bugün

bir çok kişi müzik dinleme özgürlüğüne sahip olmak için yapar. sokakta , dolmuşta , evde kulaklığını takıp kendinin duyabileceği sesle dinleyip hatta ve hatta içinden sıradaki parça bana gelsin, bu senin olsun gibi armağan edilesi eylemdir.
tanım: telefona ya da mp3 e ya da herhangi bir alete istenilen şarkıyı kolayca atma yöntemidir. *
öncelikle istenilen şarkı youtube gibi vidyo paylaşım sitelerinden birinden,
idm bitcomet gibi programlar yardımıyla indirilir.
indirilen dosya "format factory" programıyla * mp3 e* çevrilir.
istenilen cihaza kolayca gönderilir.
(bkz: vay amına koyim)

telefona mp3 dosyası atma yöntemleridir. *
kurallar silsilesidir. sevmek istediğini yatağa atma yöntemleriyle benzerlik gösterir.
youtube içinden beğenilen bir parça ise en kolay yöntem;

youtube ta bulunan parçanın ''linki'' kopyalanır.

`http://www.youtube-mp3.org` girilip yapıştırılır.

dönüştür denilir.

download denir.

bu kadardır.

(bu şekilde istediğiniz bir mp3 ü elde etmek sadece 10 saniye sürüyor)

edit: bu yöntemle hiç bir programa ihtiyacınız yok ayrıca. en büyük avantajı bu.
Telefona istediğiniz şarkıyı yükletme yöntemleridir. Öncelikle net paketinizin olması lazım 100 mb olabilir. Ondan sonra telefona opera mini 6.5 i yüklüyorsunuz , opera miniden googlea girip m. vuclip yazıyorsunuz. Vuclip bir video sitesidir ve youtube un tüm videoları vardır bu sitede. Vuclip deki arama motoruna istediğiniz şarkıyı , videoyu vb yazıyorsunuz ordan yüklüyorsunuz. Telefona müzik yüklemenin en kolay ve en güzel yöntemi budur üstelik video şeklinde klibiyle birlikte indirmiş oluyorsunuz.
2000 li yılların henüz başında sony erricson un yaptığı atılımlar ile telefonlarda " ses kaydedici " özellikler kullanılmaya başladı. mtv nin başından kalkmazdım. elimde telefon, televizyon un hoparlörüne çok yakınım. bekliyorum eminem falan çıksında kaydediyim şarkıyı..

şimdiki çocuklar çok şanslı, 3g leri bilem var..