bugün

azlığı dünya barışı demek, yeni dna düzenlemeleri bekliyoruz hükümetlerden; bazıları çamaşır makinelerinden bahsediyor oysa, mayaların o takvimi kafalarına geçsin inş.
her şey bunun suçu.
erken embriyonik safhada gonadların erkek yönde farklılaşmasında gereklldir.

Pubertede sperm üretimi, yardımcı bezlerin salgısı ve ikincil cinsiyet karakterlerinin belirmesinde rol alır.

Ergin bireyde, sperm üretiminin ve ikincil cinsiyet özelliklerinin devamında rol oynar.
kelliğin sebebi olan hormon aynı zamanda.
eski bir sro loader'ı dır aynı zamanda.
4 yıldır oyun atölyesinde gösterilen ve her gösterisine ancak 2 ay önceden yer bulabileceğiniz harikulade oyun. mert fırat, onur ünsal, emre karayel gibi birbirinden güzel oyuncularla keyifle izleyebilirsiniz. ben dün 3. kez izlemeye gittim ve yine bana bilet almak isteyeniniz olursa seve seve giderim. öyle güzel öyle harika.
bilenler bilir izmir de her sene tiyatro festivali olur, istanbuldan birçok özel tiyato gelir oyunlarını sergilemeye.işte o 10 gün içerisinde tiyatro görmemişler gibi saldırırız biletlere, zira biletler hem çok ucuz hem de kaliteli oyunlardan dolayı, ilk birkaç gün içerisinde birçok oyuna bilet kalmamış olur.

işte o festivalin 2009 yılındakinde izlemiştim oyunu.Emre karayel mert fırat ... gibi oyuncu kadrosu vardı, o kadar eğlendiğimi, çılgınlar gibi alkış aldıklarını, yapılan açık saçık esprilerin, edilen küfürlerin cuk oturduğunu hala hatırlıyorum. Geçen gün gazetenin ekinde aynı oyunun halen daha farklı kadro ile oynandığını okudum, keşke tekrar izmir'de izleme fırsatımız olsa...

Burdan da yetkililere selam ederim...
Bu ay oyun atölyesi tarafından yeni kadrosuyla seyirci karşısına çıkan oyun. yeni kadroyla tekrar oynanmasına hiç bir anlam verileneyen oyun da denilebilir.
erkeklik hormonudur.

onlari killi yapan
hircin yapan
sac dokulmesine sebep olan
cinsel isteklerini arttiran hormon hep bu.

ostrojen hormonundan tamamen farkli.

mesela bu hormon bence justin bieber da cok dusuk bir seviyede.
cunku biraz kiz gibi.
hatta benden bile guzel bir kiz.
yan etkilerinin hiç birine sahip olmadığım ancak hırçınlığımın ve cinsel arzumun yüksek olması sebebiyle yüksek olduğunu düşündüğüm hormon.
kılla pek alakası olmayan hormon galiba.
androjen türde steroid hormondur. erkeklerde testislerde leyding hücrelerinde, kadınlarda ovaryumda üretilir. Kadınlarda da üretilmesine rağmen ostrojen hormonunun baskınlığından dolayı pasif kalmıştır. ama kadında kıllanmayı sağlayan hormon testosterondur. kadınlar bu hormona erkeklerden daha duyarlıdır normal dozun üstüne biraz çıkarlarsa göğüsleri bile bir erkek gibi kıllanır. erkeklerde kadınlara nazaran 60 kata kadar daha fazla salgılanır.

bu hormon erkekte birincil karakter özellikleri ortaya çıkartır. örneğin kıllanma, ses kalınlaşması, kas gelişimi, testisin büyümesi, abazalık gibi.

kas gücünü ve cinsel gücü doğrudan etkileyen bir hormondur.

testosteron hormonunun dışarıdan alınımı erkek için tehlike yaratabilir.
özellikle de vucut geliştirme ile uğraşan kişiler bilinçsizce kullandıklarında, beyindeki testosteron üretim emrini veren merkez testisleri uyarmayı bırakır. testisler uyarı almadığı için yavaş yavaş küçülür ve testosteron üretemez hale gelir. bu durumda artık cinsel güçten de söz edilemez. ancak dışarıdan bu hormonu alarak bir süre daha idare edebilir.
Badem ve fındık gibi kuruyemişlerin arttırdığı hormon.
vücutta üretimi hiç durmayan tek hormon.
oyun atölyesinin ilk yarısı eh, ikinci yarısı bomba oyunu. Emre altuğ dahil tüm oyuncular başarılı iken garson rolündeki arkadaş gerçekten yarmaktadır. oyuna gitmeden önce orospu, düzmek, bafilemek, pompalamak, taşşak, memesini emmek gibi kelimelerin yoğun olarak kullanıldığını bilip anneyle, babayla gidilecekse dikkat etmekte fayda var.
erkekler bu kadar düz ve sade iken erkeklik hormonu "testosteronun" bu kadar karmaşık olması ironik.
Fazla salgılanırsa türkler gibi kıl yumağına dönersiniz.
Oyun Atölyesi'nde sahnelenen oyundur. Önceki kadrosuyla nasıldı bilemiyorum; ancak bu hâliyle gayet eğlenceli. Biletleri satışa sunulduğu gibi tükeniyor. Oyuna gidebilmek için 3 ay kadar fırsat kolladım. En sonunda geçen haftalarda izleme şansı buldum. Emre Altuğ dışındaki tüm oyuncuların oyunculukları muazzam. Oyuna bayağı anne, baba, çocuklar şeklinde gelen bir ailenin dramını da oyun içinde oyun olarak seyirciler tarafından izledim. O nedenle bu oyuna mümkünse arkadaşlarınızla gidin. Hatta yakın arkadaşlarınız olsun. Aman erkekseniz sevgilinizle gitmeyin. zira oyunun sonunda sizin ve genel olarak erkeklerin bir hormon yüzünden nasıl mallıklar yapabileceğini anlamış olacak.
sözlükte seviyesi oldukça yüksek hormondur .
kadınların en büyük şansı. keza şu hormonun erkek iradesine etkisi ve yarattığı zaafiyet olmasa günümüzde bile çoğu zaman erkek egemen yapının tesirinde yaşayan kadının esamesi bile okunmazdı.
Eritropeizi uyaran faktörlerden biri.
tophane'de mevcuttur.
Erkeklik hormonu.

-geçmiş olsun abi neymiş rahatsızlığın? ne dedi doktor? sonuç iyi mi kötü mü?
-testosteron fazlası varmış bende...
-hıı? ne oluyormuş tam olarak? ne tavsiye etti doktor aabi?
-öncelikle kendine mukayyet ol dedi! yoksa çok soru soran, çok meraklı olanları tutup skebilirsin dedi!
-aaa!? hakkat mı!?

(bkz: what the fuck)
erkeği insanlıktan çıkaran ama aynı zamanda erkekliğe sokan başbelası hormon.
erkek beynine karşı amansız bir mücadele veren hormon. hep kazanıyor ibne.