bugün

https://www.youtube.com/watch?v=Ce0fUg84dPE
Bagajı açınca noluyor aq? Büyük ihtimalle bagajda bi bokluk var. Bu arabayı kim satın alcak ben çok merak ediyorum bu arada.
Yarmıştır. *
görmemişin oğlu olmuş, çekmiş çükünü koparmış tekerlemesi akla geldi.

ya kardeşim bu ülkede işini yapan, bilen bir tane adam yok mu?
ürettiğiniz arabayı reklam, gösteri, lansman-lanse etkinliğinde ortaya koyduğunuzda stant başında görevli hostes güvenlik tanıtım vb amaçla koyduğunuz bir tane işinin ehli insan olmayı boşverin; bari konuşmasını nasıl davranması bilen bir tane insanı bulun.

aracın tasarım üretim aşamasında kimler görev aldı bilmem (ekseriyetle yabancılar olduğunu ve yabancı katkısı olduğunu biliyorum ve yerli ve milli oranı %50 olursa bu büyük başarı olur) ama sizler bu zihniyetle üretim ve pazarlama aşamasına girmişseniz bu proje ve yerli araba sevdası jet fadıl'ın proton projesine döner.

düşünsenize...
böyle insanları bu arabanın başına koyan anlayış pazarlama reklam satışa kimleri koyar diye aklınıza sorular geliyor mu?
arabanın mahrem yerini açmıştır !..
Ses sonradan konmuş şu dayak yiyen sivaslı kürdün sesi.
gereksiz yere hakarete ugramis spiker.

madem o araci oraya incelemek icin koyuyorsunuz, gerekirse adam domalir o arabanin disklerine bakar, koltuguna oturur sinyal kollarini ovalar. yil 2023 olmus boktan bi araba yapmaya kalkmissiniz sanki spaceship tanitiyorsunuz amuhagoyim. uzucu.
Bagaj hacmi kaç litre acaba?
Muhabirde içinden Sokarim yapacağınız ise amk demişmidir.demiştir.
benim başörtülü yerli arabalarımın bagajını zorla açmaya çalıştı bu zihniyet.
Yok yani, orada güvenlik formalı elemanın işi ney ki; arabanın kriko yedek lastiğini müzik çalar ses kolonu anahtarı falan çalmasınlar diye mi?
Hadi koydunuz, bari bir takım elbiseli düzgün diksiyon fizik sahibi az çok yabancı dil bilen ve araba hakkında biri bilgi almak istediğinde cevap veren donanımlı birini bulun.

Çemişgezek de otopark mı işletiyorsunuz da yabancı biri gelip otoparkınıza bırakılan arabaları mı kurcalıyor yoksa ürettiğiniz yerli ve milli (neyse, gülmeyim) arabanın lanse etkinliği kapsamında aracınızı mı tanıtıyorsunuz?

Böyle etkinlik ve organizasyonlar için yeterli bilgi sahibi değilseniz piyasada olan casting-organizasyon hizmeti veren bir kuruma "ya kardeşim biz ne yapacağız?" Deseniz size akıl veren olurdu.
Bu arada o sikecem yapacağınız işi sesinin montaj olduğunu anlamayanlar daha komik aq. Mağarada hayat nasıl lan.
muhabirde de tam ezik kompleksi var. agzının ortasına carpsana bir tane geveleyip devam ediyor. cocuk azarlıyor sanki.
montaj diye sayıklayan var.
öyledir diyelim (doğru yanlış olması önemli değil, davranışa bakın) elemanın davranışını kelimelerle anlat desen 100 kişiden kaçı yapılan montajı davranışın tarifi olarak açıklar?

montajmış...
öyle veya değil, stant başında görevli kişinin vücut dili davranışı hiç şık değil. bu tür etkinliklere (fuar-lansman) katılmış biri olarak; orada olan görevlinin davranışı pazarda domates satan pazarcının "abla seçmece değil bu" demesinden daha kaba ki; pazarcı bile müşterisine böyle davranmaz.

eğer bir koruma hizmeti verilecekse (tabi ki gerekli) görevli olan kişinin insanları uyarı ve davranışlarıyla sürü güden çobanın hayvanlarını yönlendirmesi veya masada yemek yerken yaramazlık yapan çocuğunu kontrol altında tutmak isteyen anne baba gibi olamaz.

1-2 kadın stant hostesi ile 1-2 erkek konu-ürün hakkında ön bilgileri olup hem ürün incelemesi yapanlarla ilgilenme hem ürüne zarar verecek kişilere karşı dikkatli olması, olası bir yığılma ve karmaşaya karşı geriye kalan 3-4 kişilik detaylı bilgi verebilecek mühendis pazarlama ve güvenlik elemanları geri planda pavyonlarında bir masada stant görüş alanında olası bir kalabalık ilgi alakada devreye girmek için hazır durur.

tam bir tipik iş bilmez durumu.
bu tür organizasyonları düzenleme için kime casting lansman ücreti ödüyorlar?
bu insanlar sosyete pazarında tezgah açıp ne alırsan al gel vatandaş 10 lira diye t-shirt sweatshirt satma işini bile organize edemez.
yazık, bu görüntülere bakınca harcanan para emek alınteri uğraş sonucu ortaya çıkmış emeğe yazık ediyor bu insanlar.
bu insanlar nasıl bir kampanya reklam tanıtım ile yurt dışı pazarda ürünü tanıtacak?
korkarım yerli milli türk vatan millet diye ürünü tanıtım yapmaya kalkarlar.
oysa teknoloji tasarım açısından ferrari mercedes volkswagen porsche vb başta olmak üzere bir çok lüks ve özel ürettim araçlara tasarım ve dizayn hizmeti veren kişi-kurumlar (örn: pininfarina gibi kurumlar, volkswagen ve mercedes-benz‘te baş tasarımcılık yapan murat günok gibi tasarımcılar) ön plana çıkarılmadan vatan millet edebiyatı yüklü bir reklam pazarlama yapıp dış politikada eeey amerika eeeey avrupa restleri gibi bir markething yoluna girerlerse yazık ederler.

insanlarımızda kalite algısı maalesef henüz yerleşmemiş olduğundan ne denmek istendiği anlaşılmıyor.
Buyuk ihtimalle aku ve pilleri koyacak yer bulamadiklari icin bagaja depmislerdir.
Olu dogmus prototiptir. Bu ne idugu belli olmayan tenekeye bu kadar para verecegime gider tarlada irgat gibi binilmis 2.el asiret paket passat alirim daha iyi.

Sikerler oyle isi
Bir aracın bagajının açılması neden yasak anlamadım. Bagaj tanıtıma dahil değil mi?
sürprizle karşılaşmıştır.
görsel
o sinsi muharrem tarafından tokatlanan muhabir kadar sahip çıkılmadı bu ülkede. toplumumuzda maalesef saygılı davranan insanları ezme eğilimi var, bu yüzden bazen incelikten taviz verip maskülen davranış sergilemek zorunda kalıyoruz istemeden.
bagaj 2023'de açılacaktı muhabir tüm oyunu bozmak istedi, Belli ki muhalifti. Bu oyunu gören kahraman güvenlik görevlisi bu kalkışmayı engelleyerek üzerimizde oynanan bir oyunu daha bozmuş oldu. tebrikler sayın güvenlik görevlisi bu ülkeyi bölemeyecekler togg üzerinden. Tebrikler
Bahtsız muhabirdir.
Adamlar uzay aracının marsa inişini canlı izletiyor bizimkiler bagaj açıldı diye tribe giriyor. Hakkat ne vardı ki bagajda, lithium bataryalı kriko mu?
Bütün sırrı bozdu setsiz anfisiz Türk arabası mı olur.
Herkesin merak ettiği şeyi yapıp karşılığında hakarete uğrayan ve trip yiyen muhabirdir.
Ulan oraya araba koymuşsun tanıtmak için, adam bagajını da açar içine oturup direksiyonu ile viyuvv viyuvv da yapar, japon yapıştırıcısı ile yapıştırdığınız yerlerin dağılmasından mı korkuyorsunuz bu tepki neden.
Bagajda Yerli ve milli savaş uçağının planı vardı.ondan istemediler
reisin sağ koludur.
Front-end'i hazır olup back-endi buglı olan programları test etmeye çalışan testerlar'a verdiğim tepkiye maruz kalmış muhabirdir.