bugün

"Sevgilin mi yok? vah yazık." dediğim durumdur.
Yaşamadın sen.
Ev telefonudur o bi daha bi kontrol edin bence.
anneannelerin telefonunda görülen hadisedir.
ne yüce bir telefondur o..
ben ise günde 2 kere şarja takıyorum.. üstelik batarya da sağlam hani.
Afedersiniz ama yalnizligin amina koymaktir bu.
kımsenın arayıp sormaması,gelen mesajın Vakıfbank ya da aveadan olması,arayanın ya anne ya baba olması.mutsuzluk..
yalnızlık göstergesi.
sevgilinin olmamasının kanıtıdır. mesajlaşırken hiç bitmesin istediğin şarjının artık hiç bitmiyor olmasıyla birlikte yalnızlık kokusunun da burnuna yavaş yavaş gelmesidir.
yalnızlık göstergesidir. ama bazı yalnızların çabuk bitebiliyor.
misal ben.
müzik dinlemek için var telefonum.
canım telefonum.
benimki 5 gün gidiyor da, ben telefon kullanmıyorum o var.
iphone yoksa pasta yapın.
Yaklaşık altı buçuk yıldır kullanmakta olduğum nokia 6020 ile gerçekleşen hadise. açıkçası şu ana hiç akıllı telefon ihtiyacı hissetmediğimden ötürü kapitalist düzenin tüketim çılgınlığına kapılmamayı tercih ettim. elime iyi bir telefon alabilecek para geçtiği durumlarda da parayı daha mantıklı alışverişlerde kullandım. 6020 ile hedef 2016.

Mevcut pil teknolojileriyle akıllı telefon kullanıcılarının bu hedefe ulaşmaları pek mümkün görünmüyor. o telefonu her gece şarj edeceksin mecburen. bazı modeller yekpare gövdeye sahip olduğu için yedek pil taşıma olanağı devre dışı kalıyor, özellikle android tabanlı akıllı telefon alacakların bunu göz önünde bulundurmaları gerekli.
telefonda oyun oynayarak vakit kaybetmeyen insanın telefon şarjıdır.
yalnızlığın simgesidir.
eskiden sadece konuşmaya yarayan ve neredeyse 1 hafta şarjı giden telefonlar vardı, onlardan olsa gerektir.
smartphonelarda mömkün değildir.
hiç iyiye işaret değildir. sonu ya depresyon ya da.. ya dasını bilemedim şimdi. kötüdür işte.
nokia 1110 da 3 günü bile geçebilir.
7/24 telefondan sözlüğe girmenin alametidir.
bildiğin yalnızlık alametidir. günde 2 defa şarja takılan telefon, dün şarja takıldı ve şu an yarısından fazlası dolu.

yalnızlık bu şekilde mi ölçülür? evet ölçülür sözlük.

la n900 kullanıyorum delirtmeyin. pis fakirler kendinizle mi karıştırdınız beni?