bugün

ton balığının konserveye girmiş halidir pek lezzetlidir mısır taneleriyle bir harika olur.

(bkz: ton balığı).
800 derecede buharla pişmiş balık konservesidir.
soğan, mayonez, zeytin yağı ve çok az nar ekşisi ile karıştırılıp, yeşil acı sivri biberle ekmek arasına konulduğu vakit, dünyanın en güzel sandviçi oluverir. bıkılmaz da bu meretten.
bu konserveden şaşıp yanılıp üzerinize yağı dökerseniz mümkün değil çıkmaz, yazık olur siz siz olun dikkatli açın bu konserveyi.
kapakları çok zor açılır , açıldığı anda bütün yağı üzerimize sıçrayıverir. Sektörde dardanel tondan şaşmamak gerekir.
yurt hayatı boyunca her sabah hemen hemen alırdım bunlardan. cidden sağlığınıza çok etkisi vardır. belirli bir markadan ziyade üretim tarihinin üzerinden çok çok zaman geçmemiş olsun yeter.
açarken halkayı kopardığınızda sıçtığınızın resmi olan konserve.

bütün mutfak yağ içinde oldu, en sevdiğim tişörtüm de nanay.
Hayatım boyunca hep dışından baktım.
1 ADET TON BALIĞI KONSERVESi. (REKLAM YAPMAK GiBi OLMASIN DA DARDANEL EN iYiSi)
5 YAPRAK KIVIRCIK.
1 DiLiM BEYAZ PEYNiR.
1 KÜÇÜK MISIR KONSERVESi.
2 DAL YEŞiL SOĞAN.
5 ADET ZEYTiN. (ÇEKiRDEKLERi ÇIKARTILMIŞ VE 4 E BÖLÜNMÜŞ.

AKŞAM YEMEĞiNDE YENEBiLiR. DOYURUR DA.
Severun. Evet.
https://youtu.be/EcN4H2Wmrww

Ya yok ebesinin ama..
Ton balığının terketmek istemediği konservedir.

Bi kerede çatal kaşık kullanmadan dökülmez, zorla çıkartırsın o konserveden ton balığını.
açken bulduğunuzda kurtarıcı rolünü üstlenen hazır gıda/besin. dilerseniz sade, dilerseniz bilimum farklı yiyeceklere bir araya getirerek enteresan öğünler hazırlayabilirsiniz paşa gönlünüze, siz bilirsiniz.
salatacılık sektörünü ayakta tutan malzeme.
salatanın üzerinde bol limon sıkılarak yenir.
Neredeyse her akşam spor öncesi yediğimdir. Tadını severim ama bu beni zrhirleyeceği gerçeğini değiştirmez.