görsel
Kedi deyince akla ilk gelen kedi cinsi.
Sokak kedisi de diyebiliriz nitekim sokak kedilerinin %90 tekir cinsi veya tekirleşmiş cins kedilerdir.
desenlerine göre kategorize edilebilir ama desenleri çok değişiklik gösterir.
kendinize tekir bir yoldaş edineceksiniz dua edin karakteri düzgün olsun.
Şişman kedilerdir.
5 kedimin tamami tekir. iclerinden biri cok özel yalniz. Benim kokumu ariyor gelip ustume yatamazsa kiyafetlerimden birini koklayip ustunde uyuyor baska bir yerde kesinlikle uyumuyor.
Tek benim tekir yaramaz saldirgan saniyordum. Tekirlerin genel ozelligi mi bu yahu? Cok kinci bir kedim var.
Tekire saldırgan diyenler van kedisi besleseler eve kafes yaparlardı sanırım.
agresif oldukları doğrudur, lakin özgürlüklerine pek bir düşkün oldukları içindir bu. bir de tecrübelerimden(evimizde 4 adet misafir ettik yaşamları boyunca) anladığım sadece bir kişiye bağlı kalıyorlar. mesela evde hemen hemen herkesin 1 adet tekir yetiştirmişliği vardı. kimsenin kedisi bir diğerine gitmezdi. zaten evin içinde sahiplenme olayı bunlar ilk ayaklandığında kime daha çok yakın oluyorsa o onunla ilgilenmek zorunda kalıyordu. yani bu beyaz benim bu siyah senin muhabbeti yoktu bizim evde. ve o kedi ilk bebekliğinde kime kendisini yakın hissetmişse sadece onun sözünü dinliyor ve onunla oynuyordu(ufak tefek istisnalar hariç).
Tekirin yavrusunu severim, eceli yaklaşanınından tırsarım. Tabi bu bir giz değil herkesin bildiği kural. Sarman rızanın daha hayırlı bir evlat olacağında kanaatim net. Netbirisi ayrıca kıskanmıyorum fakat çok güzel bir kombinin var. Giyinik görünüyorsun gözüme. Hehehe.
candır. sürmeli gözlü kedilerdir.
doğuştan beşiktaşlıdırlar ve agresif oldukları söylenir.
kedilerin feriştahıdır. 4 senedir var evde bir tane evin tüm neşesi oldu eşşolusu. böyle bir şeye odaklanıp yavaş yavaş o şeye doğru giderken bildiğin dağ gaplanlarına benziyor hem şeklen hem şemalen *
işe yaramaz falan değil ya bildiğin canavar. ne fare bırakırdı benim kedi ne de yılan çıyan. ama çok arsızlar. sürekli sevilmek isterler sürekli bir ilgi isteği içindeler..
iri yarı bir kedidir. Her yerden kolay kolay geçemez.
görsel
görsel
Sevecen kaplan.
Güzeldir de beyaz olanları daha güzel hergelelerin.
görsel
Kediler dünyasının en yaramaz ırkı tekir kedilerdir. Çok tatlılar.
görsel
Bi uyutmadınız amk.
Afrika vahşi kedisi ile Avrupa vahşi kedisi karışımı melez bir türdür. En dikkat çekici özellikleri alınlarında m harfine benzer bir desen bulunmasıdır. ismi Latincede kaplan anlamına gelen tigris kelimesinden türetilmiştir. Kedigiller içerisinde en zeki ve sağlam türlerden biridir. Kapı açma, insanlarla iletişim kurma, stratejik düşünebilme gibi birçok enteresan özelliğe sahiptir.
kedinin hası, ağa babasıdır.

tekir beslemeyen kedi besledim demesin. birde gelmişler, para karşılığı alınan kedilerle bir tutuyorlar. sahiplenin, satın almayın...
görsel
Uykucu
görsel
Cins diye tabir edilen kedilere kıyasla daha sağlıklı ve neşeli olan genellikle gri ve kahverengi desenlere sahip anadolu kedisi. Sebebi doğal seleksiyon ile günümüze gelmeleri ve sağlıklı bir bünyeye sahip olmaları. Sonradan yapay seçilimle meydana gelen kediler maalesef birçok genetik hastalığa sahip oluyor.(iran, scottish vs.)
en espritüel kedi cinsidir. size yaptığı espriyi bir gün sonra belki anlarsınız. can bunlar can !