bugün

"Gitmek yenilmek değildir kazanmak da!
Gitmek gitmektir işte.
Hepsi bu."
cem adrian-nereye gidiyorsun.

yeterince açık bence.
duruma göre değişir. durumu bilmeden yorum yapmak doğru olmaz.
terk eden kaybedecektir. tüm emekleri bırakıp gitmek kolay mı öyle.
terk eden kaybeder ama hiçbir zaman itiraf etmez. çünkü aklının bir köşesinde hep terk ettiği ile yeniyi kıyaslayacaktır. kaybettiklerini hesaplayacaktır. terk edilen ise bir süre sonra unutur devam eder. zira yapabileceği bir şey yoktur, seçim onun değildir...
üst olur beyler.
Terk edilen kaybeder tabi amk polyannacılığa gerek yok lol.
Seven kaybeder arkadaşlar ister terketsin ister terkedilsin farketmez.
terk eden de kaybeder, terk edilen de kaybeder. sonuçta herkes kaybeder. kazanan yok.
(bkz: bengü unut beni)

Şarkıda şöyle diyordu "giden kaybedendir gittin kaybettin".
ikisi de kaybetmez.. insan kaybetmekle ölünmez sonuçta.. Duygusala bağlamaya gerek yok.. Hayatın akışı bu, birileri gelir gider.. Bununla yaşamayı öğrenmek lazım.. Kimse ilk aşkıyla ölmüyor artık..
Defolup gittiği ile kalacaktır.
terk eden kaybeder.. bir şeyleri bitirmenin yükü bir zaman sonra ağır gelmeye başlar ve bu ağarlaşan yük insanı pişmanlığa sürükler.
Tekel diye biliyom ben.
Kimse kaybetmez çünkü kazanan biri olmaz ortada.
Terk edilen şeyin önemlilik derecesine bağlı. Mesela az önce masada oturmuş ailecek çekirdek çitliyorduk. Çekirdek bitmeden ortamı terk ettim. Çünkü ben çekirdek seven bir insan değilim olsa da olur olmasa da. Ama o sırada bir kahkaha koptu bir espri yapıldı ve ben o ortamı kaybettiğimi düşünüyorum.
kaybetmek göreceli bir durum. neyi kaybetti, ne elde etti vs vs. ve ayrılıktan sonra yaşanan hayatlara göre değişir.

suçluluk ve vicdan muhasebesi konusunda terk eden daha fazla üzülecektir. çünkü terk edilen en azından "ben gitmedim suç onun" diyebilecektir. ama giden kişi kararı veren olduğu için hep kendini sorgulayacaktır.

Tüm bunları her ikisinin de birbirini sevdiğini düşünerek söylüyorum. Ayrılık gerekçesi ne kadar doğru, ne kadar akılcı, akla ve mantığa uygun olursa olsun birbirini seven 2 insanın ayrılığında her 2 taraf da acı çeker.

Ama şurasını daha net söyleyebilirim, kadın sevdi ise ister giden olsun ister kalan olsun daha fazla acı çeker. ki sevmedi ise zaten giden taraf erkektir büyük ihtimal. ve ayrılığın sebebi budur. ve acı çeken de erkek olacaktır. ve bu durumda çoğunlukla kadın orospu diye anılacaktır. daha sonraki vakitlerde ise "orospu olsa da çok sevmiştim ben onu" diyecektir erkek.

Muhahaha işte. evet muhahahha.

Hayat acı ama gerçek. 10larca yıl geçer ama kokusunu, gülüşünü özlersin.

Benim günahım ne lan. 10larca yıl sonra rüyama girebiliyorsun. bi siktir git artık yaaaa...... demek istiyorum ama;
ama sen gene de hayatımın parçasısın.

ölene kadar devam edecek bu a.k. şeyi yaaaa.....
terk edilen.
fedakarlığı anlamayacak kadar bencil olan hangi tarafsa o kaybeder. malum, ayrıcalığa alışan için eşitlik zulüm gelir.
her zaman terk eden kaybedecektir. vicdan azabını o daha çok çeker. pişmanlığı o daha çok yaşar.
Kazanan ve kaybedenin olduğu varsayımı, sadece tarafların kendilerini avutması veya ajitasyon yapması için söz konusudur. Terk eden bir şeyi kendi isteğiyle kaybetmiştir ve terk edilen istemeyerek. Bu kadar basit.
Hiç terkeden olmadığım için karşılaştırma yapamayacağım durum.

Sahiden hiç terketmemişim ya la...
Kısa zamanda değil uzun zamanda anlaşılır. Bi çeşit dikey araştırma konusudur yani...
duruma göre değişen eylemdir.net olarak kimin kazandığı uzun zamanda anlaşılır. genel olarak ikisinin de kazandığı şeyler vardır.
Şimdi bu olayda terk eden %100 suçluymuş durumunda kalır artık, terk edilen ise "nasılsa o terk etti beni" deyip bütün sorumluluğu üzerinden atar, psikolojikman galip olmanın rahatlığıyla kendini kandırır, yaptığı hataları unutur, vicdanını temizler. E tamam da ulan; ilişki tek başına başlayamadığı gibi tek başına nasıl bitiyor? sen "sözde terk edilen" bir hata bi cacık yaptın ki karşındaki "terk edeni" bu eyleme zorladın, onu napcaz? insan gibi davranmasını ve karşındakinin dış kapının dış mandalı değil de, hayat arkadaşın olduğunu unuttun, e bunu napcaz?
işte o yüzden özünde mağdur olan kişi bu "terkedilen" de olamayabilir duruma göre. bazen olay sadece kişilerin işine gelişten ibaret, yoksa kendini kandırmak dünyanın en kolay işi.
velhasıl bu durumda terk etmek ya da terk edilmek hikaye; ortada koca bir hiç kalır, herkes kaybeder.
ilişkiye ve ilişkide yaşananlara bağlıdır. terk edilince kaybettiğinizi düşünüp bir zaman sonra verilmiş sadakam varmış da diyebilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar