bugün

imdb de ilk sırada bulunan filmdir.
*
abartıldığı kadar olmayan sıradan film. tom hanks'in en kötü filminin yanından geçemez.
gelmiş geçmiş en güzel filimlerdendir. özellikle sonunu bilmiyorsanız. prison break' bile bazı sahnelerinden esinlenmiştir.
imdb nin en iyi filmleri seçtiği listede 250 film arasında uzun süredir ilk sıradadır.hakkını vermek lazım harikuladedir.
bu filme overrated diyen çarpılır.
onlarca defa izlenebilen tek film.
izledikten sonra üzerine keyif sigarası yakılacak olan filmdir.
dünyanın en iyi filmi de değildir, kötü bir film de değildir. çok güzel bir filmdir. ama sinema tarihinin en iyi filmidir diyemeyiz kesinlikle. il buono il brutto il cattivo birinci olmalıdır bana göre ama bunun kişiden kişiye göre değişen bir şey olduğu üstteki entrylardan da anlaşılıyor.
bir hapisten kaçış filmi değildir.
imdb'de 1. olan ve herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ettiğim, mükemmel film.
4 eylül 2009dan itibaren londrada tiyatroda oynamaktadır.
merkezde wyndhams theatre da ve 2 saat 10 dakika sürüyormuş.

bu çıplak vücut içeren canlı performansı izlemek dileğiyle yaşıyoruz*
hayatımda izlediğim en iyi filmlerden.ayrıca tim robbinsi sevmeme neden olan filmdir..
daha önce onlarca kez izlememe rağmen (ilk kez doksanlı yıllarda, star'da ) tv de ne zaman görsem tekrar izlediğim bana göre tüm zamanların en iyi filmi. starın dublajı mükemmel ötesi ama trt'nin çok kötü yav. sezai aydın'ın konuştuğu(ki sezai aydın'ın ses tonunuda çok beğenmeme rağmen) bir morgan freeman kulağımı tırmalıyor.

izleyin, izlettirin efendim.
imdb'deki fanboylara çok şey borçlu olan filmdir. tamam idare eden bir film zaman zaman duygusal da ama top 250'de yer alacak bir film değil gerçekten. oldukça abartılı bir durum.
Arkadaşlık,dostluk,özgürlük,acı,kör talih..ve umud.Hayatım da izlediğim en iyi,kaliteli film.Bir başyapıt.Stepeng King'in ölümsüz eserinden uyarlama.Ve zaten dünyanın gelmiş geçmiş en iyi filmi seçildi.yüzde 75-80 oy alarak sanırım.Film Allen Greene ithaf edilmiştir.Film tamamlanmadan Aids'ten ölmüştür.Yönetmen Frank Darabont un çok yakın arkadaşıdır.Zaten bunu filmin finalinde gökyüzüne yazarak ithaf eder ''In Memory of Allen Greene''
Filmde bazı aklıma takılan anlamadığım,beni düşündüren yerlerde yok değil.Mesela bir entryde bir arkadaşın söylediği gibi,tünelden kaçarken posteri nasıl duvara tekrar yapıştırmıştır.Başka..Endy Dufrane(Tim Robbins),19 yıl boyunca kazdığı duvarı posterle kapatmıştır ve hiç kimse neden o posteri kaldırmak istememiştir.19 yıl boyunca bunu fark edilmemesi bana garip geldi.Endy,hapis haneden başka bir kimlikle kaçmış ve böylece ömrünün sonuna kadar nasıl yaşıcaktır.Hiçmi yakalanma ihtimali yoktur.sonuçta ortada bir kaçak aranan bir kişi var yani..??Onlarca defa severek izlememe rağmen,her izleyişimde hep bu soruları kendime sorarım.
Ayrıca izlicecekler için tavsiyem,kesinlikle ve kesinlikle star tv.dublajlı izlemeleri.yoksa hiç bir tad alamadıkları gibi,bunun neresi dünyanın en güzel filmi,kim seçiyor bunu diye söylenip,güzelim entrylere kötü puan verme ihtimali yüksektir.bir filmin senaryosu,oyuncuları,yönetmeni,vs.kadar dublajcılarıda çok çok önemlidir.
oscarı forrest gump' a kaptıran efsane film.
zorluklar bile olsa hayallerini gerçekleştirme çabası içinde olmak.
morgan freeman'ın oyunculuğuna tekrar ve tekrar hayran olmanızı sağlayabilecek harikulade film. bu filmin o dönem oscar'ı forrest gump'a kaptırdığını düşününce, slumdog'un ne kadar ucuz bir oscar aldığını hepimiz daha iyi anlayacağız. holywood'un bir duraklama devrine girdiğini kabullenmek istemiyor, bu durumun bir kaç yıl ile sınırlı olmasını umuyorum.
an itibariyle IMDb top 250 listesinde godfatheri geçerek olması gereken yere geldiğini düşündüğüm film.

http://www.imdb.com/chart/top
the godfather 1-2 den zerre iyi olmadığını düşündüğüm ama yinede yerinin ilk 10 da olması gereken filmlerden. ama kalite olarak baba ya yaklaşması mümkün değildir.
imdb top 250'de hak ettiği yerde durmadığına inandığım filmdir.
ağacın orda, kutunun açıldığı sahnede mızıkayla yapılmış, mükemmel bir müziğin çaldığı film.
the godfather kadar iyi bir film olcağını düşünmemiştim izlemeden önce. onun için imdb'de 1 puan verdim. sonra haksızlık ettiğimi düşünüp 6 yaptım. daha sonra filmi izledim. şimdi mi ? daha yükseği yoktu bu yüzden sadece 10 verdim, özür dilerim.
insanı ipten götürecek filmlerden bir tanesidir. hayattan soğuyunca, yaşama hevesi azalınca izlenmesi gerekir. film izliyorum diye izlenmemeli, bir ders çıkartılmalıdır.
toplamda 11 kere izlediğim ve fırsatını bulunca tekrar izleyeceğim film. filmle ilgili sorulara açığım.
güncel Önemli Başlıklar