bugün

diyanet'in teknoloji bağımlılığını eleştirmesi olayı.

https://t24.com.tr/video/...l-esinin-yuzune-bak,24106
Diyanetin kadını kek, çay servisi yapan, hizmette kusur etmemesine rağmen ilgi görmeyen köle bolarak gösterdiği "sosyal sorumluluk" videosudur.

Kadın çay getirir, adam yüzüne bakmaz, telefonu ile ilgilenir.
Kek getirir, yine adam telefonla meşguldür.
Sonra, kadın koltuğa oturup adama mesaj yazar benimle ilgilen diye. Adam gidip karısına kek yedirir...

Türk erkeği tipi ilgilenme vs türk kadını tipi ilgilenme.
Neresinden tutsan, elinde kalıyor.

Edit:
feminist değilim. KADININ erkekten güleryüz görmek için gözünün içine bakarak hizmet etmesine karşıyım. iş bölümü başka bir şey, Erkeğin bir şefkatini görmek için gözünün içine bakmak başka... Patronum gönül bağım olan biri değil. Eş ile patronu mukayese etmek sığlıktır. Kusura bakmayın.
Görüntüler beni rahatsız etti. Bu benim görüşümdür.
Feminizm kokan birtakım söylemlere sebebiyet vermesi mukabildir.
insanların çalışmak gibi bir 'zorunluluğu' yok. Bundan mütevellit sadece erkeğin çalıştığı aile modellerinde kadının evin iç işleriyle ilgilenmesi kölelik değil, görev dağılımıdır. Binaealeyh aksi takdirde kocasına gösterdiği güler yüz ve saygıdan daha fazlasını -para için- patronuna göstermek zorunda kalan kadınlara da modern köle diyebiliriz.
Kendi ayakları üstünde duran kadın modeli fikri çekici gelebilir, ama bu ev hanımlığını taşlamak için geçerli mazereti teşkil etmez. insan gibi geçinmek en mantıklısı.

Edit: "diyanetin kadını kek, çay servisi yapan, hizmette kusur etmemesine rağmen ilgi görmeyen köle bolarak gösterdiği "sosyal sorumluluk" videosudur"
Bu kısımda eşinin bir ihtiyacını karşılamak apaçık kölelik olarak anlaşılmış. Tepki koymuş olmak için böyle şeylere gerek yok.

Patronuyla gönül bağı olmamasına rağmen ona kocasından daha saygılı davranan kadın modelini eleştirdim ben de. Çünkü bu tolerans para için gösterilir. Eh bu da köleliktir. Kusura bakmayın ama öyle.