bugün

http://www.youtube.com/watch?v=c6tkmhkNGMU
Ülkedeki şahane insanlardan biri. Kendisini yeni yeni görüyorum, pek bir şey diyemem hakkında, ama en azından buraya yazmamla belki bir kişinin tanışmasına sebep olurum. Üstteki videoya bakın, zaten nasıl biri olduğu hakkında fikriniz olur.
türk bilim-kurgu yazarı.
Az önce tv'de denk geldim.Anlamsız yere Oytun ERBAŞ'la takışıyordu.Ufak bir araştırma ile sözlüklerde kendisine sipariş üzerine gereksiz methiyeler düzülmüş birazda ben düzeyim.Sanatçı,akademisyen,bilim adamı ,çevirmen,yazar diyeceğimi sandınız değil mi? Tabii ki hiçbiri değil sadece öyle görünme çabası içinde.ilahiyatçı olsaydı çok iyi tefsirci olurdu. Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK tabiriyle herşeyden azıcık birşeyler bilen ama hiçbir şeyi tam olarak bilmeyen ve bunlar üzerine bomboş - bombok konuşan adam. Kuantum fiziğinde Werner Heisenberg'in belirsizlik ilkesine göre tefsircinin tam zıttı olarak (cümlenin içine bilimsel kelimeler ekleyerek tevfik gibi bilim kasmaya çalışıyorum. Yöntem Çok basit cümlelerinizin içine X,Y,Z harfleri ile atom ,tanrı parçacığı,e=m.c CERN gibi kelimeler serpiştirin.Tebrikler artık yeni Carl SAGAN'sınız) yeni bir meslek geliştirebilir.Din ile bilimin çatışması bilim alanının içine nurtopu gibi ilk ''bilim tefsircisini''doğurdu.Vatana millete hayırlı olsun.
Tevfik'in astronomi bilgisi
görsel
merak edip doktora tezine baktigim sahis. tezin icindekiler kismina bakilinca ilk 130 sayfanin gereksiz oldugu alenen gorulebiliyor. cok merak ediyorum, kendisinin doktora danismani bir kez bile doktora tezinde sozluk kivaminda uzun uzun kavram aciklanmayacagini soylememis mi? risk nedir, sosyolojik olarak risk kavrami, psikolojik olarak risk kavrami derken 130 sayfayi literature tek satir katkisi olmayan, genel kavramlarin aciklandigi seylerle doldurmus. geri kalan kisim da ayni sekilde doktora tezi olabilecek tek bir satir barindirmiyor. bir arkadas cok guzel yorum yapmisti bunun icin, "benim bildigim tevfik bunun da cok gerekli bir calisma olduguna kendisini inandirmistir" diye. cidden tevfik'i ozetleyen muthis bir tespitti. ben bu kadar bilimdir falan dediginde dr unvanini kallavi bir calismayla almis herhalde, ondan boyle ilgi goruyor falan demistim ama kultur universitesi - isletme bolumunden doktora tezi olamayacak kadar yuzeysel ve literature zerre kadar katkisi olmayan bir tezle almis. yani ozetle tevfik belesten dr unvani almis. sokaktan gecen bir adam da ozel bir okuldan parasiyla boyle bir tezle dr unvani alabilir. bir nevi bedelli doktora denebilir. gule gule kullansin, zaten kullaniyor da.
yazdığı tezden (ki tez demeye bin şahit ister) ürettiği makalede tezi birebir kopyalayarak "kendinden intihal" yapmış olan aşırı bilimsel insan. twitter'da popüler bilim yapmakla olmuyor bu işler. fakat öyle bir kitle edinmiş ki cübbeli ahmet hoca taraftarlarından bir farkları yok. güya bilim meraklısı bu kitle ama müridi oldukları kişiyi asla sorgulamadıkları gibi en ufak bir eleştiri yönelten kişiye 6-7 eylül'de rum dükkanlarını yağmalayan yobazlar gibi saldırıyorlar. bak orada belgeleri var. ezbere saldıracağına bir oku, kafanda tahlil et di mi? sırf ortamlarda bilimle ilgileniyorum desinler.tevfik uyar balonunun patlaması gösterdi ki türkiye'de isim yapmak, bilimsel gözükmek işte bu kadar kolay. ihtiyacınız olan tek şey, haddinden fazla özgüven ve twitter'da harcanacak boş vakit.
Safsatalar kitabının bir sonraki baskısında kendi tivitine de yer vermesini beklediğim yazar.
görsel
sığırcık kuşu yavrusu bulmuş.
kuş büyüyünce yaptığı tespit; dinozordan kuşa evrildi. *

görsel
chance boudreaux kardeş ekşide bunun için twitter bilimcisi dediklerinde twitter kuşçuluğunu beğenmiyordu.Yakın zamanda eli belinde emmi gibi twitter kuşçuluğundan , kuş gözlemcisine evrilir.https://twitter.com/tevfi...tatus/1250774154850295809