bugün

son baskında şehit düşen evlatlarımnız ardından yapılan tSK açıklaması.
pkkcıların şehtilerimiz için üzülmesi çok manalıdır. buna da şahit olunmuştur.
(bkz: yersen)
(bkz: her şart altında postal yalayabilen yazarlar)
koyunları nerede bunların denilesi önerme.
ha ayrıca; böyle bir durumda orduyu suçlamamak lazım, hataları çok fazla, darbe zihniyeti, 1980, diyarbakır cezaevi vesaire amma:
(bkz: her şart altında küskü yalayan yazarcık)
çoban değil, kaçakçı olacak efendim. ayrıca 200 küsür değil genel kurmay başkanlığının açıkladığı üzere en fazla 60 terörist ki bunların toplamda 23 ü saldırıda bulunmuş... bu kadar hassas bir konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerekir...
(bkz: darbe planı yapmaktan pkk yı unutan asker)
30 yıldır terörle mucadelede gelinen son nokta. bu itirafı yapan komutana mı üzülelim? bu komutanın eğitimi için harcanan paralara mı? bu komutanı o bölgeye atayanlara mı?
200tane koyun gördük denilse daha bir anlayışla karşılanacak hede. 200 kişiden olsa olsa sürü olur.

200 tane militan kıyafetli elinde keleş taşıyan çoban, çocan nasıl birşey yoksa ben mi bilmiyorum.
ateş etselerdi ve gerçekten çoban olsalardı bu sefer tsk sivil öldürüyor derdi bu dinci kuduzlar.
ama zaten pkk'nın suçu hiç olur mu. zira 1 haftadır bu kuduzlar pkk'ya laf etmek yerine hala tsk'ya nasıl saldırırım peşinde.
dağda pkk, içimizde bunlar.

kaldıki doğuda bir abisi askerlik yapmış bir bünye olarak diyebilirim ki oralarda bu vaka çok görülür.
bol bol çoban olduğu için askerler bazen ateş açmaz.
arada ciddi manada teröristler oluyormuş ama askerin asli görevi sivil hayatı temenni altına almaktır.
o yüzden askerler kesin ve net şekilde emin olmadan asla gördüğü kişiye ateş açmaz.
bu da kuduz köpek gibi pkk yerine tsk'ya saldıranlara duyurulur.
birileri mizah konusu yapmış o an yaşananları ,

edepsizlik ne boyutlara gelmiş be sözlük..
(bkz: Ufak at da civcivler yesin) hoş böyle bir açıklamaya çok daha güzel engin türk küfürlerini sıralamak gerekir ki neye yarar?
içimizde gazzeye yardım götüren gemideki masum sivilleri öldürüp bunun sebebini "meşru müdafaa" yada "güvenlik tehditi olarak algılama" şeklinde açıklayan terörist devlet israil i bile savunan içimizdeki israil lilerin ülkemizin çalkantılı bir dönem geçirdiği şu günlerde orduyu yıpratmak adına gündemde tutmaya çalıştıkları tsk açıklamasıdır. her insan hata yapabilir, zamanında pkk nın başının ezilmeyip bugüne kadar binlerce kardeşimizin şehit edilmesine sebep olunduğu gibi, velhasıl orada görülen insanlar gerçekten çobanda olabilirlerdi o zaman aynı gündeme düşecek başlıklar yine tsk yı yıpratmak adına açılacaktı, evet suçluyuz israil kadar acımasız değiliz! yaralı teröriste tıbbi tedavi yapacak kadar merhametli ekmeğimizi paylaşacak kadar temiz yürekliyiz.
umursamazlığın son noktası... pkkyla mücadelede askerin sorumsuzluğu var; şöyle ki ordaki karakol komutanları; ki genellikle astsubaylardan oluşan askerlerin bazıları; teröristleri gördükleri halde ; skerlerine vur emri vermiyormuş; nedeni de 2-3 sene olan doğu görevlerini çatışmaya karışmadan tamamlamakmış. bunları orda askerliğini yapan 2 arkadaşımdan duydum.
70.000.000 koyuna karşı, sürü başları tarafından yapılan, üçlü altanlamlı (triple subliminal) açıklama.
yalandır.

13 askerin şehit olması ve geç gönderilen helikopterler haberini okuyunca daha doğrusu bir uzman çavuşun gizli açıklamalarını duyunca deliye döndüm. bırak artık bu yalanları bırak...