bugün

son derece düzgün ve dinleterek konuşan bir aydındı. allah rahmet eylesin.
onu abdurrahman dilipak ile olan samimiyetiyle tanıdık.
kutuplar arasında büyük sürtüşmeler yaşanırken o hep güleryüzlü o hep beyefendi oldu.
ateist olduğunu biliyordum, rabbim yapmış olduğu iyiliklerin mükafatını verir inşaallah.
imanlı ise mekanı cennet olsun.
sakin ve saygılı konuşmasına hayran olduğum insan.

allah rahmet eylesin.
garip üslubu vardı. tombik sevimli bir adamdı. mekanı cennet olsun.
vefatıyla bugün varız yarın yokuz dedirtmiştir.
an itibariyle tedavi gördüğü hastanede vefat ettiğini öğrendiğim akademisyen.
mehmet ali birand'dan 2 gün sonra vefat etmiştir.
Allah taksiratını affetsin.
bir zamanlar atatürkçülük öğreticisi, son zamanlarını ise gülen kitaplarına önsöz yazmış olarak geçirmiş ünlü akademisyen.
hala kütüphanemde kitaplarını bulundursam, vefatına üzülmüş olsam da keskin dönüşü unutulmaz.
iyi bir insandı. barışı temsil eden, ılımlı bir insandı. hoşgörülü birisiydi. severdik kendisini. hakkımız varsa helal olsun.
90'lar boyunca sürekli televizyonlarda gördüğümüz bir kişiydi. 2000'lerde fazla televizyonda görmedik onu. bunu 90'larda toplumsal hayata neo-kemalizm olarak geri dönen kemalist düşünceye de bağlayabiliriz. kemalist düşüncenin en bilindik savunucularındandı.
ılımlı, sorunlara tarafsız yaklaşabilen hoş insandı. Allah gani gani rahmet eylesin.
gazetecilerin sıraya girdiğinin kanıtıdır. mekanı cennet olsun.
Toktamış hoca da gidenler arasına karıştı ansızın. Ölüm sinsice dolanıyor şu sıra. Atatürkçülüğüyle ön planda olup Fethullah'la fotoğrafını hiç bir zaman açıklayamadı ama ölüm açıklama istemiyor işte. Aniden alıp götürüyor.
ölümüyle üzen akademisyen. istanbul üniversitesi' nde kısa bir süre derslerimize girmişliği vardı. vefat ettiği için söylemiyorum, gerçekten kısa sürede kendisini sevdirebilen ender insanlardandı. allah rahmet eylesin. ailesine, yakınlarına sabır versin.
cumhuriyetçi takılıp da o zillet referanduma "evet" demesi gözümde çok değer kaybettirse de içime oturdu bir an ölüm haberini almak. her şeye karşın efendi, düzgün bir adam portresi çizmekteydi. vesselam toprağı bol olsun, ne diyelim...
ruhu şad olsun.
2. cumhuriyetçi tayfasından bir isimdi. sevenlerinin başı sağolsun.
dersini de kendini de cok sevdigim sevgili hocama Allah gani gani rahmet eylesin.
Ölüm haberiyle beni şoka uğratan hocam, kendisi bir öğrencinin, hele üniversitedeki ilk senenizse, dersine girebilecek nadide, en iyi hocalardan biriydi. Kendisiyle hiç unutmayacağım anılarım olduğu için çok şanslı hissediyorum. allah yakınlarına sabır versin, nur içinde yatsın.
saygın bir bilim adamı idi. allah rahmet eylesin.
siyasi görüşü pek ilgilendirmez ama hayatının son kısımlarını tek bacakla çapada geçirmiş , görmüş geçirmiş amcadır. gazateci çağırmadılar yattığından beri.
ortaokulda bir kompozisyon yarışmasında birinci olarak hoşgörü ve uzlaşma adlı kitabını kazandığım üstad yazar.

hoşgörü ve uzlaşma konusunda bunca senedir bir yol katedemeyen bir ülke olmak içler acısı.

toprağı bol olsun.
görsel
şu atatürkçüydü, bunun fethoyla resmi vardı, bu apo röportajı yapmıştı... saymakla bitiremeyeceğimiz yakıştırmalar. herkes akp'li veya ikinci cumhuriyetçi. bunun belirtileri çok basit, fetoyla fotoğrafı varsa, akp'nin olumlu bulduğu politikalarına onay veriyorsa veya empati kurmayı biliyorsa o insan yandı. memlekette adam kalmadı ulan. ben şimdi muhafazakar bir ailede büyüdüm, toktamış ateş de uzun yıllar cumhuriyette yazmış, hımmm bu adamı ben sevmem o zaman mı diyecem?

allah rahmet eylesin. yaşarken kıymeti bilinmeyenlerden bir aydınımız daha vefat etti.
levent kirca rahmetli'nin cok guzel taklidini yapmistir.

http://www.youtube.com/watch?v=Gsj7x8_A6K8
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar