bugün

the elder scrolls III morrowind'i oynarken abimin hade artık skyrim oynamalısın diyerek indirdiği 3 den direk 5 e geçtiğim muhteşem oyun. Finaller yalan olacak.
dlc ile birlikte yeniden oynamaya başladığım oyundur.

level sınırı kaldırılmıştır.

evimi kurdum lakeview manor'da ve eş bulucam kendime sonra çocuk filan alırım veya yaparız işte.

oyunlarda open world harita sevenlerin vazgeçilmezi kesinlikle, hala ve yeniden oynuyorum.

warrior save'imi kaybedince, mecburen yeni save açtım mage ve vampire lord olarak ilerliyorum.

edit: gitti level 36'lık warriorum ve daedric setlerim.
15 gb'lik legendary dlc'li xbox versiyonunu indirmekte olduğum oyun. defalarca oynansa da sürekli yapılacak yeni şeyler bulduran oyun.
başından zor kalkılan film gibi oyun. o yüzden tekrar yüklemeye çekiniyorum.
Bekleninlen patch de gelmiştir. Dawnguard 1 gb lık bir patch yeni görev için . Tavsiye ederim.
Bir haftadir deli gibi oynadigim oyun. Eski pcmde "off ne kasiyor be, off on tane ekran mi gezecegim bir silahi kullanmak icin" dememe ragmen yeni laptopta akiyorum resmen. Iki gundur sevgilime mesaj atmiyorum ayrilma noktasina geldik neredeyse. Main quest cok cabuk bitti aslinda, ve oblivion'da oldugu gibi burada da pek bir ise yaramiyor onu bitirmek. Hala dark brotherhood'a nasil katilacagimi cozemedim yalniz, ziyarete falan da gelmiyorlar, su yetimhaneden kacan cocugun questini bitirdim, ama nasil olacak bu is?

High elf ile asil asil ilerliyorum fakat "keske khajiit alsaydim" diyorum simdi. Tum skillerimi goturen ve levelimi sifirlayan sifre disinda bir cozumu yok mudur? Yardimlarinizi bekliyorum tiber septim'ler.
tam türkçe yamasını çıkaracak bol daşşaklı bir abimizi uzun süredir bekleyen oyun.
dağ bayır 90 derece açıyla yürüyebildiğiniz yegane oyun.
türkçe yaması çıkınca bilgisayara gömüleceğim oyundur. bu süre boyunca oturduğum koltukta iki tane yanak izi çıkartacağım kesin.
yedi ay boyunca oynadığım, etrafı didik didik ettiğim fakat yine de tüm questleri tamamlayamadığım devasa bir dünyaya sahip olan oyun.
şu sıralar steam'de 15 dolara düşen oyun.
serinin en mükemmel oyunu. bethasda kendini geliştirdikçe geliştiriyor. çizgisini korursa bundan sonraki oyunlar ömrümüzü tüketecek gibi duruyor. yok ama skyrim bir spike ise kullanıcı sayısı da gittikçe azalır.
oynamaya başladıgınız andan itibaren 2-3ay bağımlılık yapan , neredeyse sınırsız görev , farklı ırklar , muhteşem bi map e sahip bence dünyanın en iyi rpg oyunu. Ayrıca oyuna eklenen modlarla oyun dahada zevkli hale geliyor.
Gelmiş geçmiş en iyi oyun.

Not: takıldığım yerlerle ilgili yardımcı olabilecek varsa bana ulaşsın lütfen.
1 yıl olmuş elimi deydiremediğim, dünyanın en kral oyunudur, kısmetse bu sene yaldır yaldır kasıcam kaldığım yerden.
http://www.youtube.com/watch?v=4fhpEB-Mxuw
Bir gamer olarak şunu söylebilirim ki hayatımda oynadığım en iyi oyundur. tam 7 ay her gün oynadıktan sonra dayanamayıp cd yi kırdım sonra çok pişman oldum , çok üzüldüm ama iş işten geçti. kırma mın sebebi ise beni artık gerçekten hayattan alı koyması idi. bütün ırklar ve class lar ile oynadım. oyunu bir çok defa bitirdim ve inanılmaz olaylara şahit oldum örnek verirsem şu görev (bkz: #20624060) ve daha bir ton olay var say say bitmez. oyuna başladığınız da zaten baygın bir şekilde giriyorsunuz ve öyle bir muzik vermişler ki arkadan neredeyim ne oluyor gibisinden kapılmaya başlıyorsunuz ta ki stormcloak lu arkadaşınız size neler olduğunu açıklayana kadar. ingilizce de varsa direk oyuna adapte oluyorsunuz , ben oynarken ps de oynadığım için çok sıkıntı çekmiştim ve serinin hiç bir oyununu oynamamıştım çok zorlanmıştım ama alıştıktan sonra kendimi iyice kaptırdım. oyunda o kadar inanılmaz hikayeler var ki bunları şimdi girsem mümkün değil yok çıkamayız. oyun sizi kocaman dünyasıyla içine çekiyor elfler den orclara kadar hatta argonian* ve khajiit* ırklarına kadar yapmışlar ve hepsinin ayrı ayrı özellikleri bulunuyor buda size bu oyunu tüm karakterle oynamanın ayrı ayrı zevklerini yaşatıyor. oyunda bir çok katılacağınız loncalar var tavsiyem hepsine katılın inanılmaz hikayelere tanık olacaksınız.* oyundaki guard diyaloglarına gelirsek inanılmaz, adamlar buna resmen çalışmış diyeceksiniz üstünüz deki zırh a kadar size içinden geleni söyluyorlar şehri tanıtıyorlar yanlış hareketinizi görürlerse uyarıyorlar ve güncel olaylardan sizi haberdar ediyolar , oyunda nasıl ilerlersiniz size öyle tepki veriyorlar. örnek- thief iseniz size yaklaşma pis hırsız veya eğer cebimde bir parmak hissedersem acımam keserim gibisinden. bazen de harita ile ilgili bilgi veriyorlar işte şuraya gitmeyin orası lanetli şurada devler var gibisinden haritanızı güncelliyorlar bu kısım süper olmuş. oyunda size tavsiyelerim den biri ise fast travel yapmayın atınızla gidin yolda bir çok değişik olay ile karşılaşacaksınız gece hayaletlerden tutun vampirlere kadar ürkütücü sürekleyici. oyunda herkes le diyalog kurun görev üstüne görev gelecektir. class şeçimleri hakkında ufak bir bilgi vereyim

Warrior class - Nord* , orc* veya redguard*
Mage class - High elf* , dark elf* veya breton*
Thief class - Khajiit* , argonian* veya wood elf*
Hybird class için ise - Redguard , imperial* ve breton

Oyunun birde ek paket kısmına gelelim iki müthiş ek paketi bulunuyor dawnguard ve dragonborn hikayeyi bitirmeden dawnguard ı oynayın derim orada aşık olacağınız tatlı mı tatlı bir kız var nelerimi verdim evlenemedim ayrıca size hayatınız boyunca eşlik edecek o yüzden ilk dawnguard. dragonborn ise çok ejderha göreceğiniz ve biraz geçmişe gideceğiniz için çok sonraya bırakın derim. bu ek paketler size yeni eşyalar silahlar falan getirecek.

Not: oyunda düşük lvl iseniz ve daha oyunu çözemediyseniz ana görev yapmayın derim, bleak falls barrow da bırakın. bunu yaparsanız dragonlar kafanıza sürekli olarak konacak. ayrıca lvl kasmanın da yaratık keserek değil , sürekli vura vura , büyücü iseniz büyü kullana kullana geliştiğini hatırlatmak ta fayda var. oyunun tadını çıkarın skyrim bitmeyen bir dünya mutlaka yaşanması gerek bir oyun oynayın yaşayın.
sindire sindire acele edilmeden oynanması gereken gameplay'i oldukça uzun bir oyundur. çok bunaldığınız zaman çıkın bir tepeye aşağıdaki manzarayı izleyin, bildiğin yaşayan bir dünyadır. eksikleri, hataları elbette olabilir her oyunda olduğu gibi lakin türünün ilk beşine oynayan oyundur. türün meraklısı değilseniz pek yanaşmayın derim.
içinde bulunduğu dünyayı bu kadar canlı veren ender oyunlardan biridir.
türkçe olmayacağını duyurmaları , türkleri üzmüş oyundur.
evlat edindiğim iki kız çocuğuyla Falkreath'taki arsamdaki evimin önünde üstümde legendary daedric armorla kovalamaca oynadığım oyun.saklambaç oynamıyorum çünkü sneak 100 olduuğu halde gelip buluyorlar.
türkçe altyazı yaması çıkmak bilmeyen oyun. listemdesin elder dragonborn. bu da metal versiyon dovahkiin.
http://youtu.be/UW7EnixZVNI
Oynamayanın, oyun oynuyorum ben yea derse katli vaciptir diyeceğim oyundur.
çok iyi bir oyun.

werewolf olarak oynamak, kar fırtınalarında dört ayak koşuşturmak, gözün gözü görmediği karlı geçitlerdeki rüzgarın uğultusu, ıssızlık hissi, derin vadiler, puslu ormanlar, tırmanılabilir tepeler ve patikalar. bu oyuna tek laf dahi edemiyorum. her şeyi bırakıp keşfe çıkmak bile zevklidir.
steam 7.50'ye bulup almadığım şimdi de başımı taşlara vurduğum ama indirimlerin son günü tekrar aynı fiyata bulabileceğimi tahmin ettiğim oyundur.

(bkz: fus ro dah)