bugün

bir örneğini teşkil ettiğim insan tipi.
ama ilginç gelen kısmı nedir, onu bilemedim.

film izlerken yalnız olmayı seven insandır.
yanına birini almasına gerek olmayan insandır. ara sıra yaptığımdır kendim için gidiyorum izlesin mutlu olsun kendim.
Şuan yaptığım eylem. Ama sadece bilim kurgu filmlerinde yapıyorum bunu. Böylelikle yanımız da sürekli soru soran ve filmin büyüsünü kaçıran kimse olmuyo. (bkz: Marslı)
arada yaptigim eylem.Yaninda ickiyle cok daha guzel oluyor.
sinemanın tadını çıkarmak istiyordur. zira sinema sevişmek yeri değil film izleme yeridir.
Cagiracak birileri olsa bile yalnizligini kabullenmeye calisan insandir. Kendine zaman ayirabiliyor mu yoksa ayiramiyorum mu diye test etmek ister. Filmi izlerken icinizdeki buruklugu hissetmemek icin yalandan gülersiniz ama gercekler orada bir yerdedir.
izleyeceği filmi seçme özgürlüğüne sahip insandır.
yalnız gitmek istemediği ama gideceği kimsesi olmadığı için de yalnız giden kişidir.
bkz:ben
Huzur içinde film izlemek istiyordur.
Filmleri genelde ben seçerim. iyi çıkmazsa yanımdakilere karşı sorumluluk hissedip, huzursuz oluyorum. Oysa tek başıma gittiğimde dert yok.
Bir de Tek başıma gittiğim filmleri en ince ayrıntısına kadar hatırlıyorum.
Ama kendine yiyişemez.
gayet de zevk verir, acaba yanımdaki insan hangi filmi ister, benimle dışarı çıkmaktan memnun mu, eğleniyor mu demek yerine kafana göre gitmek her zaman daha iyidir. üstelik diğer insanları da gözlemleme şansınız olur.
En iyisini yapmış olan insandır.
çok zevkli olup yalnız başınada eğlenebildiğini veya bir şeyler yapabildiğini insana kanıtlayan hareketlerden biridir. özgüven artırıcı.
Bir kere denedim yok hiç tat vermiyor. Bir daha da gitmem.
bazı film türleri için en güzelidir, sinefil tarzıdır, özellikle film de sanat filmiyse iyice özümseme şansın olur.

duygusal ve/veya erotik filmlere sevgiliyle gitmek daha iyidir, icabında el de oynar alttan, rahatlayıp çıkarsın. grup halinde gidilen filmlerden ise eğer film eğlenceli bir komedi değilse, pek bir bok anlaşılmaz.
Sinemayı araç olarak değil amaç olarak kullanan insandır. Ben de onlardan biriyim.
Eskiden giderdim de normal, olağan bir şey sanırdım. Yalniz gidilmediğinde hele de Sevgili kisisiyle gidildiğinde ne kadar anlamsiz oldugu anlasilir.
Tek başıma hiç gitmedim hep arkadaşlarım vardı yanımda sağolsunlar.
belki yalnızdır belki de filmi öyle izlemeyi seviyordur. öyle sindiriyordur. hem sana ne ki?
rahat kafayla, sağdan soldan gelen garip yorumlara muhatap olmadan film izlemek isteyen insandır.
tercihtir. saygı duyulur.
tek başına da hayattan zevk alınabileceğini bilen insandır.

sinemadan çıkınca kendisine güzel bir yemek ısmarlar.

sonra starbucks'a gidip telefonunda entryleri okurken white chocolate mocha'sını yudumlar. her zaman gittiği playstation cafe'ye gidip yarım kalmış oyununu tamamlar.

ardından evine döner. kitabını okur ve ot gibi yaşamına devam eder.

olur mu lan hiç?
"insan sosyal bir hayvandır."
sosyal olmazsan sadece hayvanlığın kalır.
Çok orijinal bir fiildir. Yalnız gidenlerden anladığım kadarıyla, izleyeceğinin kendisinden başka anlayanı olmayacağı için tercih ettiği durumdur. Yalnız takılmak da iyidir yani.
Kesin film izlemeye gidiyordur hiç şüphem yok. Anlayan anladı.
iki arkadaşımın saçma sapan baheneler bulup ekmesibe tepki olarak yalnız gitmiştim.Ama benim gittiğimden haberleri oldu ne de ben gram keyif aldım.yapılmaması gereken eylemdir.
fazla üstüne gitmeyin belki yalnızlığı sevyodur*.