bugün

açıkçası bu başlığı açsam mı açmasam mı diye çok düşündüm. neme lazım azizim, benden önce biri buna benzer başlık falan açmıştır... bir sözlük yazarı olarak bilmem kaç yıllık sözlük tarihindeki tüm girileri ve entryleri okumak zorundaymışım gibi hissediyorum bu aralar. ayrıca şimdiden yapacağım yazım yanlışları için de özür dilerim, güzel dilimize çogfazla hakim değilim gibi bir izlenim oluşması isteyeceğim en son şeydir aslında. bu arada lütfen beni severek okuyun... kendimi sevdiremediğim tüm uludağ sözlük yazarlarından da özür dilerim. şimdi entrye geçebiliriz sanırım... yukarıda belirttiğimin dışında ekstra bir isteğiniz varsa pm atın. öptüm...

eşitlikle, hakla ve özgürlükle her şeyin çözülebileceğini iddia eden bir ülkülemin peşinden giden erkeklerin genellikle gösterdiği bir eğilimdir. bakın daha burada bile eğilmekten, domalmaktan falan bahsediyoruz. anlamayanlar için: yani adam kız bulmak için her şeyi yapar gibi bir sonuca varıyoruz. karı kız uğruna milletine, ülkesine ve ordusuna sırt çeviren bir birey... yakışıklı olsa yapar mıydı bunları? hem zaten komünistlerin bir kısmının dini bile yok. neyse burası ayrı bir tartışma konusu... buraya başka bir yazıda değiniriz.

tipsiz olmaları bir yana aynı zamanda çekicilik, karizma ve tatlılık vasıflarından da yoksundur bu adamlar. sakallı, bıyıklı, parkalı arkadaşları ile dolaşan sürekli siyasi konuşan bir erkek bir kadını ne kadar çekebilir? bakın tüm gomünisyler ! tipsizdir demiyorum... ancak benim gözlemlediğim bir durum söz konusu... ne kadar tipsiz adam tanıdıysam komünistti?! bu da mı tesadüf ha?

ülkülerin önderlerinin tipi de önemlidir bence. ne kadar nefret etseniz de adolf hitler'in karizması ve çekiciliği tüm kadınlar tarafından açıkça görülmekte. peki ya che guevara? var mıdır bu adamı beğenen bir güzel kız? bakın yine benim dediğime geliyorsunuz. tek ihtiyacınız olan objektif bakış açısı. sonuç olarak özetlemek gerekirse: bir erkek tipsizse solcu olma eğilimi gösterir.

tipsiz solculardan ve onların müziklerinden iğrenen güzel azizeler... seviyorum sizi...

Köftehorlar..
tipsiz solcu da gördüm. yakışıklı olan solcu da. daha çok hayalperest ve mantıktan uzak erkeklerin solcu olma meyli diyelim biz ona.
küba liderinin karizmasını gözden kaçırma. vakti zamanında ben de kominist idim. sonra kapitalist oldum. sonra ikisini de bıraktım. adolf hitlere yakışıklı diyen adamın göz zevkinde, oran orantı anlayışında ciddi bir seviyede bir sorun olması lazım. Kafa şekli altın oran olan 1.6'dan uzak. Futbol topuna benziyordu. O sıçana benzeyen komik iki yanından kesilmiş bıyığında bile tiksinç bir esinti var. yine de yahudilere rozet yaparak bunları iyi keklemiş. kadınları da hipnoz yoluyla kendisine aşık etmesi de akıllıcaydı. aynısını ben de yapmıştım. lol
görsel
Hadi lan che adolf'tan çok daha yakışıklı, uydurma.