bugün

ünlü sinema filmi yüzüklerin efendisi'nin 2. oyununun ek bölüm paketidir. bu paketle birlikte oyuna ankmar adında bir ırk daha eklenmiş ve oyun önceki oyunlara göre daha zorlaştırılmıştır.
(bkz: #3599753)
rj-rowtk modu ile bfme 1'ide içine katıp yeni ırk ve asker türleriyle zenginleştirilebilen oyun.
trainer'ını indirip bütün görevleri brutal'de bitirdiğim oyun. o kadar piçim işte.
özel kahramanların gücü baya düşürülmüştür. hem iyi hem kötü olmuştur. bildiğiniz gibi kendi hero' muzu okçu olarak yaptığımızda ölümsüz oluyordu. tek başına 4- 5 taburu dağıtabiliyordu. bu pakette böyle bir şey yok. 1 heroyu 1 tabur asker yok edebiliyor.
kendinden önceki klasik bfme 2'ye göre yapay zeka istediğim düzeyde olmasa da geliştirilmiş oyundur. campaign sıkıcı olmuş.. şahsen skirmish oynayıp yeni haritalar da fantezi yaptım. yanıma elfleri, cüceleri alıp kötülere karşı savaştım. yeri geldi yüzük aradım, buldum. yemedim içmedim sauron bastım ve salına salına yürüdüm orta dünya üzerinde.
angmarın oyuna katılımıyla oyunu daha da güzellştiren ek paket.
bariz bir şekilde mordor ırkının eksiklerinin kapatıldığı paket olmuştur. ilk versiyonda mordor ırkı çok zayıftı. ne sur çekebiliyorlar, ne okçu kulesine okçu konulabiliyor, ne atlı askeri vardı. koskaca mumakiller attack troller davul çalan troller dağ trolleri basit bir okçu birliği tarafından saniyeler içinde öldürülüyordu. yeter ki silver veyahut ateşli okçu olsun. nazgullara ise diyecek bir şeyim yok. okçu birliği görmeye dursun koskaca nazguller 10 saniyede ölüyordu. isterse 10 lvl olsun. okçuları yetesiz. orc okçular fazla uzağa ok atamıyor. aynısı haradrim okçuları için de geçerli. bir man of dale kadar bile değiller. tek artı yönleri kendinden ateşli catapultlardı. karşınızda iyi gelişmiş bir insan yada elf ırkı varsa mordorla iş zordu. insan ırkı gibi bina yenileme yada can basma skilleride yokki heroları kurtarasın. ama witch king paketiyle mordor ırkında bariz bir güçlenme söz konusu. öncelikle eklenen atlı birliği iyi olmuş. okçulara karşı mükemmel bir taktik olur. önden bir sürü atlı salıp okçuları oyalarken arkadan nazguller, catapult ve trollerle rakip yenilebilir. ayrıca atlı nazgul herolarının kaldırılıp 5 li atlı birliği olması bence güzel bir taktik olmuş. çünkü ilk versiyonda atlı olarak tek tek 3 hero olarak geliyorlardı ve 10 lvl bile olsalar çok çabuk ölüyorlardı. ama şimdi bu paketle bir atlı ordusuyla beraber hareket edince ölme şansları azalıyor. 2 uçan nazgula daha nazguldan inip yerde savaşma seçeneği verilmiş ve nazguldan inince 3 farklı yetenek kazanması güzel olmuş. yeni eklenen heronun liderliği ve özellikleri iyi olmuş.kılıçlı orclara yeni eklenen orc birliği öncekine göre daha iyi ama hala yetersiz.
yapay zekanın iyileştirildiği ek paket. biliyoruz ki sadece bfme 2'de rakip yüzüğü ele geçirse bile 2 saatten önce yüzük herosunu kullanmıyordu. bu oyunda biraz daha hızlandırılmış. rakip yüzüğü aldı mı ilk fırsatta sauron'u salıyor meydana.