hayatımı büyük ölçüde etkilemiş; yaşamı sorgulamayı, değişik fikirlere açık olmayı, birey olmanın getirdiği sorumlulukları, hayatta tek başına ayakta durabilmeyi; aynı zamanda fransızca ve ingilizce gibi iki önemli dili etkin biçimde kullanabilme yetisini kazandırmış, şimdilerde değişen çehresine ısınamadığım okulum.
fransızca bilyor olmamı sağlayan okulum
(bkz: tıfıl)
ne kadar çağdaş ve iyi bir eğitim kurumu olduğunu üniversite ortamına girince anladığım, herşeyden önce sağlam ve sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş, güzel izmirin nezih bir semtinde bulunan, güzel manzaralı güzel lise. tevfik fikretli olmak bir ayrıcalıktır. (bkz: bak sen)
hayatımın 8 senesini geçirdiğim, bu 8 senede benden bol bol küfür yiyen, çeşitli kundaklama fantezilerime konu olmuş, her sabah kapısından girerken "ne zaman bitcek bu çile" diye düşündüren, mezun olduktan sonra da önünden geçerken "ne günlerdi ama.." dedirten, farkını yavaş yavaş hissettiren (o kadar yavaş ki 1.5 senede anca anladım) ilim irfan yuvası.
izmir alsancak ta bulunan bir özel lise.
Her mezunun ''Tevfik Fikret artık eski Tevfik Fikret değil yaa..'' dediği, okuyanların buna çok içerledği, ama muhtemelen onların da mezun olunca bu cümleyi hayli sıklıkla sarf edecekleri canım okulum.
%100 bursla okudugum okul tek sorunu zengin ve artist insanlardan fazlaca olmasi.
Ankara'da meclisin karşısında, deniz kuvvetleri komutanlığından kiralanan bir alanda barakalarda ders veren, fransız okuluyuz diye "yok saçını topla, yok beyaz çorap giy, yok eteğini ütüle" gibi sudan sebeplerle sürekli okuyanı hayata küstüren ama mezun olduktan sonra amma iyi eğitim almışım dedirten, hatta ortalama bir üniversitede cepten yiyerek dereceye sokan efsane okul, 7 senem geçti orada dile kolay...
gazeteci mustafa balbay'ın 12 yaşındaki kızı yağmur'u okuldan atmış olan ankaradaki okul.
bu halk bu zulümleri unutmaz.
okulun iletişim bilgileri: Tel:312 219 62 22 atfo@tevfikfikret-ank.k12.tr

edit: görünüşe göre atatürk'E saygılı, bilimsel, çağdaş eğitimi esas alan bir eğitim kuruluşuna benziyor.
konuyla ilgili bir açıklama da yaptılar fakat yağmur'un annesi yine de çocuğu okuldan alacağım diyor..
bu okula verilen tepki sadece yandaş baskıcılığa, zulme verilen bir tepkidir. nev-i şahsına münhasır bir tepki değildir.
kanımca haksızlığa uğratılmış okuldur, daha geçen yıl mezun olmuş birisi olarak bazı iddiaların düpedüz saçma olduğunu söyleyebilirim. buradan ilgili yazımı okuyabilirsiniz: http://www.facebook.com/o...lic/posts/143608635814926

olayla ilgili tartışmak, bilgi almak vs. isteyen olursa özel mesaj atabilir.
akp yandaşı, yalaka, eğitimle alakası olmayan, rezil yer.