bugün

amca oğlu acemi birliğine buraya düştü. ayın 4 ünde teslim olacak. acemi birliği süresi kaç gün olduğu tarafımca bilinmiyor. ayrıca telefon bilgileri de aramakla bulunmayacak kadar zor.
(bkz: Bi saniye albaya bağlıyorum)

görsel
Acemiliğimi yaptığım birlik, Tokat her ne kadar iğrenç bir şehir de olsa birlik çok güzeldi, yemeklerden ve ortamdan çok memnundum Usta birliğimin Van Çaldıran olduğunu duyana kadar kıymetini bilmemiştim. Onbaşıların çoğu şerefsiz yalnız (1. tabur 3. bölükten bahsediyorum) 3-4 tanesi hariç hepsi şerefsizin önde gideniydi. Uzmanlar fena değil fakat 1 tanesi var Mehmet Can Şeker diye soyadı gibi şeker gibi bir adam, eğitim verirken herkes pür dikkat dinliyordu adamı çok güzel anlatıyor ve süper bir adam, kollarım feci yandığında sadece bu adam beni gölge de bekletti, hatta sadece bu adam bölüğü gölge de bekletiyordu adamın dibiydi eğer buraya düşerseniz bu adamın ne kadar iyi olduğunu anlarsınız. Astsubaylar çok şerefsizdi. Genelde uzmanlar şerefsiz, astsubaylar daha iyi olur burda zıttı. Güzel yer fakat en büyük sıkıntısı hudut eğitim birliği olması yani %95 doğuya ve sınıra gideceksiniz.