bugün

13.böülümü daha izleyemedim. ama sardı bu dizi bazen çok duragan geçsede
kaliteli bir dizi. özellikle özel efektleri gerçekten harika.
--sezon 2 finali spoiler--

lori, sana ne desek az. shane için, rick e trip atmak neyin nesi. geçen bölüm "onun ölmesi lazım" diyen sen değil miydin? karakter bu kadar aptal olduğundan mı, yoksa senaristlerin sapıttığından mı böyle oldu anlamış değilim.

size gelince grup ahalisi ( darly kardeşimizi tenzih ederim) , zorla adamı diktatör yaptınız. rick en başından beri, demokratik olsun herşey, insanlığımızı kaybetmeyelim diyen bir adamdı, sayesinizde o da sapıttı. bu kadar mı yaranamaz bir adam yahu, yok arkadaş size shane gibi tipler lazım. gerizekalı bebeler sizi!

ölen küçük kızın beyaz kısa saçlı annesi * , rick seni alıp, zombilere yem etmiyor ya, yat kalk hatim indir. senin malak kızın için kendini paralayan adama yaptığın tavrı, insan düşmanına yapmaz.

genel olarak bölüme gelirsek, sıkıcıydı aslında. zombi saldırısı sanki mekan değişmesine, bir de gereksiz karakterlerden kurtulmaya hizmet etmekten başka bir halta yaramamış. sezon finali olarak baktığımızda ise, dönem boyunca olan herşey, rick in şuan içinde bulunduğunu durumu yaratmak adına yazılmış gibiydi. o yönden beğendim sayılır.

ayrıca bölümün sonlarına doğru ortaya çıkan, iki tane kolları kesik zombiyi köpeği gibi dolaştıran pelerinli karakter, diziye yakışmamış. her ne kadar zombi dizisi olsa da, gerçekci bir çizgide ilerleyen dizilerde, böyle fantastik tiplere gerek yok.

ayrıca bölümün en sonunda gösterilen mekan, yeni sezonun geçeceği yer muhtemelen. fakat, ben hapishane mi yoksa büyük bir konak mı kesitiremedim. anlayan varsa bir adım öne çıksın gençler.

--sezon 2 finali spoiler--
2. sezon finali malum ortamlarda ve amc kanalında yayımlanmış dizi.

--spoiler--
o kadar zombi nereden geldi arkadaş? nereye doğru gidiyorlardı? ne iş? ne ayak?
binlerce vardı, milyonlarca vardı sanki...
andrea kızımıza tam üzülüyorduk ki gaipten gelen denişik kılıklı biri kılıcıyla kurtardı kendisini. kim acaba?
ayrıca 3. sezonun hemen başında lori ölmeli. ölmesini istiyorum bu şıllığın...
--spoiler--

ps: bilen varsa mesaj atsın, 3. sezon ne zaman başlayacak?

not: kılıçlı fantastik karakter bir kadın, yazması ilk bana nasip olsun;
(bkz: michonne)
2. sezon 13. bölümle sezon finalini yapmış dizidir

--spoiler--
2. sezondan beri ilk defa ne olacağını merak ettim
rick'i bu kadr soğuk kanlı olması helal dedirtti

lori'yi anlayabilmiş değilim shane öldü diye yas tutmadığı kaldı bir tek.

oğlu shane ı vurmak zorunda kaldığı için trip yaptığını düşünmek istiyorum yoksa rick zavallım kendisini sevmeyen
bir kadınla birlikte

sophia nın annesi beni çileden çıkardı rick'e karşı başkalarını organize etmeye çalışması nankörlükte son nokta

andreanın kurtulmasına sevindim güçlü bir kadın ama onu kurtaranı ciddi merak ediyorum

3. sezonu izleme sebebim sadece yeni katılan eleman olacak.
--spoiler--

not:bunun çizgi romanını okuyan varsa bana bi dönsün andreayı kurtaran kim bi bilgi verirse sevincem.
2.sezonun finaliyle pek heyecanlandırmamış fakat 3.sezon için umut vermiş dizi.

3.sezonun hapishanede geçeceğini, rick ve the governor lakaplı hapishane müdürü arasında sezon boyunca büyük kapışmalar olacağını, rick'in shane'in ölümüyle birlikte olumsuz yönde değişim geçireceğini final bölümüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

ve işte andrea'yı kurtaran, içine van helsing kaçmış ablamız.

görsel

ayrıca the governor karakterini david morrissey canlandıracakmış.

görsel
--spoiler--
2.sezon finali olan 13.bölümünde lori adlı karakter, dizi tarihinin en sinir bozucu karakteri olma konusunda kendi rekorunu kırmıştır ve ne yazık ki gebermedi. kendisi de piçi de hayatta.
--spoiler--
--spoiler--
hershell'ın pompalı tüfeği kaç fişek alıyor lan?
--spoiler--
--spoiler--
hershell'ın 25lik pompalısıyla dağıtıp geçtiği sezon finali oldu.Diziye yeni katılacakları heyecanla bekliyoruz.
--spoiler--
arap atı gibi sonradan açılan dizi.

--spoiler--
sophia'nın peşinde geçen koca bir sezonun son 2 bölümüne sıkıştırılmış aksiyonun özeti:

Shane Er Tunga öldi mü?
Isız Rick kaldı mu?
Walker öçin aldı mu?
Emdi Lori domalur.
--spoiler--
arkadaş bir adamın karısı orospu olmaya görsün diyorum ve sezon finalinin içinde bulunan sosyal mesajı veriyorum. yani düşmanıma lori gibi avrat nasip olmasın, amin.
--spoiler--

hershel unlimited ammo şifresi yazmış.

şaka bir yana carl ve lori ölsün amk ciddi ciddi gıcık kapmaya başladım ne gereksizler la inşallah 3.sezonda zombiler yer o ikisini

andrea'yı kurtaran mahlukat neydi acaba katanayla çok şekildi

--spoiler--
basit bir zombi dizisi olarak algılanmasının abes olacağı dizi. bu dizi kendi içerisinde, sosyoloji ve psikoloji'ye dair bir çok saptamalar sunuyor izleyenlere, kuru zombi dizisi diyerek geçiştirmek "sığ" bir bakış açısı olur zira bu dizi görebilenler için insanı çok güzel bir şekilde anlatan bir dizi. tutkuları, arzuları, çaresizliği bu kadar güzel bir gerilim içerisinde anlatan başka bir dizi var mıdır? sanmıyorum.
13. bölüm ile sezon finali yapmıştır.

--spoiler--

ölenler kalanlar inim inim inleyen yaralılar derken hepsi çil yavrusu gibi dağılıvermiştir ortalığa, çiftlikte kalmadı artık.

bu arada gördük ki hershel' aylaklar ile isa'nın yeniden dirilmesi olayını bağdaştırıp bambaşka bir pencereden bakmaya başladı hayata takdir ettim, kızınıda takdir etmişimdir zaten hep maggie' yerim seni. gelelim lori ve carl'a; sizin allah cezanızı vermesin ln. nasıl insanlarsınız siz? ana oğul aylaklar yesede rick'te kurtulsa biz de, bi bitmediniz amk.

darly'i ise bir kez daha sevdik bu bölümde gerek andrea'yı aramak için geri dönmek istemesi gerek carol'un gazına gelip rick'e kafa tutmaması sağlam adam olduğunu göstermiştir bozmasın kendini, böyle devam etsin efendim.

--spoiler--
--brus vils ölüymüş--
arkadaş günümüz amerikasında geçiyor gibi ayarlanmış bir zombi dizisinde nasıl oluyor da mitoloji terk bir karakter çıkıyor amk.. biraz gerçekçi olun. tamam zombi olayı çok mu gerçekçi ? değil tabi ama günümüze uyarlanışı güzeldi gerçekten. o kara şövalye gibi olan neyse siktirsin gitsin bence. evet.

lori ; çok orospu.
sofya nın anası ; bu da en az lori kadar.
rick ; senin kıymetini hiç bilmiyorlar lan.

darly reyiz; asıl sen çok bomba bi adamsın. adamın hasısın. hammaddesisin. top sakalını , kısık gözlerini yesinler. reyiz.
--brus vils ölüymüş--
iyi bir yönetmenin ve iyi bir yapımcılığın, iyi bir senaryo ile birleşince neler gösterebileceğini ispatlayan dizi.

--spoiler--
üçüncü sezon daha oturaklı olacak. zorro kadın ve hapishane müdürü v.b.
--spoiler--
2. sezonun neredeyse tamamını bir arazi üzerindeki çiftlikte çekerek muhtemelen çok az bütçe maliyeti ile sezonu kapatan ve düşük maliyet yüksek izlenme oranı (aslında Amerika'ya göre çok fazla değil) ile gelecek sezonu garantilemiştir.
sezon finalini yapmış dizi.

ikinci sezon boyunca çok sıkıcı yeaa diyenlere sinir oldum, lost bittiğinde bile senaristlere vs. küfretmedim, ama arkadaş bu nedir ya? koca sezonu çiftlikte çekiyorsunuz, bir helikopter, bir van helsingle sezon finali yapıyorsunuz bi de utanmadan 6-7 ay ara veriyosunuz. ayıptır ayıp.

onca küfür yiyen lost .besinin .mındaki adada sezon başı 20-25 bölüm çekiyor bizi gerim gerim geriyordu. ya da örneğin breaking bad; yıl içinde az bölüm yayınlasa da hepsi ayrı şaheser, hepsi oha dedirtiyor.

ama dostum siz; böyle bir kadroyla (en başta makyaj sanatçıları) ikinci sezonu gerçekten olabilecek en kötü şekilde ilettiniz*.

emeğinize yine saygım var ama ben bu sezon arasında o çizgi romanı okurum arkadaş.
and the oscar goes to andrea.

ilk 15 dakika izlerken gözümü dahi kırpamadım sezon finalinde. nasıl beklenicek o 3.sezon acaba.
--spoiler--
şimdi işin gücün yoksa ekim ayını bekle
--spoiler--
öncelikle şu tezahüratı söylemeden geçemem:

"lori noluyor götün başın oynuyor"

ardından ilk 17 dakika benim gözümde izlediğim birçok dizi içinde en sağlam aksiyon sahnelerinin bulunduğu sezon finaliydi.

--spoiler--

amın feryadı lori. artık sana entry kasmaktan bıktım usandım. ne doyumsuz karıymışsın sen? 2 tane kapı gibi adam. kime vereceğini şaşırdın. türkiye' de yaşasan motor nuriye diye adını çıkarmışlardı mahallede. her bölüm ayrı ayrı uzuvların kopsun inşallah. silikonsuz sönük memelerin zombilerin kafasına takke olsun. siktir git.

sofiya' nın nemrut suratlı annesi, lori ile aynı oksijeni paylaştığından vücudu farklı çalışır olmuş. anlaşıldı ki senin üzerinden bu dizi uzar gider.

--spoiler--
--spoiler--
Bu dizinin sezonları oyun level' ları gibi olacak galiba.

1-City
2-Farm
3-Prison

--spoiler--
allahtan korkun lan 7 ay ara mı olur ? bu müthiş dizininde kötü tarafı bu işte herşey mükemmel ama 6 bölümde hoop sezon arası...
--spoiler--
Ne final o oyle? Herkes ayrilma pesinde, rick en iyisini yapti, koydu tavrini... Beni dinlemeyecek siktirsin gittsin.

O katanali kapsonlu bayagi iyiydi lan. Arkasina da zincirlemis 2 tane kolsuz zombiyi, kimin nesi cok merak ettim valla.

Amcam, o ne, herkes headshotci olmus. Carldan basladi zaten, daha gold dibindeki zombiyi vuramayan velet, 20 metreden shane amcasini indirdi. Sonra da finalde atilan her kursun headshot gitti amk.

Hershel olur diye bekliyorduk ama... Her neyse, hershelin kucuk kizi hayatta kaldi. Rahat ileride carl buna cakacak, yoksa hayatta birakmazlardi o kizi.

Lori de en cok kocasina destek vermesi gereken zaman orospuya bagladi...

Isin yoksa 3. sezonu bekle. Yakinda game of thrones basliyor, doldurur o bu boslugu...
--spoiler--
--spoiler--
* daryl reyiz, öl de ölelim.
--spoiler--
serbest çağrışım:

(bkz: meyyit i müteharrik)
(bkz: mezar ı müteharrik)