bugün

ortalama internet hızının 4.03 mbps olduğu ülke.
Cesur ve yaramaz bir köpeğin gerçek hikayesinden esinlenen güzel bir film. Oldukça sürükleyici. Tavsiyelerimi dikkate alanlar bu filmi de kaçırmasın derim. Yalnız filmin senaristi ve yönetmeni daha dokunaklı duygusal sahneler yapabilirdi. Orda biraz eksiklik gördüm. Yine de efso bir film.

"Aferin Akıllı köpekler"
kahraman köpek.hikaye efsane film biraz sönük. efektler abartılı olmuş sanki.ama ailecek izlenir.duygusallığı hachiko filmi kadar aktaramamışlar.
Çok iyi bir film. izledikten sonra bir huskey alasınız gelir. Ama sonra ondan ayrılacağınız fikri gelir ardından.

Ama benim yaptığım esas çıkarım şu oldu. Hayvanlar bir çeşit melek. Allahın insanlığa lütfu onlar.

Bu filmi mutlaka izleyin.
Bildiğiniz tüm süper kahramanları unutun.

Zaten onlar hayali kahramanlar...

Bu gerçek bir kahraman adı ; Togo...

Sahibine “asla yalnız yürümeyeceksin” diyen bir koca yürek...

Mutlaka izlenmesi gereken şahane bir film...
times tarafından tarihin en cesur köpeği seçilmiş togo ve onu iki kere satan sahibi seppala'nın hepimizi ağlattığı öyküsü, alaska'da bir kasabanın difteri olan çocuklarını hayatta tutmak için, fırtına içerisinde, köpek kızağıyla 500 km'ye yakın bir yol gidip aşı getirmesi gereken dostların hikayesi . kesinlikle geçtiğimiz yılın en iyi filmlerinden biri. 80 sonu ve 90'lar sinemasını çok andırıyor.
film başlayıp da görev verilir verilmez filmin sonunu az çok tahmin ediyorsunuz zaten; ne var ki filmde önemli olan sonu değil yolculuk esnasında yaşananlar ve iki yakın dostun yaşadıkları. gerçi sadece iki yakın dost demek de hata olur, julianne nicholson seppala'nın eşini canlandırdığı constance karakteri de hikayeye yön verenler arasında.
görüntüler ve görsel efektler mükemmel, özellikle fotoğraçılıkta kullandığımız minyatür filtresi filme çok yakışmış. bazen bir tabloya bakmak gibiydi. willem dafoe karaktere inanılmaz yakışmış ve uyum sağlamış, filmin sonunda gösterilen fotoğrafla arada ki benzerlik de bunun bir örneği.
bu aradajulianne nicholson ise shirley maclaine benziyordu, yada ben benzettim.
2019 abd çıkışlı efsane bir film. yönetmeni ericson core başrol oyuncu willem dafoe'dir. imdb puanı 8.2 olan film alaska'da geçiyor. disney'in yapımcısı olduğu eser gerçek bir hikayeden alıntıdır. bolca kar, soğuk iklim, köpek, yaşam mücadelesi, umut dolu bir film.
bir köpeğim olsun adını togo koyacam amk.
Afrika'nın güzide bir ülkesi. daha 4 ay kadar önce oradaydım.
Ulan bu yaşıma geldim, köpeğimle izlerken sonunda resmen ağladım.

Togo reyiz...
iki gün sonra bulunacağım memleket. voodoo işleri çok yaygın olan, eski Fransız sömürgesi bağımsız (yersen) ülke. Gidince deneyimlerimi nacizane yazarım.
iki gün sonra bulunacağım ülke. voodoo işleri baya yaygın olan Fransız sömürgesi. tabi bağımsızlığını ilan etmiş (yersen)
enflasyon oranının %0.8 olduğu ülke. (2017 verisi)
para birimi cfa frangı olan ülke.
yoksulluk sınırının altındaki nüfusun % 55.1 olduğu ülke.
açlık oranı % 22.5 olan ülke.
bütçesi 1 milyar 140 milyon dolar olan ülke.
(2016 yılı verisi.)
benzin fiyatının 0.89 dolar (3.14 tl) olduğu ülke.
asgari ücretin 35.000 frank (195 tl) olduğu ülke.
domuz sayısı 1 milyon olan ülke.
100 bin evsizin olduğu ülke.
gayri safi milli hasılasatın alma gücü paritesine göre 10 milyar 849 milyon dolar olan ülke.
kişi başına düşen milli gelir'in nominal değere göre 569 dolar olan ülke. (2015 verisi)
2015 gayrisafi milli hasılası (nominal) 4 milyar 405 milyon dolar olan ülke.
göçmen nüfusu 202 bin 476 olan ülke.