bugün

Alt tarafı 2 tl dediğin.. 50 milyon telefon kullanıcısı varsa 2 tlden her ay 100.000.000 (yüz milyon) tl yapar.. insanlar seve seve kullanıyor diye güzel güzel soyuyorlar işte..
geçen gün hattım kapanmasın diye 20 tl yükledim. 17,78 telsiz kullanım ücreti kesti. şerefsizsiniz.
Break, break. Arkadaş arıyorum arkadaş..
Insanları bir yerden yakalayalimda dikelim diyorlar sanki aldıkları tarife ücretleri azmış gibi .
Pakedim 40 liraysa 45 lira yüklememe sebep olan vergi. 40 liranın içerisinden keserse mal gibi ortada kalmaktan korkmuşumdur her seferinde. Minimum yükleme tutarı da 15-20 lira falan. O yüzden iki ayda bir 5 lira fazladan yüklemeniz sizin yararınıza olur.

Bir vergi.
bu yıl yüzde 15 rekor zam yapılarak 1.64 tl den 1.88 e çıkmış haraç.
Aylık olarak pos üzerinden paket yaptırmama sebep olan ikici etken.

birincisi ise -15 tl ile bakiyemdir.
Eskiden telsiz vardı sanki herkes telsiz kullanıyordu da şimdi de cep telefonları bir bakıma telsiz olduğu için alınıyor olabilir.
telefon kullanıyorum telsiz kullanım ücreti alıyorlar bu nedir?
hadi ateistler bunu da açıklasın.
Kısacası fena kazıklama vergisidir.
Havada yayılan ve gözle görülemeyen elektromanyetik dalgalar için alınan vergidir.
1 saat önce 2. hattıma 30 tl yükledim. 15 tl kesmiş amk vergisi yüzünden. icat edeni tanrı tamuda cezalandırsın. amk suriyelileri gelince bu meret çıktı başımıza.
%23 zam yapılarak 2.32 tl ye çıkmış haraç vergisi.
her sene rutin zamlanıyor.
saçma sapan vergi kalemi.
1999 depremi için çıkartılan, ancak toplanan vergilerin ne yapıldığı konusunun meçhul olduğu sözde geçici vergidir

20 yıl oldu geçici vergi hala yürürlükte.

Ne olduğunu anlamadığım vergilerden biridir.

Damga vergisi, özel tüketim vergisi, trt bandrolü ...
Tapu vergisi en düşüğü 5bin.
1.64 den, 2.38 tl olmuş ücret.
Biraz önce Vodafone 2,35 tl çekti bu nasıl saçmalık.
1,64 tl ile uzun bir aradan sonra yine hattımdan kesilmiştir. Bir türlü kurtulamadık şundan.
2,32 tl ile turkcell'in kulağını çınlattığım saçma ücret.
Gerçek enflasyonu bize gösteren zam oranı olan Deli Dumrul vergisi.

Ya kardeşim zaten vergileri içinde GSM hizmetinin bedelini ödüyoruz.
Buna telsiz vergisi olur mu?
Başka isim mi bulamadınız?
Akp döneminde ortaya çıkmış bir zırva. Siz insanları her yoldan ve her şekilde sikmeye bakın; biz ise bu ülke, bu vatan ve bu toprağa sövmeyelim, hiç kötü bir şey söylemeyelim..

(bkz: Üçün biri)
opretör değiştirdiğimden beri, yani 1.5 yıldır benden alınmayan ücret. umarım farkında olmadan suç işlemiyorumdur.
turkcell'in vergi borcu sürekli affedilirken bizden sike sike alınan.
en adaletsizce alınan vergilerin başında gelir.
telefon kullanırken ödediğim vergiler yetmiyormuş gibi bir de bu bela çıkmış durumda. her ay faturam düzenli olarak yükseliyor. hiç ekstra bir şey yapmama rağmen resmen zorla, sinsice bu bedel faturama yansıtılıyor.
bu yapılan dolandırıcılık avrupa da olmaz ama olsa halk bir anda kenetlenir o parayı talep eden kişilerin götünden çıkarır. bunu nasıl yapar? aynı anda bütün herkes telefon kullanımını durdurarak. çünkü avrupa halkı eğitimli, kültürlü. hakkı olanı istemenin yolunu biliyor. güzel şekilde istiyor eğer olmazsa sonuna kadar savaşıyor.