bugün

" Korkman gereken şey ölüm değil. Kaliteli bir hayat sürememektir. "

görsel
zengin bir -biraz da haşlama- tipin esas oğlan olduğu, ama işi büyük ölçüde uzakdoğu kökenli bomba yardımcısının bitirdiği bir süper kahraman filmi. kötü adam rolünde christoph waltz de filmin bonusu. sinema değeri açısından fazla beklenti içine girmezseniz, kafayı da yormadan keyifle izlenebilecek bir eğlencelik olmuş.
içerdiği bazı kopukluklara ve tutarsızlıklara rağmen izlerken eğlenebileceğiniz, iyi zaman geçirten güzel bir aksiyon/komedi filmi.

başrolde seth rogen'ın olması bu filmi izlenilebilir kılan en önemli detaylardan biriydi. çok taşak eleman vesselam.. ha filmde seth rogen oynuyor diye gidip de direk "ben bunu izleyeceğim arkadaş" moduna girmedim. zaten rastgele denk gelmiştim, ama eleman çok sempatik ve komik bir eleman. komik bir şey yapmasa bile istemsiz bir tebessüm oluşuyor suratımda amına koyim, nedenini 2 yıldır çözemedim. gizli ibnelik desen değil, "eleman çok komik" desen değil.. bulamadım nedenini, neyse.

kopukluk ve tutarsızlık dediğim noktalar hep olayların arasının pek anlatılmaması ya da gelişmelerin çok anlık olması. yani mesela o kahramanlık yapmayı kararlaştırdıkları aşamaya nasıl o kadar çabuk geldiler, nasıl bu kadar çabuk organize olup direk işe giriştiler? o kısımlar biraz kopuk olmuş.

onun dışında filmin ikinci ve son bir zayıf noktası vardı. o da seth rogen-jay chou ikilisinden çıkabilecek bir sürü malzeme varken bunları değerlendirmemekti. ya arkadaş, orada taşağını öptüğümün seth rogen** ve cool ama sempatik bir eleman olan jay chou var. değerlendirsene..

neyse.. yine de iyi bir filmdi, iyi zaman geçirtiyor. eğer aksiyon/komedi tarzı filmleri seviyor ve boş zamanınızı film izleyerek değerlendirmek istiyorsanız izleyebilirsiniz. güzeldi, eğlendirdi..

seth rogen'a yine bir filmde daha karşıma çıktığı için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
Seth rogen hangi filmde oynarsa o film iyidir diyen biri için (Bkz:ben), tatmin edici bir film.
canı sıkılan bir zengin piçinin ve onun elinden her iş gelen uzak doğulu yardımcısının maceralarını anlatan film. gelmiş geçmiş en boktan süperkahraman filmi olsa gerek. sırf meraktan izledim. filmin bok atılamayacak kadar harika tek bir yanı var. the white stripes-blue orchid kullanmışlar. müziği duyunca bile heyecan yaptım. güzel seçimdi.
daha iyisi için;
(bkz: kick-ass)
sanırım filmi izleyenler ya filmin ortasında ya da film bitince kahve komasına giriyor ve bir kahve temin ediyorlar ne olursa olsun kato nun o enfes gözüken kahvesini gördükten sonra.
cameron diaz ın filmdeki gibi küçük rolde oynayabileceğini tahmin edilemezdi ayrıca seth rogen rolünün hakkını o kadar iyi vermişki önceden izlediğim 1-2 kötü filmini unutturdu bana bu rolü. * entry yi uzatmadan; insanoğlunun bir gecede bir anlık gaza gelmeyle nasıl akıl almaz fikirlerle işlere karışabileceğini güzel göstermişler. izlenesi.
içerisinde birçok filmden izleri görebileceğiniz, zoraki kahraman konulu, komedi unsurunun hafiften içine edilmiş şekilde ilerleyen hikayeye sahip meraklılarını çok da memnun edemeyecek olan çizgi roman uyarlaması komedi aksiyon filmi.

--spoiler--

3d olarak izlemedim ama kaliteli 3d filmler 2d izlense bile kendini belli eder fakat bu filmde birkaç dövüş sahnesindeki ekrana doğru uçan adamdan başka 3d havasında sahne göremedim açıkçası.

filmi sırf cameron diaz için izlemeyi düşünenler hiç izlemesin, pek bir rolü bile yok, ucube bir gazeteci mi ne olduğu da belli değil. filmi de uzakdoğulu eleman kato'nun müthiş ve ilginç yetenekleri ayakta tutmuş.

yaptığı o bol köpüklü yaprak deseni verdiği müthiş görünümlü kahvesini tatmayı isterdim.

--spoiler--

kişisel not: bir kick-ass değil. hatta kıyaslanamaz bile.
eglenceli bir film zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.
Filmin konusu iyi diyebiliriz, fantastik ögeler hariç gidişatta iyi, işin içinde birazda "kick ass" var ortaya fazla değişik olmayan çerezlik bir film çıkmış iyi hasılat yaparsa devamının da çekilebileceğini düşünüyorum.
Notum:10/7,5
seth rogen'ın yazdığı ve başrolünü üstlendiği film.
allahtan nicholas cage bu filmde olsun oynamıyor.
ayrıca kötü adam rolünde christopher waltz'ı görüyoruz.
nicolas cage ve cameron diaz'ın baş rollerini paylaştığı, yönetmenliğini michel gondry'nin yaptığı 2010'da vizyona girmesi beklenen film.