bugün

tam 15 yıllık film.
Yıllardır konusuna ön yargılı baktığım için izlemediğim ama fırsat bulup izlediğimde beni yanıltan film. Neredeyse başyapıt.
An itibariyle bein movies stars kanalında yayınlanan film. Fakirler izleyemez. Evet.
"Her ne olursa olsun kendin olmak için asla geç değildir. Bunun zamanı yoktur, istediğin zaman başlayabilirsin. Değişebilir ya da aynı kalabilirsin. Bu işin bir kuralı yoktur. "
görsel
Beni ağlatan nadir filmlerden özellikle son kısımları cidden üzücüydü.
normalde romantik film izlerken biraz sıkılan biri olarak işin içine fantastik bi dram da girince çok etkilendiğim filmdir. 2 yıl önce izlemiştim hala dün izlemişim gibi, pişman olmazsınız konusu biraz ilgi çekici gelirse.

--spoiler--
filmde eksik bulduğum tek nokta kimse benjamin'in yaşlılıktan gençliğe gidişini garipsemiyor doğru düzgün. hani sanki suçiçeği olmuş gibi bi muamele var, "onu da öyle kabul edelim" halleri biraz üstünkörü olmuş bence. onun dışında her şey çok güzel planlanmış, 9/10.
--spoiler--
etkisinden kurtulmanın çok zor olduğu film.

(bkz: benjamin button un tuhaf hikayesi)
Biraz önce bitirdiğim film..

filmin aşk üzerine olan bölümleri değil de diğer konular daha çok hoşuma gitti gemide çalıştığı savaşa katıldığı yaşlılar evinde piyano öğrendiği babasıyla tanıştığı sahneler vs...

Bence bu filmi sadece aşk fimi demek yanlış olur.

Ayrıca;

(bkz: beni yedi kere yıldırım çarptığını söylemiş miydim)
bu filmi bir kez daha izledim yarım yamalak. ve yine ağlayacak gibi oldu. insanlığın trajedisini bir hamlet'te bir de bu filmde gördüm.
en sevdiğim filmlerdendir, bu filmde bir sahne var yere yatak seriyorlar ve yatıyorlar, bilinç altımda o sahne hep dönüp durur.
az önce izlediğim filmdir neyse olaya gelirsem ben bu filmi aşk filmi fln olduğunu sanmıyordum yanı konusunu dahi araştırmadan sadece kulaktan filmin adını duymam ile izledim film güzel mi güzel içinde savaş zamanından normal milenyum çağına kadar herşeyı barındırıyor tek handikabı uzun olması.
Muhteşem yazar F Scott Fitzgerald 'ın süper kurgulu kitaplarından biri. Kitap aynı isimle çok sevdiğimiz yönetmen David Fincher tarafından beyaz perdeye taşındı. Pek de güzel oldu.
En iyi makyaj ve en iyi gorsel efekt odullerinin yani sira en iyi sanat yonetmenligi odulunu de almistir.
Benjamin genclesene kadar anlamamistim Brad Pitt oldugunu. Yalniz filmin sonuna dogru goz yaslarima mukayet olamadim. Sirf cocugu icin terketti ailesini. Zamanla cocugundan da kuculdu.. Okumayi ve hatta konusmayi bile unuttu.. Esi o yasli haliyle huzurevine ziyarete gidip onu kucagina falan almasi icimi parcaladi. Ayriyeten 150 milyon dolara yapilmis olup 330 milyon dolar da gelir elde etmislerdir. imdb puani 7.8 fakat daha fazlasini hakediyor. imdb arada yapiyor boyle.. Mesela Herkules filmine 5,4 puan mi ne vermis. O film en az 6.5'i hakediyor.
kaza sahnesi aklımdan çıkmayan, olayların çok iyi bir şekilde sıralandığı hoş filmdir.
film o kadar güzel o kadar etkileyici ki. sonumuzu bilmeyi, sevgiyi ve çaresizliği bu kadar güzel anlatabilmek. bir film ile çaresizliğin nasıl bir şey olduğunu yaşattırmışlar insanlara. hele sondaki hüzün bambaşkaydı.
brad pitt in oyunculuğu ise yok artık dedirtiyor. ve bu brad pitt denen adam kötü bir filmde oynamaz mı arkadaş adamın bütün filmleri birbirinden güzel.
brad pitt in oyunculuğunun abartıldığı ama konusunun on numara olduğu film.
tuhaf değil de yazık lan.
--spoiler--
görsel
--spoiler--

film boyu; hem anne, hem kardeş, hem oyun arkadaşı, hem serseri olmak istiyor insan ama film bittikten sonra ne hissedeceğini şaşırıyor. sahiden başarılı bir film. 4 sene sonra izlemiş olmak, kendimi ayıplamama sebep oldu doğrusu.

brad pitt in 40 lı yaşlarının en güzel yılları olduğunun yegane ispatı olan film. vay arkadaş, o yelkenliden inerken yürüyüşünden bile etkileniyor insan.
https://www.facebook.com/...541447725891860&saved

video'da 20 30 saniye kadar görülebilir.*
konusuyla son derece ilginç olan ama 3 saatlik zamanı yemesiyle bıktıran güzel film.
(bkz: bünyamin batu)
sarsıcı filmdir. birkaç kez seyredilmeli.
Film fantastik. Fantastik derken süper anlamında değil cidden fantastik. konusu ne kadar orjinal ve ilgi çekici olsa da, kör adamın yaptığı tersten işleyen saatin ana karakterle olan ilgisini bulamadım. Neden benjaminin başına geldi bu olay. neden başka birinin başına gelmedi. Kafamda bu soru işaretlerini bırakan film.
(bkz: bünyamin düğme)
brad pitt bu filmdeki rolü ve oyunculuğu ile bile oscar alamadıysa daha da oscar falan alamaz sanıyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar