bugün

James Cameron'un bizzat açıkladığı, Terminator serisinin merakla beklenen altıncı filminin ismi.
görsel
Terminator gibi bir efsanenin bile bokunu çıkaralım, dibini sıyıralım mantığıyla yapılan saçma devam filmidir.
Tutmaz artık.

Judgement day ile zirveye çıktı terminatör.sonrakiler hep kopya.
Fragmandan anladığımız kadarıyla daha yetenekli ve daha sakat bir terminator geliyorum fakat o fantastik bir atlayış sahnesi var onu beğenmedim f&f7 deki köprüden uçup kızı yakalama sahnesi tarzı bir uçukluk böyle aksiyon vereyim derken manga animesi tarzı gudik şeylerden hiç bir zaman medet ummamış terminator serisine yakışmamış.
trailer ı yayınlanmış cameron filmi.

pek beklentim yok açıkçası. bir de 35 ile 40. saniyeler arasındaki sıvı metalin arabanın önüne akışkan şekilde geçme sahnesi bir önceki terminatör filminde de vardı. aynısıydı. tesadüf olmasa gerek. önceki filmlerden copy paste olmaz herhalde. cameron reyize bu yakışmaz.

linda hamilton tekrar terminatör filmine dönmüş oluyor. bakalım hikaye terminatör 2 den sonra nasıl devam ettirilmiş neler olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=jCyEX6u-Yhs
Terminatörü'de sikmiş atmışlar ne diyelim daha. Gerçi terminatör genesis'de zaten sikilmişti bunu ikinci posta olarak düşünmek gerek.
içinde gay terminator barındıran filmdir. t800 aile babası olmus, ev işleri yapıyor. dosemecilik sirketi kurmus calıstırıyor falan. karısının dırdırını dinliyor. ne derse yapıyor. ama seks yok tabi. yani gay koca.
Hala yapılmış en iyi cyber-punk filmin Terminator 2 olarak kalacağının net şekilde anlaşıldığı, seri dense o kadar farklılıklar barındırdığı için seri olarak bile adlandırılamayacak Terminator filmlerinin sonuncusudur.

Bu hollywood'da karizma oyuncuda kalmamış. Yani şimdi Terminator 2'de Robert Patrick'in canlandırdığı kötü terminatorü izleyin, bir de buradakini izleyin. Ya adamlar CGI'ın yokluk zamanlarında neler yapmışlar. Şimdi un var yağ var ama ortada bir helva yok. Helvaya hayat verecek iyi bir aktör yok.

Sonuç olarak ortada olan vasat bir Terminatör filmi daha... Çekmeyin kardeşim, rica ediyorum daha fazla terminator filmi çekmeyin. Bırakın Terminator dendiğinde aklımıza Terminator 2, terminator 1 gelsin...

Olmamış.
Terminator salvation dan daha iyi olmayan filmdir.

En azından o film post apokaliptik bir ortamda geçiyordu ve john connor figürü net bir şekilde savaşçı bir insandı.

Burada iyice saçmalamışlar. T800 gitmiş ev erkeği olmuş çocuk büyütüyor, sözüm ona gelecekten süper asker göndermişler ama karburatörlü araba gibi 10 dk yardırınca su kaynatıyor, sarah connor desen kafayı yemiş isimsiz çağrılarla avcılığa başlamış...

Zaten kötü karaktere hiç değinmeye gerek yok. Nerede t1000 robert patrick nerede bu gay arkadaş.

Ne james cameron, ne linda hamilton ne de arnold un maalesef kurtaramadığı bir film olmuş.
beklediğimden çok daha iyiydi. bolca aksiyon var (beklendiği gibi). çok azda olsa casa de papelden arturitoyu gördük başta ve boşrollerden biride, game of theronesdaki uzun boylu sarışın hanımdı.

ilk defa, böyle bir şey gerçekleşşe ben robotlardan taraf olurdum dedim. tüm insanlığa ölüm, bende dahil.
t800 ve sarah connor'ı filme monte etmek uğruna sık sık saçmalanmış ve mantıksızlaşmış devam filmi. Film , aslında değişen gelecek için uygun bir mantık ve düzene oturtulmuş; skynet gitmiş yerine daha güçlü legion gelmiş ki böylece matrix evrenine bağlanabilsin. Fakat konu bu düzlemde gitmesi gerekirken aksiyon yapacağız uğruna hiç edilmiş, yok ediciyi yok etme projesine dönüşmüş. Dizisi bile bundan çok daha iyiydi.
serinin son filminde veteran terminator arnold reise bir kavanoz kapagi actirmadilar ortaligin tozunu attirdi yasina ragmen ne de olsa eski toprak.
son surum disi terminator cok cit kirildim cikti iki de bir de sarji biten telefonlar gibi ayilip bayildi film boyunca ama t800 oyle mi nokia 3310 gibi, art niyetli terminatoru hallac pamugu gibi yerden  yere caldi. sarah connor ve t800 rolleri biraz zorlama olmus ancak tempolu bir film oldugu icin izlemesi keyifli.
Adi terminatör olduğu için mecburen seyrettiğim feminist film.
Ayrıca john connor olayını resetlemesi ve skynet falan yok artık onun adı legion diyerek kendisinden önceki tüm filmleri ve külliyatı s.kip atmasına da bişey demiyorum.
Bu boku yiyecektiniz madem arnold abiyi linda hamilton'u ve james cameron'u dahil etmeseydiniz.
Resmen adamların mitolojisine tecavüz edilirken elinde peçete ile beklemişler amk.

Eyy para sen nelere kadirsin!!!