bugün

bilmediği, tanımadığı bir şehirde biraz olsun rahat soluk almak ve kafa dinlemek isteyen kişinin gerçekleştirdiği aktivite.
bir nebze de olsa sıkıntılardan kaçıp kafa dağıtmak için idealdir.
fazla romantik kafalar bunlar. ama zarar gelmez.

nitekim akli dengenin korunumu düşünülmeli. yabana atılmamalı.
Özgür, rüzgar nereye, ben oraya tipinde yaşayan insanlara özgü davranış şeklidir.
Kıskanılası!
Büyüyünce, ben de öyle olacağım!
terminal dediğine göre anadoluda yaşayan bir yazar başlığı olduğu kesin. batıya gelsin bence.
Bugüne kadar neden yapmadığımı sorguladığım aktivite. Kaç pazarı evde hiç ettim. Haftasonunu değerlendirmek için birebir.
Türkiye'deki tüm şehirlerin ismini bildiğim için yapamayacağım bir eylemdir.
Aman aman yanlışlıkla Bayburt'a il diye bilet alırsın sonra bulamazsınız.Ben Bayburt'u çok gezmek istiyorum da daha bulmuş değilim *
--spoiler--
Türk Havayolları'nın reklam filminde yer alan şehirler, kafa karıştırdı, seyahat severler THY’nin Batman ve Superman'li reklam filmlerinde gösterilen Gotham ve Metropolis kentlerini gerçek sandı ve buralara bilet almak için çağrı merkezlerini aradı. THY ise hareket geçti ve personelini bilgilendirerek arayanlara bu kentlerin gerçek olmadığını bildiriyor.
--spoiler--

Bu videoyu mutlaka izleyin, lütfen.

http://www.youtube.com/watch?v=TtbW-BcCAUc
Bilet almak değil de, bir sabah uyandığımda hiç bilmediğim daha önce hiç gitmediğim bir şehire doğru yola çıkma düşüncesi oluştu kafamda. her yola gelen manyak bir arkadaşım vardı aradım uyandırdım, gelir misin dedim, sabahın 6'sıydı, sağolsun geldi. Öyle güzel geçmişti ki, Hayatımdaki en güzel anılardan biri hala budur. Yapın bunu, temkinli olun fakat yapın.
Bir gun yapacağım eylemdir.
Çok param olsa yapardım çünkü niye yapmiyim?
Aslında bakkala diye çıkıp 20 yıl kaybolmak lazım da işte bazen geride kalanlara acıdığımdan yapamamadığımdır.
Bu hayallerle uyuyan vatandaşlarımız yarın sabah 7 alarmıyla işe kalkacak açmayın şöyle başlıklar yazık günahtır.
Bunun tren versiyonunu yapmak isterdim ancak ülkemizde tren ağı çok fakir olduğu için önce ankaraya yada istanbula gitmek gerekiyor. Oradanda zaten en fazla doğu ekspresine binebilirsin. Böyle romantik triplere bile sokmuyor ülkemiz. Olsun.
Heyecan arayan insan eylemidir.
Otogara gidersin, biletçiler:
+ Adana, Trabzon, kayseri, Erzurum falan diye bağırıyordur.
içlerinden bir tanesini dinleyip, ver bakalım bir bilet... dersin.
Ve aksiyon başlar.
Yolculuk boyunca tuhaf duygular yaşarsın.
(bkz: sikerler kamil hepinizi sikerler)
değişik bir maceradır.