bugün

tanıtım videosuna bakılırsa ortalığı kasıp kavurmaya gelen oyundur. ubisoft sağlam işlere imza atıyor son yıllarda.

bir diğer sağlam iş için; (bkz: watch dogs)
Kadro, tayfa anlamina gelen kelime. Bir de oyunmus. Ubisoft yaptiysa guzeldir.
trailer müziğini merak edenler için:
the glitch mob - warrior concerto
tanıtım videosunun bayağı iyi olduğu oyun. ama sanırım hala çıkmadı.
--spoiler--
Oyun severlerin sabırsızlıkal beklediği ‘The Crew’ yarın piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Ubisoft’un serbest dünya (open world) tarzında ürettiği ‘The Crew’ (closed beta) olarak piyasaya çıkıyor. Yani Sadece belirlenmiş bir test grubu bu oyunu oynayabilecek.

Digital Trends’in haberine göre Ubisoft’un serbest dünya oyunu yarın oyun severlerin zevkine sunulacak. En azından test edebilenler şanslı olacak. Unutmayalım ki bu sadece bir test. Oyunda bir çok hata ve buglar oluşabilir. Ubisoft zaten bu yüzden oyunu piyasaya çıkarmnadan belirli bir gruba test ettiriyor.

Donanım Gereksinimleri:
Endüşük sistem gereksinimi-(720p resolution, lowest video settings):
işletim sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8, Windows 8.1 (64bit)
işlemci: Intel Core2 Quad Q9300 @ 2.5 GHz veya daha üst bir versiyonu ya da AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHz veya daha üst bir versiyonu.
RAM: 4GB
Video kartı: NVIDIA GeForce GTX 260 veya AMD Radeon HD4870 (512MB VRAM Shader Model’li 4.0 veya dah yüksek bir versiyonu)

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri - (1080p çözünürlük, medium-high video ayarları ama “ultra” değil):
işletim sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8, Windows 8.1 (64bit)
işlemci: Intel Core i5 750 @ 2.66 GHz veya daha üst bir versiyonu ya da AMD Phenom II X4 940 @ 3.0 GHz veya daha üst bir versiyonu
RAM:8GB
Video kartı: NVIDIA GeForce GTX580 veya AMD Radeon HD6870 (1024MB VRAM Shader’li Model 5.0 veya dah yüksek bir versiyonu)

Çıkış tarihinde desteklenen video kartları:
NVIDIA GeForce GTX260 veya daha üst bir versiyonu, GeForce 400, 500, 600, 700 serisi(sadece GTX260’tan üstün kartlar, performans bakımından);
AMD Radeon HD4870 veya daha üst bir versiyonu, HD5000, HD6000, HD7000, R-serisi (sadece HD4870’tan üstün kartlar, performans bakımından)

Eğer siz de bu kapalı beta sürümünü test etmek istiyorsanız Digital Trends’i twitter’dan @DigitalTrends’ten takip edin ve 30 adet test kodundan birinin sahibi olun.

PC’nizden kodunuzu almak için:
1. ilk önce Uplay™ Installer’ı indirin.
2. Uplay™ PC’yi bilgisayarınıza kurun ve hesabınıza giriş yapın.
3. Menüyü görmek için yukarı sağ köşedeki dişli simgesine tıklayın ve ‘activate product’ yazılı alana tıklayın.
4. Anahtarınızı belirlenmiş alana girin ve ‘OK’e basın.
5. Aktif hale getirmek üzere olduğunuz içerik son kez onayınız için size gösterilecek.
6. ‘OK’e basın ve bu kadar. iyi oyunlar.
Eğer yardıma ihtiyacınız olursa lütfen Ubisoft®’la buradan irtibata geçin (http://www.support.ubi.com)
--spoiler--
Bugün steamden indirilebileck oyun.
tabelasında chp amblemi vardır efenim.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/the-crew-711133/
tabelasında chp yi görünce çok şaşırdığım oyun.
lan tabelasinda chp var oha lan iyiymis dedigim oyun.
Dünyanın en büyük oyun yapımcılarından Ubisoft’un, 2 Aralık’ta piyasaya sürdüğü muhteşem araba yarışı oyunudur.
speed live isminde bir dlc'si çıkan oyun.
uplay de şu an ücretsiz olan yarış oyunudur. test drive unlimited 2'ye çok benzer. daha iyi grafikleri var. senaryosu da tdu 2 ye göre iyi. araç dinamikleri de gayet güzeldir.
Saolsun Akk'lerin gece kalkmasıyla merak edip indirdiğim oyun. Şöyle bi' bir saat göz attım.

Öncelikle belirtmem lazım öyle yarış oyunlarının fanı değilim. Ne yakın ne de uzak olduğum bir dava kısacası. O yüzden bazı yorumlar sizi tatmin etmeyebilir, üzgünüm o konuda sevmiyom abi tarzı bu kadar *
Ya açıkcası The Crew, community'nin batırdığı ve sırf bu yüzden bedavaya verilmiş oyun durumunda. Çünkü gerçekten işi bilen adamların elinden çıktığını daha ilk dakikada anlayabiliyorsunuz. Açıkcası Arcade yarış oyunlarına ara ara bakıyorum. Son zamanlarda çıkan örnekleri çılgın kötü. Resmen hissiyatı böyle aracı koymuşlar yola ve 3 adet rota var, siz sağ sol yapıp onlar arasında geçiş yapıp ilerliyormuşsunuz hissiyatı yaratmakta. The Crew gerçekten bunu aşmış. Oyunu elime aldığım ilk an mekaniksel olarak Underground'u çok güzel revize etmişler gibi hissettirdi oyun. Ne aşırı arcadelerin fren basmadan köşe dönme alışkanlıkları var ne de sıfıra kadar hızı düşürüp dönme zorunluluğu var. Gerçekten yarışların mekaniğine ayak sağlayan o eski Underground mekanikleri başarılı şekilde aktarılmış. Ha o kadar iyi mi, hayır değil ama yine de idare eder.
Bunun yanında milleti delirten o yeni oyunlardaki paket modifikasyonlar yok. Her araca ayrı ayrı tamponlar falan eklenmiş. Tıpki undergroundlardaki gibi kafanıza göre dış görünüşe etki edebiliyorsunuz.

Bir hikaye modu var, ama açıkcası muhtemelen çok dandik ya da çok klişe olacağını ilk ekrandan aldığımdan atlayarak ilerledim. Şöyle diyeyim, içeri girmişsiniz, polis sizden daha üst adamları indirmek için aralarına girip bilgi sızdırmanızı istiyor vesaire vesaire. Böyle bir oyunda olması bile artı, normalde hiç olmaz.

Gözüme ilk dakikada çarpan iki büyük eksi var. Bir optimizasyon. iyi yapılmamış. Muhtemelen kullandıkları motordan da kaynaklı, bazı animasyonları da kötü gösteriyor zaten. Muhtemelen düşük kare alacaksınız sizde benim gibi. Low'da 30'u zor aldım. Tamam ekran kartım falan öyle mükemmel değil, 740m kullanıyorum da bu oyuna baktığımda benim rahatlıkla oynayabilmem lazım. Yağmur yağdığında falan 20 fps'e düşmesini belirtmem de gerekli. Oyun o kadar kötü optimize.

iki müzikler. Ya güncel müzik kullanma zorunluluğu nedir anlamıyorum. Alın eski şahane şeylerden kullanın, yok. NFS'lerin en iyi yaptığı şeylerden biri buydu. Kullandıkları şarkılar yarışın temposunu çok güzel yakalıyordu. Burda Playlistte Mozart falan var. Bir yandan nos kullanırken öbür taraftan Turkish March dinlemek ne kadar mantıklı. Güncel diye Lorde, The Heavy, Arctic Monkeys falan koymuşlar, çok kötü batırmış o kısımları. Custom Radio görünce bir an sevindim de o da olan müzikleri radyo beğenmezseniz açmaya falan yarıyor.

Multi taraflarını deneme fırsatım olmadı. Doğru çalışıyorsa gerçekten çok keyifli bir eklenti olacaktır.
ubisoft'un bana hediye ettiği oyun.
güzel bi oyunmuş la bu.
tdu havasında arcade sevenler oynayabilir bol bol.
https://youtu.be/LVDUbfdfBPk

Oynanisi nfs nin son serilerini tokatlayan oyun. Payback haric tabi. Mantik daha bir multi player bunda o hos. Network uzerinden oynarken crew icindekilerle iletisim kurabiliyorsunuz.