bugün

Amazonda aileler halinde yasayan uzun kuyruklu kücük bir maymun türü.
ttnet kelimesinin, "tt" harflerinin birleşik okunuş şekli.
Almanya'da bebeklerin emziğe verdikleri isimdir. Almanya'da yaşayan Türklerden duyduğum kadarıyla :"Ay titisi düşmüş, kirlenmiş."
ingilizce çift "t".
araba markası.
audi'nin en şekil modeli.
balerinlerin gösterilerde giydikleri eteğin adıdır.
ispanyolca "Lider" anlamına gelen ayrıca güney amerikada yasanya bi maymun türdür.Dünyanın en iyi forvetlerinden olan Thierry Henry e ilk önce ırkçılık amacıya takılan lakap.Daha sonra büyüklüğünü göstererek zenciliğinden duydugu gururla bu lakabı sahiplenir ve onun aynı zamanda "lider" anlamına geldigini söyleyerek de laf koyan kişidir tüm ırkçılara..Ayrıca gürcüce'de parmak anlamına gelir.
nick'imin kaynağı *
titi,güney amerika'da yşayan bir şempanze türü bildiğim kadarıyla.
aynı zamanda beni müthiş bir hayranlık duyduğum yaşayan efsana forvet thierry henry'nin lakabı ( bu yüzden ben de vbunu kullanıyorum) ispanyolcada "lider" anlamına gelir.ingiltere'de bazı kendini bilmez ırkçı şerefsizler,thierry henry'e ırkçılık yaparak bu lakabı takmışlar.(maymuna benzediğini düşünerek.kendileri de götüme benziyo ya neyse) fakat thierry henry insanlıgının,delikanlılığını yanında iyi bir zekaya sahip olduğundan titinin "lider" anlamına geldiğini de biliyormuş ve bu lakabı sahiplenmiş.ırkçı piçlere tokat gibi bir cevap vermiştir ve bu kez titi ırkçıların değil onu sevenlerin kullandığı bir lakabı olmuştur.
henry hakkında bir dipnot daha vereyim.henry ilgilenenler varsa dikkat etmiştir,gol attıktan sonra bileğini sırt numarası olan 14'e sürer ve daha sonra bileğini koklar.bu da 5 yaşında kaybettigi oglundan dolayı 14 sırt numarasını almasından sonra (14 1+4=5) bileğini sırt numarasına sürüp oğlunun kokusunu içine çekmesine sebep olur.adamın kralısın.aynı zamanda no to racism...
(bkz: Cristian Chagas Tarouco)
Bu adam bu yaz boştaydı. Beşiktaş aldı alacak derken bursa kapıverdi. Dün oynanan bursa beşiktaş maçında gördük ki adam tam Beşiktaşın aradığı marcelonun kayıp ruhuymuş. Mütiş stoper.