sizin istihbarat servisleriniz çalışmıyor mu diye sorarken nasıl bunca olay yaşandıktan sonra çıkıp 'Vatandaşlarımız endişe etmesin' diyebiliyor?

Daha yazacak çok ama çok şey var ama ne gerek var diyor insan bir yerden sonra, çünkü yine hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Yine birkaç gün konuşup unuttuktan sonra yeni bombaların patlamasını beklicez. Yine yine yine....
Ganimetçi islam anlayışında olan hiçkimse istifa etmez boşuna beklentiniz olmasın.

Peygambere hırsız damgası vuran ve küçük bir kırmızı kilimde gözü kalmış şanlı sahabelerin torunları bunlar.

iktidar aynı iktidar
Çomar aynı çomar.

Bu ülke ile ilgili bir değişim beklentim kalmadı.

Akıl ve beden sağlığınızı korumak için azami gayret gösterin.
Şaşılmayacak durumdur. Nitekim bizim ülkede istifa etme eşiği siyasetçilerin seks kasetlerinin sızdırılmasına eş değerdir. Malum namus önemli. Kaosa insanların yazık bir şekilde öldürülmesine karşı tek çözüm önerisi üç çocuk gibi görünmüyor mu artık. ileri görüşlülük bu işte, o politika nüfusun arttırılması için değil bu kadar ölünün yanında nüfusu korumak içinmiş epafanilere gel. Aydınlandım resmen tişikkirler sipirmin.
istifa mı? Durun daha ya ülkenin amına daha tam olarak koyamadık.
Siyasi parti koltuklarında yıllardır oturup bir bok yapmayıp sefa sürenlerin Topluca yapması geren eylem.
görsel
çünkü tonla olaya rağmen makam koltuklarına oturan totolar, ölen yüzlerce insandan daha kıymetli.
(bkz: ama yol yaptık)
istifa onurlu insanların yapacağı bir eylem olmasından dolayı meydana gelen ( gelemeyen daha doğru olur ) mevzudur.

o değil de biraz empati kasayım diyorum bazen kendi kendime. gidişata bakıyorum bildiğiniz üzere hayattaki her şey kompozisyon gibi ilerler "giriş-gelişme-sonuç" şeklinde. böyle yaklaşıyorum olaya iptal edilen seçimden sonra bombalar patladı yüzlerce masum insan hayatını kaybetti sonra bir baktık hükümetin oy oranı arttı onca ölüm ile doğru orantılı olarak. yaşadığımız onlarca olay kaybettiğimiz binlerce insan var işte soma faciasından tut asansör kazalarına ve verilmeyen cezalara katillerin ellerini kollarını sallaya sallaya yeni ihaleler almaları, çözüm süreci denen garabet, teröristlerin karşılanması vs. şimdi tüm bunları görünce ben olsam istifayı geçtim heralde elime silahı alır kameralar eşliğinde bizzat kendim sıkardım insanlara.. bunu komiklik olsun diye yazmıyorum yani şu sözlükte en basitinden dünkü olaydan sonra bile hala yalakalık peşinde koşup hükümeti koruyanları görüyoruz ya adamlar ellerine silah alıp sıka sıka ilerleseler bile sanki oyları artacakmış gibi geliyor artık bana..
pilavını tonla, pilavını tonla..
aynı olaylar 3'lü koalisyon veya başka bir parti iktidarında olsa idi bu akkoyunlar yeri yerinden oynatırdı. şimdi kimsenini ses çıkarmaması ilginç.(makarna ve kömür sen nelere kadirsin be.)