bugün

garip bir duygusalligi var boyle yerin.
klise duygulari ortaya cikaran ilkel bir yer.

ama gitmek hep neden bu kadar onemli? gitmek hep huzunlu,

arkadan sallanan eller kadar siradan ama kendi icinde o kadar essiz vedalar butunu. otobus gozden kayboldugunda kendi hayatina donecegin bir tunel sanki.

otobus beklerken icilen cayin tadi bile bi degisik sanki. insanlarin bakislari degisik. birazdan goz yasini cemberinin kosesine silecek olan teyzenin durusu bile degisik. - ve sildi.

oturup izlemek, hic gitmicekmissin gibi, hic bekleyen olmamissin gibi. bekledigin hep gelmis gibi.

insani hayatta tutan bu alisilmis gotuntuler, ayni seride soktugumuz duygular iste.

neyse, birazdan gidiyorum.

bu duygusalligimin adi simariklik.
izmirdekinde 1 saat bekleyeceğim yer.canım sıkılıyor lan.
Almanca termin kelimesinden gelmektedir.
şu filmde hastası olduğum bir cümle var navorski yardım edeyim derken havaalanındaki genç bir kızın bavulunu göçertir, bildiğin yamultur ve kız şunu der:"naptın sen? bu benim en sevdiğim bavulumdu" yahu arkadaş bu nasıl zenginliktir ya da nasıl bir sevgidir, bir insanın kaç tane bavulu olabilirki en sevdiği bavulu olsun benim bir tane var ve kendisi ile duygusal tek bağım onunla erasmusa gitmiş olmamdır da aşırı fakirim galiba asla bu benim en sevdiğim bavulumduyu anlayamayacağım galiba. ayrıca bu filmde amilia ile navorski napolyon ile ilgili konuşurken dublajdaki çeviriye göre napolyon denen sığırın zehir yazısının okuyamaması miyop olmasına bağlanıyor halbuki miyop uzağı göremeyen, orijinalinde farsighted yani uzağı görebilen dolaylı olarak yakını göremeyen ifadesi kullanılıyor yani sizinde izlerken la bu napolyon uzağı göremiyorsa zehir şisesini eline aldığında nasıl okuyamıyor la bunu bu sığır dediyseniz haklısınız çünkü çeviri yanlış.
Otobüs ve trenler için konaklama mekanı. Evet.
otobüslerin yolcu aldığı ve indirdiği büyük yer.
bana hüzün ve kaybolmuşluk hissi veren yer.
başrollerinde margot robbie, simon pegg, matthew lewis, ve mike myers'ın olduğu vurdulu kırdılı film. içinde simon pegg var diye aldanmayın zira filmin türü komedi değilmiş. noir tarzındaymış.
Vizyon tarihi belli olmayan, 90 dakikalık dram/gerilim kategorili vaughn stein filmi. Baş rollerde margot robbie ve simon pegg yer alıyor. Simon komediye yakıştığı kadar, dram/aksiyonda da çok iyidir. Kısaca heyecan tavan görsel
linuxun kalbi.
11 mayıs gibi talihsiz bir tarih seçmişler bu film için. her ne kadar avengers infinity war 27 nisan'a çekilse de, maalesef ki gişede kaybolup gidecek bu film.
Yolcu, yük ve eşya indirme bindirme alanı ayrıca bu isimde çok güzel bir film vardır.
Yoğun bir yer.
linux dağıtımlarında komut yazarak bilgisayarınızla ilgili her şeyi(paket güncellemelerinden, program kurulumlarından tutun da oyun açmaya kadar) yapabileceğiniz arayüzün adı.
otogarın eş anlamlısı olarak kullanılan kelime.
vedalar burada başlardı.
yolculuklar....
başlangıç ve bitim.
son kez el sallamalar,
ve kavuşmalar.
Tom hanksin başrolde oynadığı güzel film.
güncel Önemli Başlıklar