bugün

Birkaç gün önceden sözleşerek falanca yerde falan saatte.
Buluştuktan sonra ohh herşeyden bihaber özgürce gezmeler.

Şimdi telefon diye elektronik bir pranga var maalesef.
posta güvercinleri ile.

- aşkım yarın saat 12 de sahilde buluşalım.

ertesi gün saat 12 de gelen giden yok. güvercin mesajı götürmeye giderken arada göçe karışmış. şimdi whatsappı var facebook u var instegramı var sms si var. daha ne herzeler var.
görsel
Dostun önünde.
Biz posta güvercini ile buluşurduk, mektuplara pul basıp yollardık divitten akan hokkaya batan gecenin dücasına kılıç vuran aşkla yazılan yazıyla.
telefon vardı ama genede bir kere çaldırırsam çıktım, iki kere çaldırırsam geldim minvalinde daha sonra torbacılarla da uyguladığımız teknikler geliştirmiştik.
Hepimizin bir sabit yeri olurdu..
ankesörlü ( kumbaralı ) telefonlar ile haberleşerek. ptt' nin ya da bakkalın telefonu.
Ankaralilar cok iyi bilir; ya dost kitabevinin onunde bulusulurdu ya da artik yerinde kavak yelleri esen ykm onunde...
Posta güvercinleri ile. Randevulaşarak. Mektuplaşarak. Daha samimi, daha dürüsttü. Şimdi malesef hiç biri yok. Zahmet aşkı güzelleştirir.
Genelde Yakın cevresinden birini bulup sözleşerek.
Fazla uzağa gitmiş olamazlar.
o değil de, mesela pazarda birbirini kaybettin nasıl buluyordun?
çeşme başında. şarkısı bile vaar.

https://youtu.be/nqhRIJj_v8M

düşünsenize onu çeşme başında bulabilmek için her gün hangi saatlerde su doldurmaya gidiyorsa onu öğrenmeniz gerekecek. emek vereceksiniz.

tabii daha kıymetli olur eskilerin sevgisi. şimdi ekle instagramdan nerdeyse belli zaten. damla hemen yanına. hiç romantik ve eğlenceli değil.
gerizekalılar telefon vardı. ev telefonu yani.
Eski türk filmlerini hiç mi izlemediniz ya?
Ateş yakarak.
Msnde yazışıyorlardı.
Bakkal çırağı vardı bizim zamanımızda. Her türlü haberi getirir götürürdü posta güvercini gibi...
guvercinle.
mektuplaşarak.
telefonun çekmediği yerlerde.
ben ilk sevgilim oldugunda telefonum vardi zaten ayni is yerinde calisiyorduk 19 yasindayim haftasonu gorusecegiz bekliyorum gelen giden yok telefon kapali.
kalktim evine gittim telefon tuvalete dusmus o zamanlar takoz telefonlar var tuvalet tikanmis.
anasi bir de bana telefonu cikarttirmisti.

33 yasindayim simdi bir kadin icin tuvalete el sokmak mi yok dostum yok atesli zamanlarimdi o zaman.
Ergenliğimizde ev telefonu vardı bizim ordan buluşurduk, saat 2 de taksimde gibi.
o zamanlar bir başkaydı aşkşimdilerdeiş cıvıklaştı .
normal bir şekilde önceden belirler ve genelde pastanede buluşur muhallebi pasta vesayre yerlerdi.