bugün

bir profesörün ortaya attığı -gudik ötesi- tez. bu teze göre insanlar maymundan gelmiyor, maymunlar insandan geliyor. -ahahahahaha-

bir de link vereyim:
http://www.sonsaniye.net/haber8399.htm

burada sakat üç beş çocuğun maymun gibi yürüdüğünü göreceksiniz. adam da bu çocukları tezine dayanak gösteriyor. -hey allahım yarabbim-
kendine bilim adamı diyenlerin agızlarından çıkan saçmalık.
Evrim hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın son halkası. Filaş Filaş filaş!

Güzel insancıklarım, evrimin belli bir yönü yoktur, evrim illa daha gelişmiş bir form yaratma kaygısında değildir, hatta hiçbir kaygısı ve amacı da yoktur*, bu yüzden bu tür "basitleşme/ilkelleşmeler de zaten evrim kapsamı içinde yer alır, götümüzden yeni kavramlar üretmeye gerek yok, çünkü zaten "tersine evrim"* diye bir kavramı biri daha önce götünden sallamış. Eğer bu habere konu olan organizmalar da bırakılsaydı doğada elenecek ve bizim de birçok diğerleri gibi haberimiz olmayacaktı. *
çok sevdiğim, aşağı yukarı 25 yıldır hayatımda bulunan, can dostum bir hanımefendinin, ilk tanıştığımız günlerde (sene '87 - '88) ettiği kelamdır bu. o zamanlar hepimiz genciz, üniversiteliyiz, hayatı ve insanları değiştirebileceğimizi sanıyoruz! ("dünyayı istiyoruz, hemen, şimdi!" - tabii ki sonradan gördük hanyayı konyayı!) önce ben de anlamadım laf arasında ne demek istediğini, sonra sordum, anlattı, dinledim... o günden beridir de, bu hanımefendiyle hemfikir olmakla kalmayıp; kendisini "bilge", "ermiş", "guru" ilân etmişimdir.

şimdi, tersine evrim'in ne demek olduğunu sizlere burada, gecenin bu saatinde uzun uzun anlatmaya, açıklamaya kalkmayacağım. zira o hanımefendi kadar güzel anlatabileceğimi sanmıyorum. toplumları (sadece tc'de görülen bir olgu değil bu) oluşturan bireylerin akıl, zeka, algı ve ruhsal durumlarında olan/oluşan gerilemenin, tüm toplumlara ve dünyaya etki ederek yayılmasına tersine evrim diyebiliriz.

savaşlar, açlık, ırkçı/dinsel/seksist ayrımcılık, salgın hastalıklar hep tersine evrim'in sonuçlarıdır. albert einstein da bu nedenle "üçüncü dünya savaşı'nda ne ile savaşılacak bilmiyorum, ama dördüncüsü taş ve sopalarla olacak" dememiş midir? örneğin; george w. bush gibi bir insan *, insanlığın ilerleme yerine geriye doğru gittiğinin, canlı, iki ayaklı kanıtı değil midir?