görsel

Togg'un yeni modelidir.

Swh.
Eskisi çıkmadan yenisinin fotolarını görüyoruz hep.
Sanırım 10 model yayınlanmıştır şimdiye dek.

Neyse, üretim tesisi biterse araç da belki çıkar!
Aslında pek fazla fark yok. Ama eskisi daha estetik duruyor sanki renk yüzünden böyle olabilir.
eskiden ne güzel şahinlerimiz, doğanlarımız vardı.

yeni tasarım yeni kasa çıkacağı zaman tüm bursa şehrini bir heyecan kaplardı.

bizim arabamızdı, biz üretiyorduk tüm şehir olarak.

örneğin 1987 senesinde yeni kasa çıkacak tofaşlar komple yenilenecek denildiğinde 614.000 nüfuslu şehir (evet o zaman nüfusumuz bu kadardı. istila edilmemiştik henüz) heyecanla bekledik.
gerçekten de 1988 model kuş serisi bambaşka bir araba olarak çıkmıştı. yeni bir tasarım yeni arabalar. (halbuki yeni değildi, fiat regatta olarak 80'lerin başında çıkmışlardı avrupa yollarına)

her neyse.
biz ailecek doğancıydık. şahinden hazetmezdik. doğan demek türk mersedesi demekti.

88 model yeni kasa doğanımıza 4 sene bindik. artık sıfırlama vakti gelmişti lakin peder bey arabayı değiştirmeye gittiğinde galerici amca "abi birkaç ay sabret seni sıraya yazalım doğanların yeni modeli çıkıyor" demişti.

hal böyle olunca da peşinatımızı verip doğan'ın yeni modelini beklemeye başladık.
93 senesi girdi lakin bizim yeni model çıkmadı hala.

ben arkadaşlara sürekli olm biz yeni model doğan aldık onu bekliyoruz diyordum arkadaşlar ise "hasiktir lan daha yeni doğan sl çıktı yeni model çıkmaz 3 sene" diyorlardı.

derken bir akşamüstü peder bey evin önüne bir cisimle yaklaştı.

beyaz renk çil çil yepisyeni bir doğan hem de sl değil slx...

işte beklediğimiz buydu.

slx ulan boru mu amına koyim. kimseciklerde yoktu ki, ilk biz almıştık.

3 kat merdiveni nasıl indim ve arabaya bindim bilmiyorum hemen direksiyona geçip mahallede tur atmaya başladım bir yandan da arkadaşlara "hani yeni model çıkmazdı lan yarraaam" diye sesleniyordum.

o gece yeni arabamızda yattım, okşadım sevdim onu. koltuklar naylon kaplıydı ama olsun, sıfır araç kokusunu çekip durdum ciğerlerime...

yeni tasarım, yeni model her zaman iyidir.
lakin önce üretmek sahiplenmek lazım.

bakıyorum da bursa'da kurulan togg fabrikası ne bende ne şehirde herhangi bir heyecan uyandırmıyor o yüzden yeni tasarımmış eski tasarımmış sikimde bile değil.

biz yeni kasa doğan bekleyerek büyümüş bir nesiliz.
togg larınız sizin olsun eski türkiye'yi geri verin bize...
Bal köpüğü doğan… yada vişne çürüğü. En güzel renk bunlardı bence kare kasada.
Uçuyomu bu.
Kürt transiti gibi olmuş, şahsen ben beğendim beyler!
Togg'un eski modeli mi vardı da yeni modeli çıktı amk.
lan daha araba çıkmadı tasarım değiştirip durmayın amk.
Daha çok tasarlarlar siz de izlersiniz artık ama fotolarda.
Yapsalar bile fiyatı çok yüksek olacağı için kimse alamaz.
Gerçekten de marka kalite stil imaj konularında bu kadar önem verileceğini sanmıyordum.

Hele ki otomobil endüstrisi açısından (moda veya elektronik bir ürün ya da beyaz eşya ve mimarlık vs açısından da bu geçerli) çağdaş çizgiler özgün tasarımlar stil yaratma her zaman markalaşmanın olmaz ise olmaz şartıdır.

Vanminitlan; az daha unutuyordum. Henüz otomobil piyasaya çıkmadı.
insanlar bu aracı alıp kullanmadı.
Araç üretilip yıllardır aynı tasarım stil, insanlar sıkıldı abi ya durumu da yok.
Rekabet etmek için daha çağdaş çizgiler ve markalaşmak için yeni bir stil yaratıyoruz durumu da yok.
Neye göre, kime göre otomobilde tasarım değişikliğine girmişler?

Fazla teknik (mühendislik) konularına girip örn; rüzgar-sürtünme testlerinde hata mı vardı diye de sormuyorum.

2-3 cm araç kaportasında bir çıkıntı ki; bu çıkıntı aracın neresinde, keskin veya yumuşak olması çok önemlidir, 5-10 cm araç yüksekliğinde fark, 15-20 cm araç uzunluğunda ve genişliğinde fark insan hayatı ve ekonomik değerler (yakıt pil tüketimi, savrulma, hız, yol tutuşu, fren mesafesi, kullanılan malzeme kalitesi, sürtünme, ağırlık vb açısından) çok önemlidir.

Üretilen veya üretilmemiş hele ki tasarım proje aşamasında bir araca değişiklik insanın aklına bir çok soru getiriyor.

Biraz örneklemek lazım; malûm, araç kaportasında öncelik yolcu sürücü güvenliği ve sonrası araç motoru yürür aksamı korunmasıdır.

Söz konusu araç elektrikli araç ise bir kaza esnasında yolcu hayatı dizel benzin LPG araca karşı daha fazla risk altındadır.
Gece entelektüelleşeceğimiz zaman değinmek lazım, konu uzamasın.

Diyeceğim; henüz üretilmemiş bir aracın (insanlar aracın stili çizgisini şeklini şemalini de beğenmişti) tasarım değişikliğine gitmek ya maliyet ya güvenlik sorunu olduğu algısına karşı umarım bir açıklama yaparlar.
eski kasa togg'un daha çok tutulacağını göstermektedir. biz toplum olarak eski kasaları tercih ederiz zaten.
umarım yerli uçağımız göklerden yere indiğinde de ona yeni bir tasarım yaparlar.
yerli uçağımız yıllardır göklerde ve yere inmiyor ki bir görsek eski tasarımını ve yeni tasarımını.
Bizim bu masallara karnımız tog.
dobloyu modifiye ederler kaputuna böyle siyah birşey takarlar farları karartırlar falan o hesap. eskisi daha güzelmiş.

millet maliyet düşsün diye tasarımı bozmaz sadece belli aralıklarda müşteri sıkıldı diye makyaj yapar. bunlar üretmeden tasarım değiştiriyor ilginç.
görsel

görsel

görsel

görsel