bugün

'' tamam sen git ama popon burda kalsın '' diye bağırasım gelmişti. yaslanmıştım kapının eşiğine, o ise hiç arkasına bakmadan yürüyor, yoğurt koysan ayran çıkartacakmış gibi kıvırtmaya devam ediyordu. ve malesef bu manzara duble duble terk edildiğimin bir resmiydi. sebep?

sebep; barmenlik yapmam ve içki içmemdi. zaten buzu erimemiş götü çukurlu viski kadehim bile halen avuçlarımdaydı. bitmekte olan sigaramın közü ise parmaklarımı yakıyordu. ama hiç bir acı giden götün yerini tutmazdı. ve ne yalan söyleyim bu acı elimdeki kadehi düşürmeye asla yetmezdi.

fırlattım sigarayı. gözümü götünden hiç ayırmadım. oturdum merdivenlere ve maziyi düşündüm, onunla tanıştığım ilk günü;

'' bakar mısınız '' demişti seksi ve kısık ses tonuyla,
'' ömür boyu '' dememek için zor tuttum bu güzellik karşısında,
- bi küçük bira alabilir miyim?
+ tabi ne demek. buyrun.
- çok açım ne yiyim?
+ yarr.. ( duygusal ibnenin biri olsam da çok şükür o kelimeyi yarıda kesmiştim, toparladım ve yapprak dolmasını tavsiye ettim.
- bira ve yaprak dolması, yenisin sanırım.
+ tarhana çorbası demediğime dua edin. bu güzellik karşında ne kadar saçmalasam azdır.
- hihihi teşekkür ederim. en iyisi bi tavuk şiş alayım.
+ şişi bana batırmayacaksan neden olmasın.
- niye bunu yapayım? kızmadım ki sana.
+ genelde bana gülen, sonradan hep canımı yakar.
- hehehe korkma be, şişlemicem seni.

korkmadım bende. inandım ona. artık yeniden sevebilir, kimbilir belki yeniden aşık olabilirdim. hayat zaten bir kumar değil miydi? ya hep yek, ya düşeş. sanki bu sefer zarın her tarafı 6 noktalıydı. her bir köşesinde 6 vardı sanki. sallamam kafiydi. kazanacaktım bu sefer. mutlu olacaktım. avuçlayacaktım aşkı. hepsi benim olacaktı. gözlerinden belliydi. alıyordum o elektriği. zaten gözler yalan söylemez ki!

'' güzelmiş tavuk şiş '' dedi.
+ o zaman sık sık beklerim sizi
- yalnız taburelerinizi hiç beğenmedim, çok yüksek.
+ bar tabureleri hep böyledir. müşteri rahatsız olsun, hızlı içip gitsin, devir daim olsun diye...
- vay uyanıklar, o zaman gideyim ben hehehe
+ bekle beraber gidelim. bildiğim çok güzel bi cafe var. hemde deri koltuklu.
- hihihi çok vaktim yok ama.

1 dk olsa bile bana yeteceğini bilmiyordu. heyecanımı ise genizimi yakan viski önlüyordu. meraklandı ve sordu;

- sen hep böyle içer misin?
+içmezsem burası çekilmez, hem çalışamam ellerim titrer.
- alkoliksin o zaman.
+ akşamcı diyelim ona.

'' hadi akşamcı çıkıyoz mu '' dedi gülerek. ama hala yerime bakacak olan patronun yeğeni gelmemişti. zırt bırt idare ettiğim bu piç 10 dk geç kalmıştı. yinede az kızdım ona, bara girer girmez hırsımı götüne cimdik atarak giderdim. ve tabi o kutsal hareketimizi yaparak ( kız görmeden en fiyakalı asker selamını çakıp '' hehehe kolay gelsin amele '' diyerek ) ayrıldık mekandan.

yan yana cafeye doğru yürüyorduk. gökyüzündeki ay sanki yere serilmişti. uçuyordum adeta. ayaklarım yerden kesilmiş gibiydi. her haliyle heyacanlandırıyordu beni. çok güzel bir kızdı. sohbeti hoş tatlı biriydi. saatlerce muhabbetten sonra artık ayrılık vakti gelmişti. çağırdığım taksiye binerken; '' kim bilir belki tekrar görüşürüz '' dedi.

kim bilir!

gözümü hiç kırpmadan taksinin arkasından baktım. tıpkı şu an oturduğum merdivende götüne baktığım gibi. ama o zaman farklıydı olay. son kez olsun göz göze gelmekti gaye. bindiği taksiden dönüp bakacak mıydı? arabayı durdurup kapıyı açacak mıydı?

yok yok o kadarda uzun boylu değildi. zaten ilk günde yatağa giren kızdan ne hayır gelirdi? bakmadı tabi. döndüm arkamı ve gittim evime. tüm gece onu düşünerek geçen uzun geceden sonra her zamanki gibi red bull çakıp çalışmaya başladım. kafam ise baykuş gibi hep kapıya dönüyordu. acaba gelecek miydi?

- pardon bi tarhana çorbası ve bira alabilir miyim?

( şükürler olsun gelmişti, bu ses onun sesiydi. arkamı döndüğümde peri kızı karşımdaydı. o pamuk gibi elleri 2. kez elime deydi )

+ hoş geldin.
- hoş bulduk.

hoş hoş hoş. bu hoş muhabbetler 7 ay sürdü. aşıktı bu tahta kalp ona. onun için alkolden bile vazgeçilmişti. arkadaşlar tarafından kılıbık yaftası bile yenmişti. '' ey gidi kukla, cimbomun maçı var senin elinde cola var '' diye dalgalar geçildi. '' hemde light diye espiriler türetildi. değer miydi?

değmezmiş aga! aşık olmak bana göre değilmiş. o gözler meğer yalan söylemiş. zaten bence sırf bu yüzden en güzel gözler insanlarda değilde eşeklerde.. yalanın bini bir para olan biriyle çıkmak meğer ne zormuş.

ve o tavuk şişin kalbe batırıldığı ilk an. ilk kavga. oysa zamanında demiştim, sonradan canım yanar diye. üzülürsün olum aşık olma, bağlanma bir kıza, sik at, koy götüne gitsin diye. o şişi adamın götüne batırırlar diye. dinlemedi kalp tabi. kulağı yok ki! gözü var onun. kalp gözü.

ve sonra alkol... kavga, alkol. kavga alkol. ayrılan yol.

- canın cehenneme gidiyorum ben.
+ arkana kalın bi şeyler al.

siklemedim bu lafı söylerken, zira tövbeliydim aşık olmaya. oturduğum yerden son kez kıvırtışını seyrettim. içim yansa da o göte elimi kaldırıp elveda dedim. köşeyi döndü ve kayboldu. ben ise doğruldum merdivenden açtım kapıyı girdim içeriye, iyice içim yansın diye bu sefer buz koymadım viskiye.

ey kodumun hayatı, bu senin şerefine...
''bu göt bırakılır mıydı be ya''.. diye düşündürtürken
''Neyse ya yeni gelen göt belki daha güzeldir'' demenizi sağlar..

son olarak da, Seni özleyeceğim göt.. kendine iyi bak.
Hayat mı lan bu sorusunu çağrıştırdı bana aniden.. Bir zamanlar hayatımı mahvetmeme sebep olan kişiyi andırdı bana.. Hayatımın yönünü değiştiren birisi.. Ulen! Bırak aşkı Sevgi 5 para etmez bu dünyada artık. 4S Kuralını bilecen bilmeyenlere öğretecen...
(bkz: megadeth trust) bu parçada nasıl bir şey olduğu anlatılmış. (bkz: megadeth trust) bu parçada nasıl bir şey olduğu anlatılmış.
duygularının ve cinsel dürtülerinin aynı anda bastırdığı bi durumdur. sevgili ''hoşçakal'' dediğinde insan içinden ''hiç değilse ayda bi sevişsek'' demek ister. hele arkasını dönüp gittiyse o götle bidaha sevişemicek olmanın verdiği hüzün insanı kahreder. taki bidahaki götü bulana kadar.
(bkz: göt olmak)
neler kaybettiğini inceden inceye görmektir.
(bkz: göt)
(bkz: son defa görsem seni)
başka yapılacak birşey yoktur. öle bakılır öküz gibi.
'ah ulan , daha dün benimdin eyy göt, şimdi kimbilir kimlere yar olacaksın' diye adamı iç çektirtir.
niye bakıyorsun mk git ikna etmeye filan çalış .
daha uygun bir ad bulunursa güzel bir kitap olabilecek bir hikayenin başlığıdır.
onu hep iyi hatırlamak için ondan size tatlı bir anı yadigar kalsın istersiniz.

iflah olmaz bir romantik olduğunuza delalettir.