bugün

silahları içeri nasıl soktular sorusunun cevabıdır.

Edit: rte dedi. Ben demedim amk.
daha önce hiç adliyeye girmemiş malların savunmasıdır.
adliyelerde personel girişleri bulunur ve bu girişlerde turnike sistemi mevcuttur. pdks denilen yazılımlar sayesinde kart basarak girersin.
giren avukat dahi olsa, detektörden geçmek zorundadır.
belki de hakim - savcı cübbesi iledir. doğru bilinmeden ahkam kesilemeyendir.
adliyede işi olanlar bilir, girişte çantanıza bakarlar, üzerinizde gezdirirler o sopamsı aleti öyle girersin içeriye. bunlar silahla nasıl girmiş, avukat cübbesiyle silahlı olarak girilebiliyorsa oradaki güvenlik yeterli midir? sıradan bir zekanın güvencesiyle sıradan bir diğer zeka bir savcıyı ölümle burun buruna getirdi.
bu ülkenin gerçek sorumsuz yüzü daha kaç defa yüzümüze vurulacak, ne zaman akıllanacağız? var mı var çözümsüleri bizi bu hale getirdi, ne zaman layıkıyla yapmayı öğreneceğiz bir işi?
"silahları nasıl soktular?" diye soranlar olduğunu gösteren olaydır.
hemen açıklıyorum: adliyenin içerisine açılan bir tünel kazdılar ve kazdıkları tünelin adliyeye açılan kısmına silahı yerleştirdiler. tünelin adliyeye açılan kısmını da kapak gibi yaptılar ve adliyenin içinden bakılınca, o kısım kapak gibi görünmüyor, yer ile bütün gibi görünüyordu. bunu sadece tüneli hazırlayanlar biliyordu ve o kapağı işaretlemek için saksı gibi bir nesne yerleştirerek işaret koydular. saksıyı kaldırınca ve saksının altındaki, tünele açılan kapağı kaldırınca silahları aldılar. savcıyı da o tünelden kaçırdılar, bir kişi de tünele açılan kısmı kamufle etti.
bu da benim hayal ürünü komplo teorim.
yoksa kesin bu kadar uğraşmamışlardır.