bugün

izlenmese bile sabahtan akşama kadar açık olan televizyonun sesine kulak vermektir. ilginç bir konu olursa, bir göz atılır.
evde gürültüdür.
radyo izlemek gibi bişey.
sobalı evlerde odası olmayan ve ev ödevini yapmak zorunda olan her çocuğun yaptığı şey. ileride de televizyonsuz ders çalışamaz. çalışmaya kalksa da anlayamamaz.
halen devamlı olarak yaptığım zevkli eylem.
nasıl televizyon dinlenir?
evvela, boş bir program olmalı. böylece o anda, artık oyun mu oynuyorsunuz, ödev mi yapıyorsunuz, iş mi yetiştiriyorsunuz ne yapıyorsanız, sizin dikkatinizi dağıtmaz. şu anda aklıma gelen en iyi 3 örnek, yemekteyiz, var mısın yok musun ve evlendirme programlarıdır.
bilindiği üzere bu programları baştan sona izlemek akıl karı değildir. ama bunlar açıldıktan sonra, bilgisayar başına veya yemek yapmaya veya en güzeli puzzle yapmaya dönülür. o oynar orada, genel olarak ona bakmazsınız. ama mesela enteresan bir durum olunca da az çok anlarsınız sesten ve dönüp sadece orayı izlersiniz. aslında izlemeseniz de ses devamlı geldiği için ister istemez, olayın başına, mantığına hakim olursunuz ve komik, enteresan sahneleri kaçırmazsınız.
bazen uykuya dalma katalizörlüğü konusunda 10 yağmur gücündedir. özellikle tv8, kanaltürk gibi kanallarda yayınlanan 2. sınıf aksiyon filmleri dinlerken...
özellikle içkiliyken uyumaya yakın gözleri kapatıp yapması zevkli olan olay.
internette, sözlükte takırken veya bilgisayarda oyun oynarken bir yandan da televizyondan gelen seslere kulak kabartmaktır.
bugün yaptığım eylem. salonda annem "muhteşem yüzyıl" ı izliyordu. ben de bu diziyi izlerim. ama sonra trabzon maçı başlayınca odama geçtim. heyecanlı bi yerde bıraktım diziyi. dizi reklamdan dönünce maçı izlediğim tv nin sesini kısıp salondaki diziyi dinledim. maçı da izledim.